Close

Strona 368 z 503 PierwszyPierwszy ... 268318358366367368369370378418468 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 671 do 3 680 z 5022
  1. #3671

    Domyślnie

    Z nowu nie do końca...
    Niektóre integry są dość sprawne, nie chce mi się robić reserach'u w temacie (zostawię to zainteresowanemu) ale Asus w swoich materiałach reklamowych dość mocno chwali dźwięk na tej płycie, więc może się okazać że po analogu zagra to lepiej niż DAC w monitorach.

    Co oczywiście nie zmienia faktu, że to wszystko półśrodki i że dobrze skonfigurowany tor audio nie znosi kompromisów. Wszystkie elementy muszą ze sobą - nomen omen - grać

  2. #3672
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście że różnica zauważyłeś i nic tu dziwnego nie ma ale jakbyś miał głośniki aktywne z przetwornikiem to obojętne czy połączenie cyfrowe leci z integry czy z dźwiękowej.

    opcja 1. Głośniki + połączenie analogowe + integra = słabo ( poprawi to karta dźwiękowa )
    opcja 2. Głośniki aktywne + połączenie cyfrowe + integra = super bardzo dobrze ( karta dźwiękowa nic tu nie wniesie )

    Pisząc super bardzo dobrze mam na myśli to o czym piszemy, a nie zastosowanie jakiś fajnych monitorów i np taniego amplitunera, który wymiecie jakością to wszystko ale wtedy trzeba liczyć się już z kwotą za parę monitorów plus ampli jakieś 1500zł.

  3. #3673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    Z nowu nie do końca...
    Niektóre integry są dość sprawne, nie chce mi się robić reserach'u w temacie (zostawię to zainteresowanemu) ale Asus w swoich materiałach reklamowych dość mocno chwali dźwięk na tej płycie(.......)
    Mocno chwali, toz to marketingowo-reklamowy belkot po prostu.
    Wystarczy spojrzec na zintegrowana karte dzwiekowa na plycie.
    Te 5 czy 8 kondensatorkow upchniete na powierzchni 2,5 na 6cm.
    No szczyt technologi w odtwarzaniu dzwieku.
    Cos jak super nowoczesne i inteligentne aparaty w smartfonach.

    A teraz spojrzmy na rozmiar wewnetrznej karty dzwiekowej, troche inaczej sie to chyba prezentuje od integry.

    Ja nie pisze tu o jakosci dzwieku audofilskiej.
    Ale aktywne glosniki komputerowe na biurko i karta dzwiekowa da o wiele lepszy efekt niz jakakolwiek integra.
    I nie wiem jakby tu zaklinac rzeczywistosc, to wystarczy tylko popatrzec na wewnetrzna karte dzwiekowa i potem popatrzec na zintegrowana.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #3674

    Domyślnie

    Miałem (wciąż mam MS40 / w patio stoją) i wciąż mam (
    podawałem już swój setup w tym wątku)
    głośniki aktywne - jestem generalnie fanem rozwiązań Pro Audio i uwierz mi, że nie bardzo masz punkt odniesienia w tym co mówisz.
    DAC jest do monitorów dodawany na zasadzie żeby był (na potrzeby takich użytkowników jak zainteresowany tematem, a nie rozumiejący go) - cos na zasadzie obiektywu kitowego.
    Nikt kto ogarnia i wie czego chce nie podepnie monitorów (zwłaszcza tych lepszych) po cyfrze.

    Twoja opcja 1 - zagra tak dobrze na ile DAC w integrze pozwoli
    Twoja opcja 2 - zagra tak dobrze na ile DAC w głośnikach pozwoli

    Każdy setup jest tak dobry jak jego najsłabszy element - w fotografii w sumie jest tak samo.

    Oczywiście zakładam, że rozumiesz, że posiadając dobrej (albo chociaż lepszej niż w głośnikach) klasy DAC na karcie dźwiękowej łączysz do głośników po analogu... łącząc cyfrowo wracasz do punktu wyjścia

  5. #3675
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie wiem do czego dążysz, ja podaje prosty sposób na dobrą jakość, uważam że obecnie przy takiej opcji minimum w jakości jak i kwocie lepiej wydać na lepsze głośniki z własnym przetwornikiem i podłączyć cyfrowo po to by ominąć te "kondensatorki", zakup karty dźwiękowej jest własnie przerostem formy nad treścią, ma to sens tylko jeśli podłączamy analogowo do głośnika.
    Jest jeszcze prostsza forma, połączenie bluetooth i już, ale stacjonarne komputery mogą mieć z tym problem

  6. #3676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mocno chwali, toz to marketingowo-reklamowy belkot po prostu.
    Wystarczy spojrzec na zintegrowana karte dzwiekowa na plycie.
    Te 5 czy 8 kondensatorkow upchniete na powierzchni 2,5 na 6cm.
    No szczyt technologi w odtwarzaniu dzwieku.


    nie oceniaj dźwięku po wyglądzie
    naprawdę nie chce mi się szukać (nigdy się też bliżej tematem nie interesowałem) ale pojawiły się dobrze brzmiące integry, więc może się okazać, że ta na płycie u kolego gra przyzwoicie, zwłaszcza że to Asus a oni ogarniają dźwięk.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A teraz spojrzmy na rozmiar wewnetrznej karty dzwiekowej, troche inaczej sie to chyba prezentuje od integry.


    ...ani po rozmiarze


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja nie pisze tu o jakosci dzwieku audofilskiej.


    nie ma czegoś takiego... jest tylko taka choroba

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale aktywne glosniki komputerowe na biurko i karta dzwiekowa da o wiele lepszy efekt niz jakakolwiek integra.


    nie zakładałbym się na twoim miejscu - zależy jaka karta dźwiękowa i jaka integra

  7. #3677

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    Albo Behringer MS40, w każdym razie odpuść sobie tanie systemy 2.1

    Nie wiem jaką masz tą integrę ale jeśli twoja płyta główna dysponuje wyjściem cyfrowym to warto w ten sposób podać sygnał i korzystać z DACa w głośnikach - w przypadku MS40 to będzie 24bit / 192kHz, myślę że Ediffiery mają taki sam.
    Jeśli masz tylko wyjścia analogowe to najtaniej będzie kupić jakiegoś Xonar'a od Asusa
    Dane ze strony ASUS'a:

    SupremeFX 8-kanałowe Kodek High Definition Audio
    - Obsługa : wykrywanie wtyczki, wiele strumieni, Front Panel MIC Jack-retasking
    - Wysokiej jakości odtwarzanie stereo o stosunku sygnału do szumu SNR wynoszącym na wyjściu 115 dB
    Opcje audio :
    - Technologia SupremeFX Shielding™
    - Wyjście optyczne S/PDIF na panelu tylnym
    - Sonic Radar II

    Najważniejsze że jest wyjście optyczne S/PDIF To chyba dobrze? i obędzie się bez dźwiękówki...

    Czytam i czytam... i podobno głośniki Edifier 2.0 R1700BT są lepsze od Edifier 2.0 R1280DB, prawda to?
    Źródło; komentarze pod artykułem:
    link
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #3678
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te R1280 mają wejście słuchawkowe, jeśli używasz to spory plus bo masz namiastkę wzmacniacza słuchawkowego, a czy grają lepiej czy gorzej to już raczej nie warto szukać, jest to pewien poziom jakości i ceny, które go nie przeskoczysz.

  9. #3679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie wiem do czego dążysz


    dążę do tego, że nie koniecznie DAC w głośnikach musi być lepszy od tego w integrze (powtarzam się?)


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    uważam że obecnie przy takiej opcji minimum w jakości jak i kwocie lepiej wydać na lepsze głośniki z własnym przetwornikiem


    pełna zgoda co do głośników, tutaj chyba nie ma górnego pułapu cenowego (zupełnie jak z obiektywami ) i większy wydatek niemal zawsze przełoży się na lepsze doznania płynące z odsłuchu
    co do przetwornika w głośnikach to podtrzymuję swoje zdanie, że są dodawane na siłę i zwykle marnej jakości - choć pewnie są jakieś wyspecjalizowane jednostki stanowiące wyjątek

    @sokolnik
    Tak te dane właśnie przeglądałem, odstęp sygnału od szumy jest nie najgorszy co świadczy o jakości użytych komponentów - stąd mój wywód, że może po analogu się okaże, że będzie lepiej niż po cyfrze.
    Bez dźwiekówki obędzie się o tyle, że na pewno podłączysz głosniki bezproblemowo do komputera ale polecam kupić / pożyczyć jakieś normalne kable analogowe i byle optyczny - i sobie porównać

    edit: bluetooth w głosnikach fajną opcją - nie będziesz musiał włączać kompa żeby posłuchać muzy - wystarczy telefon
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 16-07-2018 o 19:33

  10. #3680

    Domyślnie

    Szybkie pytanko odnosnie glosnikow.
    Czy ktos moze wypowiedziec sie na temat Dali Spektor 1?

    Beda zasilane z niedostepnego juz twora jakim jest Acoustic Lab Zeta: http://thecoolgadgets.com/zeta-2-0-a...an-m-andersen/ i uzywane jako zestaw desktopowy, podlaczony do komputera (dlatego Spektor 1 ze wzgledu na stosunkowy maly rozmiar). Niestety glosnikow oryginalnych z zestawu nie posiadam.

    Jesli nie Dali Spektor 1 to co innego w podobnym budzecie?
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

Strona 368 z 503 PierwszyPierwszy ... 268318358366367368369370378418468 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •