Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zintegrowana grafika a zdjęcia

    Panowie czy zintegrowane układy w stylu Radeon 4250, 4290 czy 4300 wystarczą do PSa ?
    Kilka razy do roku odpalam też Pinnacle HD żeby poskładać jakiś filmik w 1080. Czy wymienione do zwykłego składania też wystarczą ?

  2. #2

    Domyślnie

    Do PSa na pewno, a do Pinnacle powinno sobie radzić. Te układy są wydajniejsze, niż nie jedna karta graficzna dedykowana.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że powinny sobie dać radę z filmem i z pewnością dadzą radę z PSem.

    Samo zdjęcie nie wymaga żadnej mocy ze strony karty graficznej, chociaż w ostatnim PS są elementy wykorzystujące procesor graficzny, pewnie ten smooth zoom, smooth scrolling i być może sposób wysuwania się menu czy okienek. Jest to jednak tak małe obciążenie karty graficznej, że myślę, że Matrox sprzed 12 lat dałby radę, a co dopiero Radeony, nawet jeśli są zintegrowane.

    Sam program Pinnacle chyba też nie potrzebuje wypasionej grafiki, bo jednak cały czas jest to składaniem bitmap. Nie ma generowania wielokątów, nie ma nakładania tekstur, nie ma dealiasingu w czasie rzeczywistym. Po prostu klatka po klatce jest obrabiana przez CPU a nie GPU. Być może jakoś to się teraz zmieniło, ale myślę, że nadal każda karta graficzna temu podoła.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak też myślałem. Także dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu że coś poza integrą jest mi potrzebne

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba NIE jest?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mogę edytować już.....

    Ktoś będzie tak miły i powie mi jak na płycie Asus M4A89 zmusić pokładowego Radka 4290 do puszczenia sygnału po HDMI ? Podpinam DVI I wsio działa. Wypinam DVI, wpinam HDMI i komp się nawet nie bootuje, nie wykrywa monitora czyli

  8. #8

    Domyślnie

    prawdopodobnie musisz w BIOSie zmienić rodzaj wyjścia

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko że w BIOSie nie mogę za cholerę znaleźć niczego co mógłbym powiązać z integrą. W dziale On -board devices grafa nie występuje

  10. #10

    Domyślnie

    Teoretycznie płyta powinna sama wykryć, w jaką dziurkę wetknięty jest kabel. Tak zupełnie z ciekawości zapytam. To musi iść po HDMI? Przecież DVI i HDMI to jest one czort. A skoro DVI działa bez problemu, to po co się napinać i nerwy tracić?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •