Close

Strona 227 z 829 PierwszyPierwszy ... 127177217225226227228229237277327727 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 261 do 2 270 z 8281
  1. #2261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    (...)Bosz, jaki człowiek był szczęśliwy, jak się nic o monitorach nie wiedziało i nie było wymagań.
    Szczęśliwy był, jak miał Praktikę LTL3 z Tessarem, Krokusa, trochę kuwet, koreksów i butelek oraz maskownicę... i trochę lat mniej.

    Teraz mamy 2 opcje:
    1. Siedzieć jeszcze rok-dwa, czytać pilnie forum i marnować kasę i oczy do skutku... lub do znudzenia.
    2. Poprosić stosownego człowieka dobrej woli o skalibrowanie, oprofilowanie oraz kilka słów oświecenia w cztery oczy... i oczywiście sowicie go za to wynagrodzić

    (Takie małe OT)

  2. #2262

    Domyślnie

    Witam,

    mam dwa pytania:

    1. Czy monitory Eizo SX2461W i SX2461WK to jedno i to samo? Jeżeli nie to czym się różnią
    2. Czy gdybym miał okazję kupić używany monitor SX2461WK za ok. 3000zł, to byłby to dobry wybór dla ambitnego amatora w dziedzinie fotografii i jej obróbki?

    Pozdrawiam,
    FiIip

  3. #2263

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Wpływa tylko może tego nie widzisz ? Ja to widziałem na NEC WGX2PRO i wielu, wielu innych monitorach których nawet nie chce mi się wymieniać

    ps. po to kupowałem EIZO S by tego wreszcie nie mieć ... przy zmienie gammy faktycznie nie ma ... ale przy zmienie składowej RGB (temp. barw) jest
    Nie wpływa lub wpływa w tak mikro stopniu, że wychwycenie tego jest prawie niemożliwe.


    Ostatnio miałem okazję pogrzebać przy S2231 ( nie wiem @Kyle jaki Ty masz model z S serii ) i tam minimalne ruszenie kontrastu ( dla testu tykałem kontrast ) powodowało bardzo duże schodki. Przy RGB mniej, ale też się knociło. Ogólnie bardzo "delikatne" to Eizo było, takie niedotykalskie. Ale samo działanie na tym monitorze to i tak była przyjemność.


    I teraz takie pytanie, co kupić, żeby to się nie knociło? Tylko nie pisać mi, że CG bo się pochlastam.
    Ostatnio edytowane przez raptor88 ; 01-09-2009 o 22:05

  4. #2264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    i teraz takie pytanie, co kupić, żeby to się nie knociło? Tylko nie pisać mi, że cg bo się pochlastam. :-d
    HP LP2275w , HP LP2475w serwis wymienia wszystko w 24h, nawet monitor z 1 martwym pikselem

  5. #2265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Na EIZO S2231W widać już od pierwszych odcieni na tym gradiencie:
    http://img116.imageshack.us/img116/7582/gradient.png.
    S2231W przy naturalnym zakresie dynamiki nie jest do tego zdolny. Po pewnych regulacjach tak, ale nie powiedziane że są one poprawne.

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    No to tak po ludzku. Jak ruszę minimalnie wagi RGB, tak żeby mieć te optymalne ustawienie, to pojawi się banding (SX)?
    Może. Zależy od stopnia tego "ruszenia". Generalnie nie jest to problem.

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    A co do tych godzin, to nawet jakby był używany w średnich warunkach ( np. w jasnym pomieszczeniu gdzie trzeba by było mieć ustawioną wyższą jasność panelu ) to chyba po 4k godzin taki sprzęt jak Eizo powinien być dopiero dotarty?
    Jak powiedziałem. Trzeba zmierzyć. Widziałem 15 tysięczne w idealnym stanie jak i 5 tysięczne będące jedną nogą na tamtym świecie.

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    minimalne ruszenie kontrastu ( dla testu tykałem kontrast ) powodowało bardzo duże schodki. Przy RGB mniej, ale też się knociło. Ogólnie bardzo "delikatne" to Eizo było, takie niedotykalskie.
    "Kontrastu" nie wolno dotykać w ogóle! Tym bardziej, że jeśli taki regulator jest, wcale nie reguluje kontrastu, tylko obcina sterowanie. Nie tyle Eizo jest niedotykalskie, tylko bardzo ciężko uzyskać poprawną regulację. Uzyskanie liniowych 256 odcieni na każdy kanał RGB na LCD to wielka sztuka. Tak naprawdę, od strzału, potrafią to monitory kosztujące 8 tys zł i więcej. Dużo więcej.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #2266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    HP LP2275w , HP LP2475w serwis wymienia wszystko w 24h, nawet monitor z 1 martwym pikselem
    Zdumiewasz mnie.
    Nawet nie dzwoniłem do serwisu, bo czytałem stosowne kwity do monitorów i notebooków i niewielka liczba takich pixeli jest wg HP dopuszczalna. Podobnie jest u innych producentów. Ze znanych mi firm tylko LG wymienia na inny egzemplarz i to tylko w ciągu pierwszego miesiąca od zakupu.
    Ale dziś zadzwonię i podzielę się z Wami odpowiedzią.

  7. #2267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    S2231W przy naturalnym zakresie dynamiki nie jest do tego zdolny. Po pewnych regulacjach tak, ale nie powiedziane że są one poprawne.
    Może napiszę tak: kontrast natywny ( Kontrast - 50 , RGB po 100 - czyli ustawienie fabryczne, inne ustawienia typu HUE na domyślne) ... i widać zróżnicowanie od pierwszego odcienia. Gamma ustawiona na 2.2 ale z tego co pamiętam (wczoraj sprawdziłem tylko dla 2,2) zmiana gammy nic nie psuje w tej kwestii (więc przypuszczam że na prawdę operuje na 10 bit/kanał w kwestii gammy).

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    Nie wpływa lub wpływa w tak mikro stopniu, że wychwycenie tego jest prawie niemożliwe.


    Ostatnio miałem okazję pogrzebać przy S2231 ( nie wiem @Kyle jaki Ty masz model z S serii ) i tam minimalne ruszenie kontrastu ( dla testu tykałem kontrast ) powodowało bardzo duże schodki. Przy RGB mniej, ale też się knociło. Ogólnie bardzo "delikatne" to Eizo było, takie niedotykalskie. Ale samo działanie na tym monitorze to i tak była przyjemność.


    I teraz takie pytanie, co kupić, żeby to się nie knociło? Tylko nie pisać mi, że CG bo się pochlastam.
    Mam ten właśnie model i też to stwierdziem (jak miło że nie tylko ja to zobaczyłem ). To przykład monitora który wyświetla liniowo i poprawnie pod warunkiem że nie dotkniesz RGB/K . Czyli kalibracja tego modelu (i pewnie innych EIZO S .... SX nie wiem) to tylko oprofilowanie ale bez korekcji temp. barw bo będzie banding. W sumie dla kogoś kto nie ma kolorymetru i ograniczy się do ściagnięcia profilu jest to nadal sensowny model. Ale EIZO po tym "odkryciu" wiele straciło w moich oczach ... następny będzie może DELL z 12 bit przetwarzaniem wewn. - łudzę się że będzie lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 02-09-2009 o 08:04

  8. #2268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Może. Zależy od stopnia tego "ruszenia". Generalnie nie jest to problem.
    Ruszenie w takim stopniu, żeby uzyskać żądaną temp. barw ( 6500 ). O ile trzeba takie SX wyregulować to nie wiem, ale pewnie nie wiele. Więc pewnie banding będzie lekki lub nie będzie go wcale.


    Jak powiedziałem. Trzeba zmierzyć. Widziałem 15 tysięczne w idealnym stanie jak i 5 tysięczne będące jedną nogą na tamtym świecie.
    A co determinuje taki stan? Ustawienie jasności panelu ( wysokie szybciej wykańcza świetlówki ) i coś jeszcze?
    Przypomniało mi się, że Eizo do serii CG też ma jakieś dziwne warunki gwarancyjne. W ogóle to Eizo też klientów robi w konia. Niby jest 5 lat, ale faktycznie 3 lata są na panel i świetlówki. To 5 lat jest na co, plastikową ramkę? Dla zainteresowanych więcej tutaj


    Uzyskanie liniowych 256 odcieni na każdy kanał RGB na LCD to wielka sztuka. Tak naprawdę, od strzału, potrafią to monitory kosztujące 8 tys zł i więcej. Dużo więcej.
    Czyli co, bez CG ani rusz? Idę się pochlastać.


    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Mam ten właśnie model i też to stwierdziem (jak miło że nie tylko ja to zobaczyłem ). To przykład monitora który wyświetla liniowo i poprawnie pod warunkiem że nie dotkniesz RGB/K . Czyli kalibracja tego modelu (i pewnie innych EIZO S .... SX nie wiem) to tylko oprofilowanie ale bez korekcji temp. barw bo będzie banding. W sumie dla kogoś kto nie ma kolorymetru i ograniczy się do ściagnięcia profilu jest to nadal sensowny model. Ale EIZO po tym "odkryciu" wiele straciło w moich oczach ... następny będzie może DELL z 12 bit przetwarzaniem wewn. - łudzę się że będzie lepiej.
    No to się nawet ciekawie złożyło, że te same modele. Faktycznie nic nie można by było dotykać, tylko ustawić jasność, zapiąć profil, bo każda inne ingerencja w nastawy to "psucie" charakterystyki monitora. Tylko że monitory z fabryki nie są tak ustawione, żeby to ww korekty wystarczyły. I koło się zamyka.

    Na SX będzie to mniej/wcale widoczne ze względu na 16-bitowe wew. przetw. ( teoretycznie, bo wyżej p.Tomasz pisze, że banding i tak może być ).

    BTW, coraz bardziej atrakcyjniej wygląda Nec 2490, 12-bit lut, sprzętowa kalibracja. W cenie o połowę mniejszej od SX.
    Ostatnio edytowane przez raptor88 ; 02-09-2009 o 12:25

  9. #2269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Zdumiewasz mnie.
    Nawet nie dzwoniłem do serwisu, bo czytałem stosowne kwity do monitorów i notebooków i niewielka liczba takich pixeli jest wg HP dopuszczalna. Podobnie jest u innych producentów. Ze znanych mi firm tylko LG wymienia na inny egzemplarz i to tylko w ciągu pierwszego miesiąca od zakupu.
    Ale dziś zadzwonię i podzielę się z Wami odpowiedzią.
    No więc, jak w żydowskiej anegdocie, wszystko się zgadza z wyjątkiem trzech małych rzeczy... No może dwóch:
    1. Jeden subpixel to za mało.
    2. Jeśli już uznają, to przysyłają monitor nie nowy lecz naprawiany po kimś.

  10. #2270

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    BTW, coraz bardziej atrakcyjniej wygląda Nec 2490, 12-bit lut, sprzętowa kalibracja. W cenie o połowę mniejszej od SX.
    Jako wyznawca szerokiego gamutu stwierdzam że nie jest to model atrakcyjny
    Już ciekawszy jest DELL U2410.

Strona 227 z 829 PierwszyPierwszy ... 127177217225226227228229237277327727 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •