Close

Strona 509 z 519 PierwszyPierwszy ... 9409459499507508509510511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 081 do 5 090 z 5183
  1. #5081

    Domyślnie

    No więc dzisiaj w sklepie Apple w Poznaniu widziałem głośniki firmy Marshall. Wyglądały bardziej jak meble niż jak głośniki, były bezprzewodowe itp...
    https://www.cortland.pl/glosniki/?pr...price_max=4699
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  2. #5082

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No więc dzisiaj w sklepie Apple w Poznaniu widziałem głośniki firmy Marshall. Wyglądały bardziej jak meble niż jak głośniki, były bezprzewodowe itp...
    https://www.cortland.pl/glosniki/?pr...price_max=4699
    Tak to był jeden z elementów dlaczego je kupiłem. Woburn II i Tufton. Poza tym bdb grają. Synom w prezencie do ich mieszkań też dałem po jednym Woburnie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #5083

    Domyślnie

    Te Marshalle kojarzę, bo nawet @cybulski o nich wspominał kilka stron wcześniej. Spełniają one część z moich zachcianek, ale nie najważniejszą. One wyglądają i mają wyglądać właśnie jak klasyczne retro głośniki, albo raczej piecyki firmy. Na tym sentymencie designersko gra firma i dobrze jej to wychodzi. Ale mnie nie o to chodziło. Bardziej jak coś co pokazałem wyżej albo powiedzmy beosound 1 lub 2. Choć te akurat z tego co czytam grają jedynie przyzwoicie. Szczególnie po uwzględnieniu ceny. Pół dnia dziś przerzucałem internet i na razie coś kiepsko mi idzie. Być może nie jest tego na rynku aż tak dużo jak mi się początkowo wydawało. Być może trzeba będzie nieco zmodyfikować swoje oczekiwania. Albo przeznaczyć budżet na łychę. To w sumie też nie jest najgorszy pomysł.

  4. #5084

    Domyślnie

    Pomysł zacny, tylko nie bierz tej pędzonej na myszach...

  5. #5085

    Domyślnie

    Klasyczny do gitary Marshall może ale tu trzeba kombinować chyba z kablami, no i będzie większy.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #5086

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta

    Chcę sobie zbudować taką małą bazę danych takiego typu sprzętu, by potem sobie to wszystko przeanalizować. Będę wdzięczny za jakieś propozycje. Obśmiać też można. Nie obrażę się.
    dosc ciekawym rozwiązaniem jest też taw wzbudnik, można to przyczepić np do szyby i wtedy to urzadzonko powoduje że gra całe okno drzwi, lub inne materiały.
    https://blackdotaudio.eu/wzbudniki-d...dio,130,0.html
    niestety to co sprawdzałęm nie moge znaleźć, przedstawicielem był wtedy digital audio maja systemy nagłośnieniowe przemysłowe bardziej.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  7. #5087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Może coś w tym stylu: https://www.ceneo.pl/104110366 ?
    Dokladnie taki cuś to ja mam i nawet dwa takie kwadratowe wielkości pudełka papierosów od firmy Creativ. Do laptopa bym chciał jakis taki długi prostokąciak co by mi z tyło za lapkiem leżał za pokrywą laptopa , a nawet bym go jakoś przymocował do pokrywy
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #5088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Różnice są jak ze wszystkim, kwestia z czego się zmienia i na co.
    Wymiana kabli na lepsze z dużo gorszych pewnie da jakiś efekt, no w każdym razie u mnie dała kiedy wymieniłem cieniutkie kable 18 AWG na grube 100% miedziane 12 AWG.
    Wyraźnie było słychać chociażby to że gra głośniej przy takich samych ustawieniach na wzmacniaczu.
    Natomiast wymiana tych nowych kabli 12 AWG (te z mojego linka) na jakieś super drogich za miliony monet nie wniosła absolutnie nic, więc je oddałem do sklepu.
    Osobiście jestem zdania że od pewnego poziomu (to znaczy jeżeli kabel jest wystarczająco gruby w stosunku do mocy głośnika i długości, i o odpowiednio małej rezystancji, co poniekąd wynika ze średnicy, do tego z czystej miedzi) to jest transparently dla systemu audio i nie wnosi nic, bo wnosić nie ma czego. Nawet najepszy kabel w najepszym przypadku co najwyżej nie przeszkadza. Więc kupowanie jakiś super drogich kabli od producentów zachwalających ich "brzmienie" jest w mojej opinii bez sensu i jedyne co daje to efekt placebo.

    PS. Taka analogia fotograficzna mnie naszła - z kablami jak z filtrami UV. Tani filtr o kiepskich parametrach negatywnie wpływa na jakość obrazu w porównaniu z obrazem bez filtra. Przyzwoity filtr UV (kabel) zachowuje się tak jakby go nie było na obiektywie (głośniku). A nawet najdroższy filtr UV nie da nam poprawy jakości od tego co może zaoferować obiektyw (w tym przypadku głośnik).
    U mnie zmiana kabli była dość słyszalna. Inna rzecz, że stare miały 24 lata i jak się im przyjrzałem, to końcówki już mocno zaśniedziałe. Jak wymieniłem na grubsze (4 mm2) i posrebrzane, to na pewno zyskał bas i góra. Bynajmniej, nie kupowałem jakichś drogich. Kabelek Hicon, za bodajże 64 zł 1 mb.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  9. #5089

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Różnice są jak ze wszystkim, kwestia z czego się zmienia i na co.
    Wymiana kabli na lepsze z dużo gorszych pewnie da jakiś efekt, no w każdym razie u mnie dała kiedy wymieniłem cieniutkie kable 18 AWG na grube 100% miedziane 12 AWG.
    Wyraźnie było słychać chociażby to że gra głośniej przy takich samych ustawieniach na wzmacniaczu.
    Natomiast wymiana tych nowych kabli 12 AWG (te z mojego linka) na jakieś super drogich za miliony monet nie wniosła absolutnie nic, więc je oddałem do sklepu.
    Osobiście jestem zdania że od pewnego poziomu (to znaczy jeżeli kabel jest wystarczająco gruby w stosunku do mocy głośnika i długości, i o odpowiednio małej rezystancji, co poniekąd wynika ze średnicy, do tego z czystej miedzi) to jest transparently dla systemu audio i nie wnosi nic, bo wnosić nie ma czego. Nawet najepszy kabel w najepszym przypadku co najwyżej nie przeszkadza. Więc kupowanie jakiś super drogich kabli od producentów zachwalających ich "brzmienie" jest w mojej opinii bez sensu i jedyne co daje to efekt placebo.

    PS. Taka analogia fotograficzna mnie naszła - z kablami jak z filtrami UV. Tani filtr o kiepskich parametrach negatywnie wpływa na jakość obrazu w porównaniu z obrazem bez filtra. Przyzwoity filtr UV (kabel) zachowuje się tak jakby go nie było na obiektywie (głośniku). A nawet najdroższy filtr UV nie da nam poprawy jakości od tego co może zaoferować obiektyw (w tym przypadku głośnik).
    Kable jak najbardziej mają znaczenie, i wpływają na dźwięk. Kabel to zwykły filtr RLC . O kształcie przebiegu tego filtra najbardziej decyduje pojemność i indukcyjność , wynikająca z długości i geometrii kabla. Oraz impedancja stopnia wejściowego wmaka lub pre. Jakość materiału już nie jest tak ważna . Zwłaszcza w zwykłym hi fi.
    Proponuje pograć na kablu Kimber, i po tygodniu zamienić na Resona. Jak ktoś nie usłyszy różnicy, to czas sprzedać sprzęt grający...
    Proponuję poczytać o wzmacniaczach NVA i okablowaniu do nich proponowane przez firmę.
    Ciekawym też może się okazać, najlepiej samodzielne przetestowanie Lavardina.


    A odnośnie do głośników przypominających meble....
    Głośniki jak meble to raczej takie jak Tannoy Turnberry albo Graham LS5/5
    Chyba zabrakło by Ci miejsca.
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 15-05-2024 o 20:23

  10. #5090

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Kable jak najbardziej mają znaczenie, i wpływają na dźwięk. Kabel to zwykły filtr RLC . O kształcie przebiegu tego filtra najbardziej decyduje pojemność i indukcyjność , wynikająca z długości i geometrii kabla. Oraz impedancja stopnia wejściowego wmaka lub pre. Jakość materiału już nie jest tak ważna . Zwłaszcza w zwykłym hi fi.
    Proponuje pograć na kablu Kimber, i po tygodniu zamienić na Resona. Jak ktoś nie usłyszy różnicy, to czas sprzedać sprzęt grający...
    Proponuję poczytać o wzmacniaczach NVA i okablowaniu do nich proponowane przez firmę.
    Ciekawym też może się okazać, najlepiej samodzielne przetestowanie Lavardina.


    A odnośnie do głośników przypominających meble....
    Głośniki jak meble to raczej takie jak Tannoy Turnberry albo Graham LS5/5
    Chyba zabrakło by Ci miejsca.
    Ameryki z tym RLC nie odkrywasz, kończyłem wydział elektryczny na Polibudzie w Poznaniu, a takie rzeczy to były jeszcze w technikum.
    Przy czym teoria to jedna sprawa, i oczywiście że każdy rodzaj kabla ma te parametry delikatnie różne. Te różnice wyglądają groźnie tylko na papierze i jako wyniki matematycznych obliczeń we wzorach, bez istotnego, zauważalnego dla człowieka wpływu na to jak grają głośniki. To wszystko zakładając oczywiście że porównujemy dwa kable o porównywalnej grubości i wykonane z miedzi.

    Jeżeli Ty słyszysz różnicę pomiędzy markami kabli... cóż, efekt placebo widzę nie do przecenienia. Ale każdemu według potrzeb. Jedni słuchają oczami, inni metkami z nazwą firmy na kablu, a jeszcze inni uszami
    Widać musisz mnie dopisać do listy tych którzy powinni sprzedać sprzęt grający, problem w tym że jestem zadowolony z tego jak gra i sprzedawać nie zamierzam, a różnicy między kablami nie słyszę

    PS. Czytanie o wzmacniaczach i kablach do nich proponowanych przez firmy dla audiofilii to trochę tak jak oglądanie kanałów YT ambasadorów Olympusa zachwalających ekwiwalent ogniskowej.


    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    U mnie zmiana kabli była dość słyszalna. Inna rzecz, że stare miały 24 lata i jak się im przyjrzałem, to końcówki już mocno zaśniedziałe. Jak wymieniłem na grubsze (4 mm2) i posrebrzane, to na pewno zyskał bas i góra. Bynajmniej, nie kupowałem jakichś drogich. Kabelek Hicon, za bodajże 64 zł 1 mb.
    Nie dziwię się. U mnie wymiana kabli z cieńszych na grube też była słyszalna, głównie dlatego że stare kable były zwyczajnie dużo za cienkie (1.5mm chyba jakoś taki).
    No i sama wymiana zaśniedziałych końcówek po 24 latach robi swoje.
    Swoją drogą ciekawe też z czego były wykonane Twoje stare kable, jakość miedzi dzisiaj a 24 lata temu może być różna.
    61 zł za metr kabla to dla mnie dość drogo, za moje kable płaciłem około 120zł za 15 metrów na szpuli.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 16-05-2024 o 16:48
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

Strona 509 z 519 PierwszyPierwszy ... 9409459499507508509510511 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •