Close

Strona 366 z 494 PierwszyPierwszy ... 266316356364365366367368376416466 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 651 do 3 660 z 4932
  1. #3651

    Domyślnie

    Hmmmmm to, że w wiekiem obcina się słyszalność góry to fakt, tyle, że ja ich słuchałem jak młodszy byłem Niemniej ciekawe jest to, że ja jakby z wiekiem zapotrzebowanie na wysokie ma coraz mniejsze
    Druga sprawa to gdzie one grają, w jakich warunkach akustycznych, czy pomieszczenie sprzyja propagacji wysokich tonów, a gasi niskie, czy może odwrotnie, a może bliskie neutralności. no i temat wzmacniacza, bo źródło pominę, choć jak dla mnie to w źródle jest dużo wpływu na cały przekaz.
    Jaki wzmacniacz je steruje > Trzeci temat to same ustawieni głośników, Spróbuj skręcać je do osi albo od osi, to przynosi duże zmiany.
    ps. 1
    zwrotnice oryginał, fabryczne, nikt nic ni grzebał ? bo ludzie w kolumnach lubią pogrzebać
    przeczytaj to
    http://www.hfm.pl/kolumny-testy-list...monitor-3.html
    żaden to wyznacznik, ale warto przeczytać co to za kolumny
    ps. 2
    poczytaj,na basisko ludzie raczej narzekają, klikłem tak pierwszy link, bo sam wcześniej tego nie czytałem
    http://www.hifiimuzyka.pl/forum/1-st...onitor-v4.html

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Daj coś "spokojniejszego" do 1000-1200 zł, raczej monitorki
    Do dżezzzza to już się nie podejmę doradzania, bo tu jeszcze trudniej
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-01-2018 o 14:00
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #3652

    Domyślnie

    Kolumny oryginał, nic nie tykane.
    Słucham głównie z Lenco L75, czasami puszczam po BT z iPada czy laptopa przez taki dyngiel Logitech, raczej FLACi. Wzmacniacz to stary Rotel 820ax czy bx.
    Sam system odpowiada moim gustom (i budżetowi), ale ta podmiana kolumn mi nie wyszła Nie są w moim guście i tyle. Już wiem, że metalowa kopułka wysokotonowa nie jest dla mnie

  3. #3653

    Domyślnie

    Klimatyczne granie:
    RLS Elara II - niezwykle rzadko do dostania
    Uspokojone granie castle knight 2
    Eposy...

    Ale kupowanie całkiem w ciemno może skończyć sie podobnie jak z obecnymi kolumnami. Według mnie powinieneś zainteresować sie kolumnami od firmy sprzedającej używki i dogadać się że w razie czego będziesz chciał wymienić.

  4. #3654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Uspokojone granie castle knight 2
    Eposy...
    .
    Pierwsze zgoda, drugie nie za bardzo, bo Eposy to nie są leniwe kolumny, detaliczne i szczegółowe do bólu. Szybkie.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-01-2018 o 17:21
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #3655

    Domyślnie

    Mógłby mi ktoś polecić głośniki komputerowe 2.1?
    Karta dźwiękowa zintegrowana na płycie głównej Asusa, czyli wiadomo bez rewelacji.
    Nie wymagam cudów, budżet 300-600 zł jeśli warto w coś inwestować. Głośniki z przeznaczeniem typowo domowym, trochę muzyki, trochę YT. Filmy oglądam na TV i dźwięk leci z tv, bo komputer i głośniki stoją 2m od telewizora a głośników pod telewizor nie chce mi przestawiać (kable).
    Warto kupować coś droższego?
    Które głośnik, firmę omijać?
    Ktore warto kupić?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #3656

    Domyślnie

    Niestety celując w taki przedział cenowy i pod takie źródło to równie dobrze możesz kupić co ci się podoba i wpisuje wizualnie w wystrój otoczenia - będziesz miał przynajmniiej głośniki, które ci się podobają i wpisują wizualnie w wystrój otoczenia.
    Zmierzam do tego, że będzie słabo albo bardzo (2.1) słabo.

  7. #3657
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup Edifier 2.0 R1280DB, będziesz zadowolony.

  8. #3658

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że w tym przedziale nie odczuje różnicy w porównaniu do moich starych chyba już 10 letnich głośników albo może i więcej one mają ale już się psują, czasami niegra jedna satelitka itp... Hmm czyli kupując coś za 300 czy 500 zł nie odczuje różnicy w porównaniu do głośników za 150 zł? czyli wychodzi ze nie warto inwestować?
    Te Ediffiery 2.0 dobre są? Wydawało mi się że 2.1 zestawy są lepsze bo robią więcej hałasu
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #3659
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Inwestycja to raczej marna ale odczujesz różnicę i te Edifiery miałem okazję słuchać, będziesz zadowolony, a jakieś 2.1 tak zrobią więcej hałasu ale nie ma to nic wspólnego przynajmniej z namiastką jakości.

    Aha i co istotne ten zestaw ma przetwornik C/A i podłączasz poprzez gniazdo COAX, czyli omijasz nędzne analogowe przetworniki zintegrowane z płytą, druga sprawa Bluetooth czyli możesz łączyć się np z fonem i wysyłać muzykę bez kabla.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 15-07-2018 o 22:32

  10. #3660

    Domyślnie

    Albo Behringer MS40, w każdym razie odpuść sobie tanie systemy 2.1

    Nie wiem jaką masz tą integrę ale jeśli twoja płyta główna dysponuje wyjściem cyfrowym to warto w ten sposób podać sygnał i korzystać z DACa w głośnikach - w przypadku MS40 to będzie 24bit / 192kHz, myślę że Ediffiery mają taki sam.
    Jeśli masz tylko wyjścia analogowe to najtaniej będzie kupić jakiegoś Xonar'a od Asusa

Strona 366 z 494 PierwszyPierwszy ... 266316356364365366367368376416466 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •