Close

Strona 6 z 503 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 5022
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    .. Chcecie udowodnić, że na małej średnicy głośniku basowym da się puścic to co na wielgachnym to OK.
    Ale niestety tak jest. Postęp w konstrukcji głośników też jest może nie taki jak przyrost pikseli w Nikonach ale dziś przetwornik o małej średnicy membrany wpisany w dobrze zaprojektowaną skrzynke da subiektywnie taki bas jak wielgachne patelnie głośnikowe z Altusów które znamy.
    Co to Twojego subiektywnego niedostatku basu to proponuje kombinacje z ustawiniem, a dodatkowo połączenie wzmacniacza z głośnikami tanimi starymi kablami głosnikowymo DMN RESON. Dostępne na aukcjach i ogłoszeniach. Kabelki te złagodzą częstą natarczywość góry pasma występującą w B&W, oraz rozciągną bas trochę go podbijając, punktualny może już tak nie będzie, ale za to jakby go było więcej i dłużej
    Albo trochę drożej kable AudioQuest Bedrock
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #52

    Domyślnie

    Byłem na odsłuchu bowersów - nie spodobały mi się bo dawały wrażenie kompletnej (dla mnie) przezroczystości - grały dobrze/poprawnie ale bez "jaj" - faktycznie dól pasma był bardzo dobrze kontrolowany ale brak było "mięsa" - stawiam na źle dobrane klocki - to Jackowi mogło się także zdarzyć

  3. #53

    Domyślnie

    Bowersy nawet te mniejsze to bardzo prądożerne konstrukcje. Impedancja w nich maskrycznie spada więc o jakiś tam 4 omach z tabliczek można zapomnieć. One potrzebują prądu, dużo prądu. Trzeba je zasilać mocnymi wzmacniaczami, np HK, NAD czy inne monstra. A brzmienie rzeczywiście transparentne co nie każdemu podchodzi. Niektórzy wola jakąś mgiełkę mieć, a nie wszystko na ostro, na talerzu podane U mnie Bowersy zasilane są przez kable AudiQuest Bedrock. Kable idealnie łagodzące narowistość tych głośników i dające przestrzenny oddech. Polecam te AQ miodzio są, ale do kupienia już jako używane.

    Jacku czym napędzasz swoje Bowersy ?
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-02-2012 o 13:50
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #54
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    OK, koniec dyskusji. Skoro macie mnie za głuchego i myslicie, że mówiąc o basie mam na myśli jakieś łubudu. Chcecie udowodnić, że na małej średnicy głośniku basowym da się puścic to co na wielgachnym to OK. Możecie sobie tak uważać.
    Owszem, szczególnie niskie tony wprawiają powietrze w ruch, który jest już dla nas zauważalny. Fizyka.
    Obojętne czy to będzie muzyka klasyczna i bębny czy buuu z jakiegoś disco (tego nie słucham )
    Mam monitory B&W i wiem, że nie wszystko na nich mam. Na Nautilusach 801 z 38 cm niskotonowym miałbym więcej, nieprawdaż?
    Ja Cię za takiego nie uważam . Sam do swoich niemałych JBL E60 dokupiłem sub E250 żeby mógł mi "liznąć" pasmo poniżej 50 Hz. Po odpowiednim zestrojeniu mam odtwarzane pasmo od 20 Hz do 20 kHz w stereo. I bardzo mi się to podoba.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #55
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Fafniak - tak. Wzmacniacz mam potężny, stero (robin, bez obaw), ale faktycznie nie do B&W. Bo przesiadkę zrobiłem połowiczną - miałem podpiąć B&W do innego wzmacniacza, którego ... do dziś nie kupiłem. Kable mam w porządku (aż za). Kolumny ustawione też dobrze.
    Plany co do wzmacniacza w ogóle mi się pozmieniały i stąd zastój. Zaraz sę połapiecie dlaczego
    Mam zamiar pogodzić stereo z odsłuchem 5.1 kina domowego. Skończy się być może na amplitunerze Yamaha RX-V modele 461 - 471 - 671 - 565 (coś z tej półki). Plus do pary B&W coś dokupie na tył i centralny - tylko co? I CD będe słuchał w stereo, a kino na 5.1. Stereo mi sie pogorszy (nie poprawi, wiem), ale załatwię sprawę 5.1, bo kina teraz nie mam. Większy problem mam z tym jakie kolumny dokleić do moich monitorków niż ze wzmacniaczem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-02-2012 o 14:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #56

    Domyślnie

    No baaaaaa, jak już kupisz kamerę D800 to bez kina nie da rady

    Potężny wzmacniacz to nie to samo co wydajny jaki to ?

    Raczej z wyższych modeli amplitunerów wielokanałowych firmy HK szukaj tam kino potrafi fajnie łupnąć, a i w sterełko idzie wytrzymać
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-02-2012 o 14:03
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #57

    Domyślnie

    Czyli masz praktycznie identyczny problem z tym który ja miałem
    Ja przez pewien czas miałem ochotę na 2 wzmacniacze, ale mi przeszło bo był problem z podłączeniami.
    Poczytałem trochę i wyszło ze kompromis jest w zasięgu ręki Yamaha RX-V661
    W trybie pure direct jest całkiem niezła w stereo
    kinowe tryby - bardzo miłe w odsłuchu a i "kalibrator" jest - mało tego wejście gramofonowe jest na poziomie project-a ))
    jestem bardzo zadowolony - tyle że u mnie grają te KEFy iq3

  8. #58

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanko czy ktoś może ma jakąś zaufaną osobę w okolicach Wrocławia która mogłaby podjąć się naprawy kilku drobnych rzeczy ?

    Mam do zrobienia takie pierdoły jak luźny potencjometr, niedziałający pilot czy różnica w poziomie wysokich tonów przy bardzo cichym odsłuchu... Ew wymiana lasera w cd-ku bo już lekko nie wyrabia..

  9. #59
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    No a ja nie wiem co z kolumnami. Dokupienie 4 szt B&W wyjdzie mi ciut drogo, nie chcę wkładać w to tyle kasy, tym bardziej, że kina z sygnałem 5.1 (DVD) oglądam bardzo mało.
    B&W kupiłem w dodatku z szarym przodem, jasne drewno, membrany żółte. No i jak to zgrać z kolumnami innych producentów? Łamigłówka jest spora - parametry, wymiary, kolor (estetyka) i nie za wysoka cena. Są Tannoye jasne, ale membrany czarne.
    Pozbyć się monitorów B&W by kupić 5.1 ? (jamo, jbl ?)- ale wtedy nie dostanę nic ciekawego, takiego co by było super w stereo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    .... że kina z sygnałem 5.1 (DVD) oglądam bardzo mało.
    ....
    Nie Ty jeden. Wielu kupuje stukanałowe mózgotrzepy, a potem na nich słucha STEREO 23 godziny na dobę a film ogląda raz na miesiąc. To zła droga jest. Trzeba mieć porządne stereo, a jeśli filmy oglądamy okazjonalnie to na tym stereo da się przyjemnie obejrzeć i odsłuchać film. Dzisiejsze odtwarzacze posiadają różne dynksy imitujące dźwięk przestrzenny. Nie oglądasz filmów nałogowo to nie kupuj zestawu 5.1 Idealnym rozwiązanie jest dojrzały zestaw stereo i już tańszy zestaw kinowy, nawet taki z jednego pudła z hipermarketu za 2 tys zł zapewni miłe wariacje dla uszu oraz zrzucanie basem kapci z nóg.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 20-02-2012 o 14:52
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 6 z 503 PierwszyPierwszy ... 456781656106 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •