Close

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 187
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Moi przyjaciele i znajomi, mam nadzieję, że nie z grzeczności mówią, że u mnie jedzą pizzę lepszą niż w pizzerni

  3. #23

    Domyślnie

    być może...nie mowie że jest gorsza, ale myśl na "suchą i kłującą w gardle" pizze mnie skrecą ale spokojnie, niedługo sprawdzimy

  4. #24

    Domyślnie

    Sa "sposoby" na sucha pizze np. przed podaniem skropić oliwą z oliwek. Nadzienie również pełni ważną role zmiękczająca, zrobić dobra pizze wcale nie jest tak łatwo jak się wydaje.

    Żeby nie być gołosłownym: jadałem placki we Włoszech, Francji, Niemczech i Anglii mam wiec porównanie i własna opinie.
    Ostatnio edytowane przez Cosnek ; 20-12-2011 o 21:07

  5. #25

    Domyślnie

    Ależ wiem Dlatego ratuje sie forum o tematyce....aparatów :d

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    No ale nie chodzi mi o taką "sucha' pizze jak ta z "kwestia gustu"...ale o taka soczystą jak te z pizzeri :>
    TMB jak Ci pasuje jakieś ciasto i sos w pizzerii to idź do nich i poproś o ciasto
    Ja zawsze tak robię... nawet mają przygotowane świeże kulki z ciasta a sos do pojemnika
    kosztuje to chyba 5 czy 7 zł. Jedna kulka wystarcza na dużą pizzę
    To moja wersja na leniwą pizzę ale ciasto zawsze tak samo dobre
    Moją tajemnicą idealnie kruchego czyli nieopadającego ciasta jest taca metalowa z dziurkami, to zapewnia suchość ciasta w środku pizzy
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  7. #27

    Domyślnie

    Ale wlasnie sucha pizza mi nie leży. Musi być odpowiednio wilgotna - oczywiscie nie zalezy mi na mokrym kapciu.

  8. #28

    Domyślnie

    dalej to już kwestia temperatury i czasu leżenia w piekarniku... nic innego
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    Ale wlasnie sucha pizza mi nie leży. Musi być odpowiednio wilgotna - oczywiscie nie zalezy mi na mokrym kapciu.
    ja dodaje łyżkę stołową śmietany wtedy pizza jest pulchniejsza i mniej sucha.

  10. #30

    Domyślnie

    Od kilku lat robie pizze tylko w domu.... Domownicy uwielbiaja...

    Ciasto:
    Maka, okolo pol kilograma, tak naprawde to przy wyrabianiu ciasta wychodzi, pol paczki drozdzwy rozpuszczonych w duzym kubku, ok 300 ml cieplej wody, troche oliwy, sporo soli, pieprz,.
    Zagniatam, ma byc konsystencja nie lepiaca sie.
    Wkladam do piekarnika na 40 c aby uroslo, na ok 45 minut.
    Sos, no uzywam przecieru, plus przyprawy lub pomidorow przetartych.
    Do pizzy zazwyczaj uzywam wlasńie najpierw przecieru, jak juz rozwalkuje, na cienko, potem ser, najlepsza mozarella, nie zadne knoty, po czym szynka, pomidory, ale nie za duzo, kapary, oliwki, moze byc papryka, jak pieczarki, to nie za duzo.
    Ostatnio uzywalem tunczyka, jest fajniutko
    Wkladam do piekarnika rozgrzanego na 220. Obserwuje. Oczywiscie blache najpierw delikatnie wysmarowalem oliwa.
    Po okolo 15 minutach moge wyjmowac. Jest spieczona, ciasto ladnie zrobione, a gora robi mokry dodatek. Wiec nie uzywam zadnych sosow wiecej.
    Do tego piwo, lub biale wino i jest orgia.
    Z zona i mlodym uwielbiamy. Zwlaszcza w niedziele )))))))
    Kiedyś Zenit, później Nikon i Canon, obecnie Leica wspierana Sony RX100 mk2 wraz z analogami.
    Prywatnie: http://lopal/blogspot.com

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •