Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Mały update. Lightzone 3.9 działa w pełni na linuxie. Wystarczy wypakowac archiwum tar.gz i kliknać dwa razy na plik lightzone. Typ pliku skrypt powłoki. Wczesniej próbowałem zainstalowac , myslałem, że się uruchamia za pomocą plików jar , dlatego miałęm błędy. Wersja bezinstalacyjna.

    Strony lightzone nie ma, jest natomiast jej odpowiednik, wersje testowe można ściagać. http://lightzombie.org/
    Ostatnio edytowane przez luk1217 ; 08-03-2012 o 10:48

  2. #12

    Domyślnie

    A czy znajdzie się dla Linucha jakiś odpowiednik Lightrooma z możliwością stosowania presetów tak jak to w LR było? Nie próbowałem jeszcze wspomnianego Lightzone, póki co przyzwyczajam się do RawTherapee i Gimpa... UFraw jakoś mi nie podchodzi.
    FF + szkła

  3. #13
    Ki
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy nie zajmowałem się wywoływaniem RAW.
    Jak dla domowego użytku zabawa z plikami RAW wydała mi się dosyć czasochłonnym zajeciem, dlatego zdjęcia robiłem głownie w JPG.
    Ale chciałbym jeszcze raz podejść do tematu obróbki plików RAW.

    Jak dotąd testowałem 3 programy:
    1. Rawtherapee (fajny, stosunkowo wolny)
    2. Darktable (fajny, dosyć szybki, darmowy)
    3. Corel Aftershot Pro (fajny, płatny, praca na zaznaczonym framencie)

    Najbardziej podoba mi się darktable, jest darmowy i stosunkowo szybki.

    W związku z powyższym mam pytanie do użytkownikow, którzy dłużej zajmują się obróbką RAW.
    Chodzi o to, że programy te (za wyjątkiem Aftershot Pro) nie posiadają narzędzia, dzieki któremu możemy modyfikować tylko zaznaczony fragment zdjęcia. Wydaje mi się to dosyć dziwne, gdyż uważam, że taka funkcjonalność jest niezbędna przy obróbce zdjęć. Ale z drugiej strony nie mam doświadczenia i być może przy RAW takich rzeczy się nie praktykuje.

    Dlatego proszę o radę, czy warto kupić AfterShot Pro, mając na uwadze właśnie możliwość pracy na fragmencie zdjęcia?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •