Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Kitowy AF-S NIKKOR 18-70 3,5-4,5G ED i L U Z Y

    Mój kitowy obiektyw ma na pierścieniu zoom, dobrze wyczuwalny luz podczas ruchu w pionie i poziomie (np. kciuk prawej ręki na górze pierścienia, wskazujący na dole i ruszamy przód - tył). Przy mocniejszych ruchach nawet lekko stuka.
    Dodatkowo przednia część obiektywu, do której przykręca się filtry ma tak samo wyczuwalny, trudno wyczuć ile ale tak co najmnie 0,5 mm we wszystkich kierunkach w stosunku do osi obiektywu (przy mocniejszych ruchach, także słychać stukanie).
    Wygląda to tak, że luz jest pomiędzy dwoma wysuniętymi częściami obiektywu, a częścią nieruchomą na której umieszczony jest pierścień zoom.
    Nie zauważyłem, żeby miało to wpływ na jakość zdjęć (np. ostrzenie):
    przysłona = 8, (na pełnym wysuwie) = 70 mm, zrobione "z ręki"

    Macie podobnie (taki urok tych obiektywów), czy wasze nie mają luzów?
    Jestem troche zaniepokojony
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba taki urok, gdzies już o tym czytałem.

    Tomek
    deczysta

  3. #3

    Domyślnie

    tez mam jakies luzy, i tez mialem o to zapytac

  4. #4

    Domyślnie

    Icemaster ale te luzy to masz w obiektywie?
    Toś mnie pocieszył bracie - takie jak u mnie (te same objawy), czy mniejsze? (o aparacie mówię )
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  5. #5

    Domyślnie

    DZIĘKI WSZYSTKIM POSIADACZOM WW. SZKŁA ZA ZAINTERESOWANIE I ... LENISTWO
    Wnioskuję, że tylko 3 osoby mają kitowy obiektyw, a reszta to na podstawie wieści gminnej chwaliła, że podobno dobry
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  6. #6
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    ddmoonku drogi.. jak uda mi sie dotrzec do domu i bede w stanie jeszcze ruszyc jakakolwiek konczyna to z przyjemnoscia sprawdze i napisze ... aktualnie pracujepo ok 18h i mam dosyc wszystkiego .. zebybylo weselej moj wymarzony nikon robi nieostre zdjecia i sie na niego obrazilem, biorac do tego niemoc tfurcza to jzu ogolne zniechecenie czlowieka ogarania .. jak tak adlej pojdzie to kupie sobie cos na c....

  7. #7

    Domyślnie

    jak tak adlej pojdzie to kupie sobie cos na c
    CZOPEK

  8. #8
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    nieeeee .. czolno .. i przez baltyk ciesniny dunskiei inne takie wielkie kaluze do Hameryki spie.. znaczy sie .. powiosluje ;P

  9. #9

    Domyślnie

    Najpierw jednak na plenerek

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie zdaje sie luzu nie ma,
    chyba ze cos nie tak sprawdzam,
    a moze sie jeszcze nie wyrobil

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •