Close

Strona 104 z 829 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154204604 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 8281
  1. #1031

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    Zapomniałem o czymś?
    Tak.

    Oprócz równego podświetlenia:
    1. Musi mieć wysoką rozdzielczość przy małej plamce, aby linie skośne nie były w "schodki".
    2. Nie może mrugać na kreskowaniach.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1032

    Domyślnie Monitor LCD za 1000-1200 zł????

    Witam. Zamierzam kupić monitor. Na rynku jest cała mas różnych marek i modeli. Nie za bardzo się znam na LCD. Wstępnie wybrałem model 22 cale Samsung SM-2263UW (TN, 300, 8000:1, 2ms) głośniki, DVI, HDMI, czarny, czy może coś lepszego?? Widziałem tylko w internecie, więc nie wiem jak kolorki i reszta. Za wszystkie rady będę wdzięczny
    D7100 + D80 + Nikkor 35 1,8G + Nikkor 18-200mm VR + Nikkor 70-300mm VR + Sigma 105 Macro + Velbon Sherpa 600R

  3. #1033

    Domyślnie

    jedno ci moge napisać - matryc TN to unikaj jak ognia - rozjeżdżające się kolory przy zmianie punktu z którego patrzysz itd.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #1034

    Domyślnie

    Sądząc po miejscu, w którym to napisałeś raczej o monitor do gier i filmów Ci nie chodzi więc posłuchaj rady kronos28. W tych pieniądzach to radzę się sprężać z zakupem, gdyż 19” z matrycą PVA praktycznie zniknęły z rynku, a ostatnio kupowałem dla rodzinki i jedyne co znalazłem to NEC na MVA. Jak się zdecydujesz na jakość zamiast jakoś to polecam EIZO nawet te „tańsze” dają zadowolenie (ja mam 1931) tylko trochę będziesz musiał dołożyć do tego co podałeś.
    system już wybrany, kolekcjonujemy zabawki

  5. #1035

    Domyślnie

    To skoro tn odpada to może takie coś (prawie się mieszcze w cenie) http://www.komputronik.pl/Monitory_L...,id,42326,s,1/ ????
    D7100 + D80 + Nikkor 35 1,8G + Nikkor 18-200mm VR + Nikkor 70-300mm VR + Sigma 105 Macro + Velbon Sherpa 600R

  6. #1036

    Domyślnie

    Przeczytałem koło 20 ostatnich stron tego wątku, różne inne rzeczy w necie, jak również temat o polecanych monitorach, ale temat monitorów nadal jest dla mnie skomplikowany. Mam nadzieję, że trochę mi pomożecie.
    W ciągu najbliższych 2 miesięcy będę kupował laptopa i monitor. Generalnie nie wymagam od monitora żeby super perfekcyjnie oddawał kolory. I tak uważam, że jest za dużo zmiennych i obrabiając zdjęcie na super sprzęcie będzie ono potem często oglądane np na laptopie. Dlatego biorąc pod uwagę moje amatorskie zastosowania i studencką kieszeń chcę zachowac zdrowy rozsądek.
    Czy kupno samego dobrego monitora (Eizo, ale jeden z tańszych), bez kalibratora, da mi i tak widoczną poprawę odwzorowania kolorów? Czy może takie monitor bez kalibracji to tak jak praca z lustrzanka w trybie zielonym? Bo nie chcę po prostu wyrzucic pieniędzy w błoto.
    Czemu nawet bardzo dobre monitory mają ilośc wyświetlanych kolorów w granicach 16,7mln? Jeżeli mają więcej bitów i odwzorowują już ileś tam procent AdobeRGB to chyba tych kolorów powinno byc więcej...
    I teraz mniej ogólne pytania. Monitor Eizo S1721 podawany jest jako: "najtańszy na których coś widać" (patrz: lista polecanych monitorów by Tom). Czy wynika to tylko z tego, że jest mały? Bo jego kontrast 1:1500 jest przecież lepszy np od 1:1000 modelu S1931. Czy są może jednak jakieś inne różnice, które sprawiają, że jest "pozycjonowany" niżej?
    Generalnie zastanawiałem się nad wspomnianym S1721 lub większymi S1921, S1931, S1932. Gdzie mogę sprawdzic jaki zakres AdobreRGB pokrywają? Bo nigdzie sie na to nie natknąłem.
    Czytając o przestrzeniach barwnych znalazłem taką informację, że zdjęcia zapisane w AdobreRGB są często wyświetlane jakby ze zmniejszoną saturacją co wynika z tego, że dany sprzęt nie umie dobrze obsługiwac tej przestrzeni. Czy dobrze rozumiem, że nawet te najtańsze monitory Eizo będą dobrze wyświetlały AdobreRGB i że będzie można bez problemu pracowac w tej przestrzeni?
    Nikon D80 | Pentacon Six TL | Mamiya C330s

  7. #1037

    Domyślnie

    Drogi userze Deoos zamiast wdawać się w dyskusje natury technicznej na temat rodzajó matryc, podświetleń itd.
    polecam wyświetlić sobie np. to zdjęcie, na którym już na pierwszy rzut oka widać różnicę (środkowy zawodnik).
    Można się tym zdjęciem posłużyć pomocniczo do porównań.

    http://www.fotopolis.pl/download/NUR_2202.JPG

  8. #1038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    I tak uważam, że jest za dużo zmiennych i obrabiając zdjęcie na super sprzęcie będzie ono potem często oglądane np na laptopie. Dlatego biorąc pod uwagę moje amatorskie zastosowania i studencką kieszeń chcę zachowac zdrowy rozsądek.
    To nie jest kwestia rozsądku, a oczekiwań, na ile monitor ma wyświetlić to co jest w pliku. Generalnie monitory przekłamują. Czym tańsze tym bardziej. Faktycznie nie widzi się barwy zapisanej w zdjęciu, a to, co monitorowi się widzimisię. Poza tym zdjęcie trzeba przygotować aby tam, gdzie finalnie będzie wyświetlone, było widoczne względnie poprawnie, czyli wprasować w ograniczenia urządzenia końcowego.

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Czy kupno samego dobrego monitora (Eizo, ale jeden z tańszych), bez kalibratora, da mi i tak widoczną poprawę odwzorowania kolorów?
    W stosunku do laptopa zdecydowanie.

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Czemu nawet bardzo dobre monitory mają ilośc wyświetlanych kolorów w granicach 16,7mln?
    Bo karty graficzne (prawie wszystkie) zapisują kolor z rozdzielczością 8 bitów na kanał i taka informacja biegnie kablem do monitora.

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Jeżeli mają więcej bitów i odwzorowują już ileś tam procent AdobeRGB to chyba tych kolorów powinno byc więcej...
    Zakres to co innego niż ilość stopni.

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Bo jego kontrast 1:1500 jest przecież lepszy np od 1:1000 modelu S1931. Czy są może jednak jakieś inne różnice, które sprawiają, że jest "pozycjonowany" niżej?
    Parametry są elementem walki marketingowej. Proszę spojrzeć na parametry pierwszego lepszego monitora profesjonalnego za 10 tys zł i parametry jakiegoś taniego za 1,5-2 tys. niejednokrotnie ten tani będzie miał "lepsze".

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Generalnie zastanawiałem się nad wspomnianym S1721 lub większymi S1921, S1931, S1932.
    To dobre monitory domowo-uniwersalne. Nadają się do amatorskiej fotografii.

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Gdzie mogę sprawdzic jaki zakres AdobreRGB pokrywają? Bo nigdzie sie na to nie natknąłem.
    A po co to Panu potrzebne? Poważnie pytam.

    Cytat Zamieszczone przez Deoos Zobacz posta
    Czytając o przestrzeniach barwnych znalazłem taką informację, że zdjęcia zapisane w AdobreRGB są często wyświetlane jakby ze zmniejszoną saturacją co wynika z tego, że dany sprzęt nie umie dobrze obsługiwac tej przestrzeni. Czy dobrze rozumiem, że nawet te najtańsze monitory Eizo będą dobrze wyświetlały AdobreRGB i że będzie można bez problemu pracowac w tej przestrzeni?
    Proszę, jeśli to Pana zajmuje, zagłębić się nieco w pojęcia przestrzeni edycyjnej (pośredniej), źródłowej (aparatu), wyświetlania (monitora), wyjściowej oraz zależnością między nimi i zarządzaniem w aplikacji graficznej. Bez uporządkowania wiedzy co się dzieje ze zdjęciem, użytkownik najczęściej mota się w gąszczu przycisków i ustawień, osiągając czasem jedynie przypadkowe efekty.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 07-07-2008 o 10:26
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #1039

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Bez uporządkowania wiedzy co się dzieje ze zdjęciem, użytkownik najczęściej mota się w gąszczu przycisków i ustawień, osiągając czasem jedynie przypadkowe efekty.
    Amen. Nawet najcudniejsze Eizo ze spektrofotometrem i kolorymetrem, w pomieszczeniu spełniającym wszelkie kryteria norm ISO 3644 i 12646 nic nam nie da, jeżeli nie będziemy potrafili go używać.

  10. #1040

    Domyślnie

    Więc czy dobrze rozumiem, że jeśli monitor przetwarza kolor używając np 10 bitów, a karta graficzna pozwala tylko na 8 to efekt końcowy będzie lepszy ponieważ monitor ma większą ilość kolorów, z których może wybierać były prawidłowo wyświetlić dany obraz.

    "Parametry są elementem walki marketingowej."
    Zdaję sobie z tego sprawę i nie chcę być jej ofiarą dlatego myślałem konkretnie o porównaniu Eizo S1721 z tymi większymi, które wymieniałem. Bo jeśli ich jedyną różnicą jest wielkość (S1721 ma nawet lepszy kontrast z tego co widzę) to jestem w stanie pracować na 17 calach by zaoszczędzić 400-500zł.

    A propos tego AdobeRGB. Wydawało mi się, że nie ma sensu pracować w tej przestrzeni jeżeli i tak nie jestem w stanie obrabiać zdjęcia widząc prawidłowo kolory jakie zostały zapisane. Dlatego chciałem widzieć ile % tej przestrzeni wyświetlają podane monitory. chyba, że znowu jakiś mój błąd w myśleniu.
    Nikon D80 | Pentacon Six TL | Mamiya C330s

Strona 104 z 829 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154204604 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •