Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie brak dźwięku w nagrywanych filmikach - d90

    Witam,
    Mam następujący problem, mianowicie mój d90 po powrocie z serwisu (wymieniona wewnętrzna lampa błyskowa jeszcze w ramach gwarancji) przestał rejestrować dźwięk. Nagrywanie dźwięku ustawione na ON, wyświetla się nutka na ekranie, jednak podczas odtwarzania filmiku na aparacie lub komputerze dźwięku nie ma. Czy możliwe, że serwis uszkodził wewnętrzny mikrofon ?
    Niestety gwarancja na aparat skończyła się 2 dni temu, a ten mankament zaobserwowałem dopiero dziś

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    napisz do serwisu, skoro działało wcześniej.
    moim zdaniem powinno podlegać naprawie gwarancyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jednak jak się okazało po zgraniu filmików na komputer dźwięk jest (widocznie miałem wcześniej problem z kodekami), jednakże podczas odtwarzania filmików na aparacie dźwięku nadal nie ma. Może jest gdzieś w menu opcja odpowiedzialna za dźwięk w całym aparacie ? dodam ze podczas odtwarzania filmików głośność jest ustawiona na maksymalną wartość za pomocą przycisku 'lupy z +'

  4. #4

    Domyślnie

    Wygląda to zatem na usterkę głośniczka wbudowanego w korpus aparatu. Szkoda, że niedawno skończyła Ci się gwarancja, ale nie zaszkodzi zapytać w serwisie, czy nie zechcieli by to jednak podciągnąć pod nią, skoro niedawno dopiero się skończyła. Jeżeli przejrzą, ale odpłatnie, zapytaj ile taka przyjemność mogłaby kosztować i skalkuluj czy warto to naprawiać. Nie jest to poważna usterka, pewno da się z tym żyć - gorzej gdyby to mikrofon nie rejestrował dźwięku..

  5. #5

    Domyślnie

    Być może przy składaniu puszki coś nie poszło zgodnie z planem
    (o ile to nie ustawienia, nie znam tematu).
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze to nic nie straciłeś jak nie nagrywa dźwięku, dźwięk w D90 jest tragiczny.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Szczerze to nic nie straciłeś jak nie nagrywa dźwięku, dźwięk w D90 jest tragiczny.
    Stracił. Możliwość sprawdzenia na miejscu że w ogóle coś słychać a nie tylko szum i zakłócenia.
    Obrazek na podglądzie też jest tragiczny w porównaniu z wysokiej jakości dużym ekranem.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •