Close

Strona 590 z 829 PierwszyPierwszy ... 90490540580588589590591592600640690 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 891 do 5 900 z 8281
  1. #5891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liściu Zobacz posta
    nawet w dzień?

    Swoją drogą, czy istnieje jakaś alternatywa gdzie nie liczą się dla mnie kolory, a komfort tylko i wyłącznie dla oczu? Ale nie kosztującego krocie
    W dzień oczywiście wg uznania. Regulacja nie jest wówczas ograniczeniem. Oczywiście, że istnieją monitory komfortowe, choć niekoniecznie wyświetlające poprawnie kolor. I nawet niedrogie. EIZO seria FS, EV, NEC seria EA. Koszty to poniżej 2 tys za 23-24", około 3 tys za 27". Komfort patrzenia na bardzo wysokim poziomie. Nie gryzą w oczy jak DELLe, nie mają plam, wyciekania światła z krawędzi, regulacja jaskrawości, szczególnie w EV praktycznie od zera nitów.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #5892

    Domyślnie

    A co mógłbyś polecić 27' calowego?

    Właśnie takiego co by nie kuło oczu, myślałem co prawda o delu u30 ale trochę mi się przejadły już.
    D600 / 28 / 50 / 85 /

  3. #5893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liściu Zobacz posta
    a co mógłbyś polecić 27' calowego?

    Właśnie takiego co by nie kuło oczu, myślałem co prawda o delu u30 ale trochę mi się przejadły już.
    EIZO EV2736W. U3014 jest koszmarny. Niebieski pod kątem, ekran w plamy, stabilizuje się pół dnia. Starsza wersja U3011 jest dużo lepsza.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #5894

    Domyślnie

    Dziękuje za propozycję, chciałem jeszcze zapytać:

    NEC MULTISYNC EA273WMI warte to zachodu? Czy wypada dużo gorzej niż EIZO?
    D600 / 28 / 50 / 85 /

  5. #5895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liściu Zobacz posta
    Dziękuje za propozycję, chciałem jeszcze zapytać:

    NEC MULTISYNC EA273WMI warte to zachodu? Czy wypada dużo gorzej niż EIZO?
    Już go nie ma. Wchodzi nowszy model EA274WMi. Nie miałem go jeszcze w ręku.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #5896

    Domyślnie

    Tom01, jako ekspert mógłbyś coś się wypowiedzieć jeszcze na temat gwarancji monitora NEC, takiego kupionego w niemczech?
    D600 / 28 / 50 / 85 /

  7. #5897

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liściu Zobacz posta
    Tom01, jako ekspert mógłbyś coś się wypowiedzieć jeszcze na temat gwarancji monitora NEC, takiego kupionego w niemczech?
    Gwarantem w obu przypadkach jest NEC oddział w Niemczech, więc gwarancja jest taka sama w części dotyczącej norm wad gwarancyjnych. Różnica jest w serwisie a konkretnie miejscu serwisowania. W przypadku sprzętu zakupionego poza PL, nie ma prawa skorzystania z polskiego serwisu gwarancyjnego na takich samych zasadach jak z polskiej dystrybucji. Serwis gwarancyjny jest świadczony na terenie działania konkretnego dystrybutora. Chodzi rzecz jasna o pieniądze, rozliczenie kosztów napraw z fabryką. Serwis gwarancyjny może świadczyć inny terytorialnie serwis, ale najpierw musi się dogadać na rozliczenie z serwisem "macierzystym". To dłużej trwa i czasem może być powodem odesłania klienta i sprzętu do serwisu w Niemczech.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #5898

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku, mam pytanie do forumowiczów: Zastanawiam się pomiędzy Nec P242W v Ezio EV2736W. Przedział cenowy jest ten sam. Zastosowanie: duży nacisk na obróbkę zdjęć (amatorsko), przeglądanie stron, tudzież oglądanie filmów. Użytkowanie w domu raczej przy słabym oświetleniu. Ewentualnie może mogli byście zaproponować jakiś inny model.

  9. #5899
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Pracuję teraz na oprofilowanym NECu PA271W, obok stoi EIZO S1932 jako monitor pomocniczy. Chcę to Eizo wymienić na drugiego, takiego samego NECa. Czy po oprofilowaniu tego drugiego i tych samych ustawieniach dla obu monitorów, tym samym kalibratorem, będę miał identyczny obraz na jednym i na drugim?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #5900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    będę miał identyczny obraz na jednym i na drugim?
    Prawie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 590 z 829 PierwszyPierwszy ... 90490540580588589590591592600640690 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •