Close

Strona 190 z 261 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 891 do 1 900 z 2609
  1. #1891
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Nie zgodzę się. Na własnym przykładzie przerabiałem 2 rodzaje kabli.
    Ja nie daje przykładu jakiegoś szmelcu wadliwego tylko normalny kabel, to jest zasilanie czyli liczy sie przekrój miedzi i nic więcej, chyba nie sądzisz że metr kabla ma jakiś wpływ na pare/kilka kilometó kabla z elektrowni i po całym domu co masz, a z drugiej strony cała voodoo kończy sie na zasilaczu gdzie masz układy "odcinające" całość czyli kondensatory, a potem np tranzystory, podstawy wiedzy z elektryki/elektroniki nie pozwalają na fantazjowanie w tym temacie
    Nie ma usprawiedliwienia dla oszustów wciskających kable zasilające nie za 10zł tylko za np 500zł czy więcej.

    Naklejka CE wiesz co jest warta Często są to produkty na zasadzie "China Export" , które tak naprawdę z certyfikatem nie mają nic wspólnego i z tego co kojarzę, wiele z nich ląduje później na listach UOKiK jako produkty niebezpieczne albo inne, które nie spełniają swojej roli.
    Ale mi nawet do głowy nie przyszło żeby coś takiego szukać.

    Poza tym, widzisz. Sam piszesz np. o kablu do nagłośnienia za min. 8zł. Więc jednak jesteś świadom tego, że np. kabel za 2zł/m będzie nic nie wart. Więc poniekąd, sam sobie zaprzeczasz.
    Nie zaprzeczam bo wspomniałem o parametrach zgodnych z przeznaczeniem, w tym przypadku jeśli ma być kabel między np amplitunerem, a głośnikami to kupujesz kabel o średnicy np 1,5mm z miedzi beztlenowej i masz to samo co kable za czasami fortunę, ja musiałem wydać więcej bo potrzebowałem dobrego ekranowania przy ogrzewaniu podłogowym elektrycznym nawet mającego własne ekranowanie jakieś zanieczyszczenie jest i warto mieć kable też ekranowane.

  2. #1892

    Domyślnie

    Ok,
    piszesz o produktach, które w teorii mają spełniać swoją rolę. Wejdź np. na Allegro i zobacz co się najlepiej sprzedaje. Im tańsze, tym większe ilości sprzedane. Bo ludzie nie rozróżniają np. kabla za 2zł, a chociażby za 8zł. Dla nich to i to jest kablem. No i po części mają rację, bo niby jeden i drugi spełni swoją rolę. Tylko efekty tego nie do końca mogą być satysfakcjonujące. Sam mam sklep internetowy i wiem, że już od jakichś 2-3 lat, jest tendencja, że nie ważne jakie masz g. w ofercie. Ważne, że ma być TANIO. Tylko ja mam inne założenie i dziadostwem nie handluję bo szkoda mi czasu i nerwów na reklamacje i później przepychanki z roszczeniowymi klientami.
    Dlatego napisałem, żeby może komuś się to przydało, że nie warto "iść po taniości" tylko zwrócić uwagę na pewne sprawy. Nie pisałem żeby na kabel przeznaczyć 500zł, ale jednak żeby unikać najtańszego szmelcu.
    EOT
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #1893
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To że cena nie jest wyznacznikiem jakości chyba nie musimy tłumaczyć sobie
    Raczej chodzi o kwestie oszukiwania i naciągania przez marketing czy zwyczajnie przez sprzedawców.
    Pewnie wiesz jak wygląda branding i jak się wprowadza an rynek śmieci chińskie w cenach wysokich, wiec nie muszę tu tłumaczyć tego też

  4. #1894

    Domyślnie

    Wiem,
    kiedyś nawet ze 2-3 razy dostałem na maila propozycje firm, które zajmują się m.in. szeptanym marketingiem. Odpowiedziałem jednak krótko, że dla mnie to oszustwo i nie chcę aby ktokolwiek pisał sztucznie ani o mojej firmie, ani o produktach, które mam. Choćby mieli to robić za darmo. Dlatego np. jeśli coś sam chcę kupić to staram się na własną rękę znaleźć jakieś porównania, dane techniczne itp. a nie kierować się opiniami w necie, bo od niektórych to aż się bebechy przewracają jak się czyta jak są przesłodzone.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #1895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja mam kabel HDMI wsadzony na stałe pod tynk 12 lata temu i latało na nim FHD i lata 4K, a za 15 metrów zapłaciłem wtedy 60zł, dwa filtry i ekranowanie.
    Dla nas w hdmi instalacyjnych jest ważna wytrzymałość mechaniczna, jakość wtyków i elastyczność. Te cechy mają powtarzalnie kable które kupujemy w hurtowniach elektrycznych. Natomiast w przypadku kabli nieinstalacyjnych krótszych, których używamy bardzo dużo to kupuję co popadnie. Ostatnio kupiłem kable po 8 zeta ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #1896
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za to kabel hdmi w zestawie cyfrowego polsatu był chyba znaleziony na śmietniku w porcie w Guangzhou i dodany za "free" do zestawu, niestety nie działał i trzeba było użyć zapas z szuflady

  7. #1897

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Po drugie warto kiedyś pomysleć o kalibracji sprzętowej - OLEDy LG mają na to przygotowane dwa wolne banki ustawień - uzyskamy dzięki temu studyjną jakość referencyjną.
    Ale po co?
    Tutaj odwrotnie jak w przypadku monitora - ma być ładnie, a nie wiernie.
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #1898

    Domyślnie

    Czyli poczekajcie ... jak mam kabel z elektromarketu za 20zł jakiś metrowy tam. To jeśli dokupię teraz jakiś "markowy" za milion monet to obraz stanie się jeszcze lepszy niż teraz mam ?

  9. #1899
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    ma być ładnie, a nie wiernie.
    Chyba nie za bardzo wiesz jak działają obecne wyswietlacze OLED i jaką przestrzenią barwną, dynamiką i przejściami tonalnymi dysponują. Mamy tu do czynienia z pełną, sprzętową kalibracją 3D LUT. Winik z mojego modelu poniżej:

    lg.png
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #1900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    9005 brałem mocno pod uwagę, bo OLED'a się bałem. Ale z drugiej strony, zagłębiając się bardziej w temat widzę że to "wypalenie" nie jest aż takie proste :-] i stwierdziłem że w moim przypadku to małe szanse żeby coś się stało. Bo nie zostawiam statycznych obrazów po 10 godzin dziennie. ...
    Może po 10 godzin nie zostawiam, ale kilka godzin, często mi się zdarza. Zasypiam przy TV i statyczny obraz (później z dekodera) się wyświetla. Wiem, to tylko moja wina, lenistwo, że (zazwyczaj) nie chce mi się czasowego wyłączenia w TV ustawić, a i w dekoderze można ustawić odpowiednio więcej, aby się nie wyłączał (i później jest jakieś tam statyczne info na TV brak sygnału, czy cuś tam podobnego). Tylko tym się wcale nie przejmuje i nie ma to żadnego negatywnego wpływu, poza zuzytą energią elektryczną

Strona 190 z 261 PierwszyPierwszy ... 90140180188189190191192200240 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •