Close

Strona 2 z 494 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 4932
  1. #11
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Ło kurde :P ale jak rakieta leci na filmie to ja slychac czy juz jej nie widac ?
    Ale, że za mocny?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #12

    Domyślnie

    Coś Kolega słabo szukał JBL
    jest tego sporo
    http://allegro.pl/gliwice-salon-firm...972768421.html

    Co do kalibracji
    Miałem zestaw tonsila z amplikiem denon 33XX. Mam złe wrażenia i doświadczenia szczególnie przy układzie
    połączenia bi-ampli.
    Po sprzedaży kolumn kupiłem JBL100 i wspomniany sub - to zupełnie inna bajka.

    Teraz siedzę w triangle - ale to inna półka.

    Oczywiście każdy może mieć inne zdanie i opinie.

    Napisz jaki masz model aplika i obecne przody - to trzeba również uwzględnić przy doborze suba.

    PS. Dopiero doczytałem że szukasz czegoś do 1000zł - to trochę deklasuje JBL
    Ostatnio edytowane przez Tom_Killer ; 14-12-2011 o 14:57
    Amator N d700, N d70s, N 24-70 f/2.8G ED AF-S, S 120-400 f/4.5-5.6 APO DG OS HSM, SB-900

  3. #13
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom_Killer Zobacz posta
    Coś Kolega słabo szukał JBL
    jest tego sporo
    http://allegro.pl/gliwice-salon-firm...972768421.html
    To jest ES 250, ja pisałem o E 250. A to robi różnicę, zwłaszcza w cenie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #14

    Domyślnie

    fakt, masz racje, to jedynie rynek wtórny, bo tego już nie produkują
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 14-12-2011 o 21:16 Powód: pis.
    Amator N d700, N d70s, N 24-70 f/2.8G ED AF-S, S 120-400 f/4.5-5.6 APO DG OS HSM, SB-900

  5. #15

    Domyślnie

    tonsila to już nie ma jak i maszyn nie wiem czy to pozostałości czy ci od obudów to prowadzą ,ale głośniki to chyba z Chin ino powiem JBL / Paradigm

    seria E to w Media Markt gości często i raczej nie schodzi bo ludzie biorą shity....

    ....a tak już zupełnie prywatnie to zamiast suba zmień kolumny bo te typu "bum-cyk" nie nadają się do kina
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 14-12-2011 o 21:17 Powód: pis. (Ci--------->ci)

  6. #16

    Domyślnie

    Ja polecam JBL ES250. Na moich 25m testowalem tez E250 ale wcale go nie bylo slychac. ES to juz zdecydowanie inna klasa.


    Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.
    D7000, N18-105 (bez AF ), N35 f/1.8, SIGMA 28-80 macro II, T60 Macro f/2.0...

  7. #17
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Używane JBL E 250, ponieważ:

    Moc i ciśnienie akustyczne powala.
    Płynna regulacja czułości, odcięcia, odwrócenie fazy, możliwość podpięcia przez interkonekty lub sygnał brany jest z kolumn.
    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Kosmiczna terminologia dla takiego laika jak ja
    Płynna regulacja czułości - jak bardzo wzmacniacz suba ma reagować na sygnał który do niego dociera.

    Płynna regulacja odcięcia
    - do jakiej górnej częstotliwości sub ma się "odzywać" - niezbędne do zestrojenia z pasmem przenoszenia kolumn.

    Odwrócenie fazy - membrany poruszają się w tę i we w tę. Chodzi o ustawienie czy membrana suba ma się poruszać analogicznie do membran głośników czy wprost przeciwnie.

    Podpięcie przez interkonekty - podanie sygnału ze wzmacniacza do suba za pomocą wyjścia pre-out.

    Sygnał brany jest z kolumn - w przypadku wyjścia pre-out w wzmacniaczu można skorzystać z sygnału biegnącego do kolumn.

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #18

    Domyślnie

    Kable dobiera się wg zaleceń:
    Tabela znaleziona na innym forum.
    Kable muszą mieć jednakowe długości w przypadku zasilania tych samych par kolumn (np. od od ampli do frontów).

    HDMI - sygnał cyfrowy, najważniejszym parametrem tego kabla jest jakość wykonania!
    Przyda się miękki z końcówkami wygiętymi pod potrzebnym kątem (można takie kupić).
    Najważniejszym jego parametrem jest jednakowa długość żył - takoż rzecze specyfikacja HDMI.

  9. #19

    Domyślnie Sprzęt Audio, kolumy, wzmacniacze, kable, bajery itp

    Nie wszystko udało się przywrócić, ale wątek jest już do Waszej dyspozycji.
    Ostatnio edytowane przez ALF ; 18-12-2011 o 02:13
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #20

    Domyślnie Wybór malych kolumienek :D

    Hej poszukuje małych kolumienek, które by w miarę zagrały i były dostępne na alledrogo w sklepach etc. ?
    Małe czyli do 50/60 cm wysokości. Macie jakieś ciekawe pomysły ? To do małego, bardzo małego mieszkanka
    i podłączone do Technica średniej klasy, teraz nie pamiętam dokładnie symbolu.

Strona 2 z 494 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •