Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    parachutes
    Gość

    Domyślnie Problem ze sterownikami :(

    Hej! Jestem nowy na forum i nie wiem czy dobrze umiescilem ten temat... Oto moj problem: Uzywam Coolpixa 3700 i po zainstalowaniu z plyty z oprogramowaniem Nikona wszystkich potrzebnych programow i sterownikow, po podlaczeniu aparatu nie moge przeniesc zdjec na dysk. Pojawia sie komunikat: "There is no memory card in the connected camera or the card reader". A karta jest, wlozona poprawnie! Po probie zdalnego zainstalowania sterownikow system pyta o plik sti.cab, ktorego nie mam. Czy to mechaniczne uszkodzenie sprawia ze nie system nie widzi prawidlowo podlaczonego aparatu, czy co..? Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki..

  2. #2

    Domyślnie

    mozesz napisac jeszcze jaki masz windows?

  3. #3
    parachutes
    Gość

    Domyślnie

    windows 98 SE

    [ Dodano: Sob 11 Cze, 2005 ]
    przy okazji jeszcze:
    1. Czy jest taki program ktory traktuje aparat jako oddzielny dysk?
    2. Czy mozliwy jest transfer z dysku na aparat?

  4. #4

    Domyślnie

    Wygląda na to, że sterownik nie jest poprawnie zaintalowany.
    Sprawdz najpierw w

    Control Panel
    System
    Device Manager

    czy nie masz zółtych ostrzeżeń świadczących, że aparat nie jest zainstalowany poprawnie.


    Przeszukaj CD czy zbiór sti.cab nie jest przypadkiem w innym katalogu.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co zrozumiałem 98SE nie widzi karty .Prawdopodobnie czeka cię ponowna instalacja oprogramowania ze szczególna uwagą na sterowniki dysków wymiennych typu Flash bo tego typu sterowników używa system do komunikacji z aparatem.

  6. #6
    parachutes
    Gość

    Domyślnie

    no ale dalej nic nie ma tego pliku nigdzie. Cos mechanicznie chyba zepsute..

    [ Dodano: Sro 15 Cze, 2005 ]
    instaluje i instaluje i ciagle blad..

  7. #7

    Domyślnie

    może trzeba zaktualizowac windowsa i jak sformatowana karta fat czy ntfs bo windows98 NTFS niewidzi
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  8. #8

    Domyślnie

    Spróbuj odinstalować całe oprogramowanie Nikona i podłączyć aparat bez niego do komputera, powinien go zobaczyć jako dysk wymienny i wtedy można ściągnąć zdjęcia. Sprawdzisz czy to problem z aparatem, mechanicznym uszkodzeniem czy z oprogramowaniem. Pozdrawiam.
    D90, 18-105 DX ED VR, 70-300G, SB600. Lovepro Nova5.

  9. #9

    Domyślnie

    poszukaj pliku sti.cab na płycie z w98se
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  10. #10
    parachutes
    Gość

    Domyślnie

    dzieki wszystkim za pomoc... ciagle probuje i ciagle mam nadzieje :P sti.cab nie znalazlem, update windowsa przede mna, a po skasowaniu wszystkich programow nikona nie widzi aparatu jako dysku. Na innym komputerze probowalem zainstalowac i... to samo sie dzieje. A wczesniej normalnie dzialal. Obawiam sie ze to jednak nie wina sterownikow, a mechaniczna usterka .

    [ Dodano: Czw 07 Lip, 2005 ]
    no coz..serwis czeka

    [ Dodano: Sro 27 Lip, 2005 ]
    u mnie dalej nic. Updatowalem Windowsa (SE 98 PL) a aparat po podlaczeniu kablem USB nie jest widziany przez komputer. Ten plik to sie sti.cat nazywa. I nie mam go nigdzie. Szukalem. Podczas instalacji sterownikow nikona wyskakuje pytanie o ten plik.. Czy ktos wie co to znaczy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •