Close

Strona 52 z 829 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152552 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 8281
  1. #511

    Domyślnie

    Nowy monitor dla amatora http://www.pcworld.pl/news/125042.html
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  2. #512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    W sam raz do układania pasjansa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #513

  4. #514
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    tu też o tym piszą: http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,...1190843347.024
    i u producenta: www.eizo.com/products/lcd/sx3031w/index.asp
    ciekawe - taki monitor na "odwrót" niż najczęsciej. Na 1 ekranie mozna wyswietlac 2 pulpity - z 2 komputerów?
    Najczęściej robimy na odwrót - 1 komp, 2 monitory. Ale przy tej powierzchni roboczej...
    czornyj - co kupujesz - monitor za 4.300 USD czy D3 w dość podobnej cenie
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-09-2007 o 23:59
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    czornyj - co kupujesz - monitor za 4.300 USD czy D3 w dość podobnej cenie
    Myślę, że pójdę na kompromis i nie kupię żadnego z nich

  6. #516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    O Jezu, 30-tka Eizo - moje marzenie!!!
    No to się Panowie zagalopowali. Człowiek pytał o LCD Fujitsu-Siemens za ca. 1500 zł a skończyło się na monitorze za 4300 $. I do czego ? do fotek z D50 ? Wolne żarty. D3, a najlepiej średni format. Wtedy to ma jakiś sens.
    Jeżeli się jeszcze na tym zarabia. Do domu jest to snobizm. Fakt, na hobbystach się najlepiej zarabia. Czasem tracą zdrowy rozsądek. Po co kupować Mercedesa S-Klasse. Można sobie kupić autobus firmy Mann. Tylko wiecie ile to kosztuje ? Chociaż można w środku urządzić małe party
    A tak na poważnie, ten F-S jest ciut gorszy od swojego poprzednika, ma gorszą matrycę (podświetlanie rogów).
    Jeśli to nie będzie przeszkodą, niech człowiek kupuje. Najlepiej sprawdzić przed zakupem.
    Sam myślałem o Eizo 1931 ale mi przeszło. Jeśli mój CRT świeci lepiej to nie ma sensu wywalać pieniędzy na ten średni monitor. Szkoda kasy.

    pozdrawiam

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    No to się Panowie zagalopowali. Człowiek pytał o LCD Fujitsu-Siemens za ca. 1500 zł a skończyło się na monitorze za 4300 $. I do czego ? do fotek z D50 ? Wolne żarty. D3, a najlepiej średni format. Wtedy to ma jakiś sens.
    Wątek stał się bardziej ogólny, wszak nie jest to 50 stron o jednej poradzie.

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Jeżeli się jeszcze na tym zarabia. Do domu jest to snobizm. Fakt, na hobbystach się najlepiej zarabia. Czasem tracą zdrowy rozsądek.
    Rzemieślnik i ambitny amator to nieco inna grupa. Często wcale fotografia zarobkowa nie przedstawia wyższej jakości.

    Snobizm to np monitory Acer Ferrari, a nie dobry nakierowany na zastosowania do jakich się go kupuje.

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Po co kupować Mercedesa S-Klasse. Można sobie kupić autobus firmy Mann. Tylko wiecie ile to kosztuje ? Chociaż można w środku urządzić małe party
    A co jeśli owe party jest priorytetem? Wydaje mi się, że odmawia Pan ludziom wolnego wyboru. Jesteś statystycznym Kowalskim? Należy się M3 i 126p.

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Jeśli mój CRT świeci lepiej
    Jeśli nawet to tylko do czasu. Nawet niedługiego.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 27-09-2007 o 08:28
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    No to się Panowie zagalopowali. Człowiek pytał o LCD Fujitsu-Siemens za ca. 1500 zł a skończyło się na monitorze za 4300 $. I do czego ? do fotek z D50 ? Wolne żarty. D3, a najlepiej średni format. Wtedy to ma jakiś sens.
    Jeżeli się jeszcze na tym zarabia. Do domu jest to snobizm. Fakt, na hobbystach się najlepiej zarabia. Czasem tracą zdrowy rozsądek. Po co kupować Mercedesa S-Klasse. Można sobie kupić autobus firmy Mann. Tylko wiecie ile to kosztuje ? Chociaż można w środku urządzić małe party
    A tak na poważnie, ten F-S jest ciut gorszy od swojego poprzednika, ma gorszą matrycę (podświetlanie rogów).
    Jeśli to nie będzie przeszkodą, niech człowiek kupuje. Najlepiej sprawdzić przed zakupem.
    Sam myślałem o Eizo 1931 ale mi przeszło. Jeśli mój CRT świeci lepiej to nie ma sensu wywalać pieniędzy na ten średni monitor. Szkoda kasy.

    pozdrawiam
    Przepraszam Peter, ale ponieważ od początku w tym wątku zrobił się potworny offtopic postanowiłem przerobić go na ogólny wątek służący doradztwu w kwestii monitorów LCD.

    Nie namawiam nikogo na 30-o calowe Eizo - po prostu sam od ponad dekady zajmuję się składem, fotografią i projektowaniem graficznym, dlatego monitor o wymiarach odpowiadających niemal formatowi A2 bardzo mocno działa na moją wyobraźnię... To jest po prostu niesamowita wygoda!

  9. #519

    Domyślnie

    Przepraszam Peter, ale ponieważ od początku w tym wątku zrobił się potworny offtopic postanowiłem przerobić go na ogólny wątek służący doradztwu w kwestii monitorów LCD.

    Nie namawiam nikogo na 30-o calowe Eizo - po prostu sam od ponad dekady zajmuję się składem, fotografią i projektowaniem graficznym, dlatego monitor o wymiarach odpowiadających niemal formatowi A2 bardzo mocno działa na moją wyobraźnię... To jest po prostu niesamowita wygoda!

    Nie ma za co przepraszać. 30 cali robi wrażenie. Dla kogoś kto zajmuje się składem może być przydatne i wygodne. O tym właśnie pisałem. Przy zastosowaniach zarobkowych czasem jest to nawet niezbędne. Chociaż ja jestem zwolennikiem pracy na 2 monitorach. 2 x 19-20 cali może być bardziej użyteczne niż 1 x 30 cali. Zależy od zastosowań. A w polskich warunkach dla amatora/hobbysty wystarczy coś skromniejszego 19-20". No jak ktoś ma duuużo kasy i taki kaprys to sobie kupi najdroższy model bez wdawania się w niuanse. Znam takich. Tylko wtedy często jest tak: dużo sprzętu a brak talentu

  10. #520

    Domyślnie

    Wątpię, by ktoś ze snobizmu kupował duży monitor - w tym celu instaluje się np. 60 calowe plazmy wysuwające się z sufitów (jak to mi pewien architekt wnętrz opowiadał). Takie zabawki kupują albo zawodowcy, albo pasjonaci - tym się specjalnie nie da zadawać szyku (nooo, może na forum internetowym )

Strona 52 z 829 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152552 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •