Close

Strona 3 z 828 PierwszyPierwszy 123451353103503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 8280
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    ja bym wolał dopłacić trochę i wziąć jednak coś z tego:

    1. http://proline.pl/shop.php?prodid=EIZO+19+S1931SHB
    2. http://proline.pl/shop.php?prodid=NEC+LCD+1990FXP+BL
    3. http://proline.pl/shop.php?prodid=NEC+LCD+1990SXI+BL (230 PLN taniej niz w komputroniku)
    Ja jeszcze mogę polecić NEC 20WGX2 Pro, którego jestem posiadaczem od tygodnia.

    Przestrzeń robocza nieporównywalnie większa w stosunku do 19 cali.

    Choć 24 cale, to byłoby to...
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Pan wybaczy, ale na bazie swej wiedzy uważam, że nie jest to możliwe. Nie nowy w 2006 roku lub nie z kineskopem szczelinowym. Wielokrotnie od zakończenia produkcji spotykam się z ofertami "nowych" monitorów, w Polsce i za granicą i bynajmniej nie są one nieużywane.

    PS. Istnieje co prawda możliwość, że miał Pan farta, ale z racji tego, że w latach 2004-2005 trwało niezwykle gorączkowe poszukiwanie ostatnich CRT z Trinitronami i Diamondtronami w całej Europie, trzepanie magazynów i serwisów, wyrywanie porównywalne z gorączką złota, prawdopodobieństwo Pana szczęścia oceniam na minimalne. Popyt był tak wielki, że znane duże niemieckie sklepy, sprzedawały używane lub naprawiane Iiyamy VisionMaster jako nowe. Wielu ludzi się na to nacięło.
    Tak czy tak dziala bezawaryjnie od roku wiec w sumie srednio mnie obchodzi czy jest nowy czy "odnawiany" - na pewno sprawuje sie lepiej niz tanie LCD LG i Samsunga na ktorych pracuja znajomi.Kontrast, nasycenie barw bez porownania.
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  3. #23

    Domyślnie

    Z powyższych S1931 i 1990SXi nadaje się do koloru, 1990FXp zdecydowanie nie. Oczywiście w tej klasie cenowej nie można się spodzewać cudów, ale przy budżecie 2 tys zł to sensowny wybór.

    Cytat Zamieszczone przez Wozik Zobacz posta
    Ja jeszcze mogę polecić NEC 20WGX2 Pro, którego jestem posiadaczem od tygodnia.
    Przestrzeń robocza nieporównywalnie większa w stosunku do 19 cali.
    Choć 24 cale, to byłoby to...
    Nec 20WGX2 nie nadaje się do fotografii, choć niewymagający użytkownicy mogą być usatysfakcjonowani. Jest prawdą, że oferuje większą przestrzeń (1680x1050) w stosunku do 19" (1280x1024) ale z uwagi na małą wysokość ekranu, jak 17-tka, jest wizualnie mały i kojarzy się jako następca tej właśnie przekątnej. Panoramiczną wersją 19-tki jest 24".

    Cytat Zamieszczone przez DXT Zobacz posta
    Tak czy tak dziala bezawaryjnie od roku wiec w sumie srednio mnie obchodzi czy jest nowy czy "odnawiany" - na pewno sprawuje sie lepiej niz tanie LCD LG i Samsunga na ktorych pracuja znajomi.Kontrast, nasycenie barw bez porownania.
    To że teraz jest lepszy niż najtańsze LCD jest prawdopodobne, ale trzeba pamiętać że CRT pływa, oraz pierwsze przejawy zużycia wykazuje już po około półtorej roku intensywnej eksploatacji. Kilku letni CRT jest już jedną nogą na tamtym świecie. Stąd odnawiane kupowane w okazjach mają z reguły min pół zycia za sobą, a tzw "leżaki" i "poleasingowe" to reanimowani nieboszczycy.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 26-03-2007 o 22:57
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #24

    Domyślnie

    Mastiff obniż trochę ceny monitorów to i kupimy te z wyższej półki , np.
    http://monitory.mastiff.pl/opisy.php...Edge%20CE210WK
    no w "ostateczności" np. taki:
    http://monitory.mastiff.pl/opisy.php...Scan%20S2110WK

    pozdrówka
    maruda Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Mastiff obniż trochę ceny monitorów
    Chciałbym. Ceny Eizo są dość sztywne na naszym rynku i nie zależą ode mnie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Moduł FRC jest w zasadzie w każdym monitorze. Kwestia jako takiej reprodukcji barwnej zaczyna się w możliwości lub jej braku w ominięciu klasycznych defektów powstałych podczas mieszania światła. Przykładowo, dla różnych jasności 100% wag barw podstawowych nie zawsze dają neutralną szarość. Z tego wynika cały zestaw defektów kolorystycznych.
    Poczytałem trochę mva.pl i z tego co wiem, moduł FRC służy do udawania, że monitor potrafi wyświetlić więcej kolorów, niż rzeczywiście potrafi . Jeśli matryca potrafi wykorzystać co najmniej 8 bitów na kanał, to nie widzę sensu wsadzania do monitora tego modułu.

    Z tego, co pisze pan Marek Konopka na forum mva, NEC 1990SXi wykazuje drżenie obrazu, a takiego czegoś bardzo nie lubię (miałem niewątpliwą przykrość pracować dawno temu na CRT-ku przy odświeżaniu 43Hz z przeplotem). Dlatego wybrałem Eizo s1931, dzisiaj powinienem go już mieć, więc podzielę się wrażeniami.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    Poczytałem trochę mva.pl i z tego co wiem, moduł FRC służy do udawania, że monitor potrafi wyświetlić więcej kolorów, niż rzeczywiście potrafi . Jeśli matryca potrafi wykorzystać co najmniej 8 bitów na kanał, to nie widzę sensu wsadzania do monitora tego modułu.

    Z tego, co pisze pan Marek Konopka na forum mva, NEC 1990SXi wykazuje drżenie obrazu, a takiego czegoś bardzo nie lubię (miałem niewątpliwą przykrość pracować dawno temu na CRT-ku przy odświeżaniu 43Hz z przeplotem). Dlatego wybrałem Eizo s1931, dzisiaj powinienem go już mieć, więc podzielę się wrażeniami.
    Warto mimo wszystko wiedzieć o czym się pisze zanim się coś napisze. Drżenie obrazu w przypadku monitorów z modułem FRC ma miejsce wyłącznie w specyficznej sytuacji, gdy wyświetla się np. mikrowzorek - nie ma to nic wspólnego z trzepotaniem starych monitorów na zbyt wysokich rozdzielczościach w trybie interlaced. Ogólnie nawet najgorszy LCD na świecie ma bardziej stabilny obraz od jakiegokolwiek CRT-ka. A 8 bitów na kanał by starczyło, pod warunkiem że nie wprowadzasz jakiejkolwiek korekty...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    A 8 bitów na kanał by starczyło, pod warunkiem że nie wprowadzasz jakiejkolwiek korekty...
    8 bitów na kanał wystarczyłoby pod warunkiem że teoria tworzenia barwy z kolorów podstawowych byłaby zgodna z rzeczywistością, a tak nie jest.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nec 20WGX2 nie nadaje się do fotografii, choć niewymagający użytkownicy mogą być usatysfakcjonowani.
    Na jakiej podstawie wyrażasz tę opinię?
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wozik Zobacz posta
    Na jakiej podstawie wyrażasz tę opinię?
    Na bazie cech tego monitora oraz wynikających z tego zalet i ograniczeń, rzecz jasna. To świetny monitor rozrywkowy, nadający się do niewymagających zastosowań z grafiką, ale do fotografii to już nie te progi. Bez wdawania się w detale jest to opisane tu: http://monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=80. W razie zainteresowania tematyką monitorów LCD i koloru służę pomocą przy wyborze oraz wyjaśnieniem zagadnień technicznych i sprostowaniem stereotypów.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 3 z 828 PierwszyPierwszy 123451353103503 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •