Close

Strona 103 z 828 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203603 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 8280
  1. #1021

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    rozumiem ze model Spectra?
    Tak, choć do WUXi też można dokupić profiler, który to potrafi.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1022

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Mam pytanie odnośnie głośniczków w S1921. Otóż grają cichutko... bardzo cicho... pomaga zwiększenie głośności panelu monitora, ale przesunięcie suwaka na max. nie napawa optymizmem... Poza tym w Screen Manger Pro oprócz suwaka poziomu głośości wszysko jest wygaszone - tony niskie, wysokie - brak regulacji.

    I teraz pytanie zasadnicze: czy to tak jest w tych monitorach czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem?

    Monitor kupiłem bardziej pod obróbkę grafiki, ale od czasu do czasu jakiś filmik w tle chciałbym włączyć...
    I to raczej nie wina wyjścia dźwiękowego, bo gówniane głośniczki Kinyo podłączone pod wyjście grają bardzo ładnie.
    D200 plus graty...

  3. #1023

    Domyślnie Monitor - jakie parametry wazne?

    Hej Wszystkim.
    SLuchajcie, mam pytanie. Chodzi mi o monitory do kumputera.
    Jakie parametry sa istotne przy obrobce zdjec, grafiki? Chodzi mi o odwzorowanie kolorow itp.
    Do tej pory bawielm sie ze zdjeciami na lapku - tam monitor jaki jest to wiekszosc wie
    Generalnie nic mi nie przeszkadzalo i teoretycznie pojde do sklpu i kupie monitor dobry i tani... No wlasnie... Tyle, ze nie chce kupowac czegos od tak i pozniej stwierdze kurde jednak moglem pomyslec dluzej...

    Co radzicie? Na co zwrocic uwage?
    Przesiadam sie na apple i do tego chce dostosowac swoj zakup. Mac mini.

    Doczytalem gdzies na sieci ze tylko monitory CRT i nie patrzec na LCD - faktycznie?
    Jezeli tak, to na allegro na poznan mam spory wybor monitoro CRD w bardzo ! dobrych cenach... Tylko wlasnie - jaki?

    Pzdr i dzieki za rady.
    Ostatnio edytowane przez mattromanow ; 22-06-2008 o 13:07
    www.mattromanow.com

    | N65 | D50 | D200 |N18-70/3.5-4.5 | N70-210/4 | N50/1.8 | S24/2.8 | SB-800 |

  4. #1024

    Domyślnie Odp: Monitor - jakie parametry wazne?

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #1025

    Domyślnie Odp: Monitor - jakie parametry wazne?

    Cytat Zamieszczone przez matromanow Zobacz posta
    Hej Wszystkim.
    SLuchajcie, mam pytanie. Chodzi mi o monitory do kumputera.
    Jakie parametry sa istotne przy obrobce zdjec, grafiki? Chodzi mi o odwzorowanie kolorow itp.
    Do tej pory bawielm sie ze zdjeciami na lapku - tam monitor jaki jest to wiekszosc wie
    Generalnie nic mi nie przeszkadzalo i teoretycznie pojde do sklpu i kupie monitor dobry i tani... No wlasnie... Tyle, ze nie chce kupowac czegos od tak i pozniej stwierdze kurde jednak moglem pomyslec dluzej...

    Co radzicie? Na co zwrocic uwage?
    Przesiadam sie na apple i do tego chce dostosowac swoj zakup. Mac mini.

    Doczytalem gdzies na sieci ze tylko monitory CRT i nie patrzec na LCD - faktycznie?
    Jezeli tak, to na allegro na poznan mam spory wybor monitoro CRD w bardzo ! dobrych cenach... Tylko wlasnie - jaki?

    Pzdr i dzieki za rady.
    Parametry monitorów podawane przez producentów to czysta blaga. Najtańsze truchło z hipermarketu ma "lepsze" parametry, niż najdziksze, bizantyjsko wypasione i diabolicznie drogie, profesjonalne monitory do zastosowań o krytycznym znaczeniu barwy.

    Teorie o wyższości monitorów CRT głoszą zwykle ludzie, którzy nie widzieli dobrego LCD na oczy.

  6. #1026

    Domyślnie Odp: Monitor - jakie parametry wazne?

    zmiana kompa i monitora się zbliża, i jeżeli z kompem nie ma problemu, to z monitorem zaczyna się niezłe główkowanie
    niby po przeczytaniu różnych opinii testów i prawie całego tego wątku, stanęło na Eizo 2031 no ale (zawsze jest to ale ) że monitor ma być ogólnego zastosowania czyli filmy, od czasu do czasu gry, zdjęcia (bardzo amatorsko) no i cad (to w związku z kierunkiem studiów) zacząłem myśleć czy nie dało by się kupić czegoś większego w podobnej cenie...

    no i pytanie co sądzicie o Nec 2470 WNX? przedewszystkim chodzi mi o wypowiedź Tom'a

  7. #1027

    Domyślnie Odp: Monitor - jakie parametry wazne?

    Cytat Zamieszczone przez who Zobacz posta
    zmiana kompa i monitora się zbliża, i jeżeli z kompem nie ma problemu, to z monitorem zaczyna się niezłe główkowanie
    niby po przeczytaniu różnych opinii testów i prawie całego tego wątku, stanęło na Eizo 2031 no ale (zawsze jest to ale ) że monitor ma być ogólnego zastosowania czyli filmy, od czasu do czasu gry, zdjęcia (bardzo amatorsko) no i cad (to w związku z kierunkiem studiów) zacząłem myśleć czy nie dało by się kupić czegoś większego w podobnej cenie...

    no i pytanie co sądzicie o Nec 2470 WNX? przedewszystkim chodzi mi o wypowiedź Tom'a
    Z punktu widzenia grafika/fotografa nie ma w tym panelu nic godnego uwagi, poza wielkością, rozdzielczością i matrycą S-PVA, będącą niezbędnym minimum stanowiącym o tym, że monitor nie jest ponurym żartem. Oczywiście możliwości jakiejkolwiek regulacji, jakość podświetlenia itd. są nędzne. Do zastosowań o krytycznym znaczeniu barwy panel ten na pewno nie jest przeznaczony.
    O graniu/filmach/CAD się nie wypowiem, bo nie używam.


    Wracając do monitorów graficznych - na prad.de pokazał się test nowego wqrvixa:
    http://www.prad.de/new/monitore/test...d3090wqxi.html

    Test został koncertowo skopany z jednej prostej przyczyny - do kalibracji użyto DTP-94B, który jest bodaj najlepszym kolorymetrem, ale do monitorów ultraszerokogamutowych ewidentnie się nie nadaje. Profile które utworzono podczas testu nie mają kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością - z wiarygodnych źródeł wiem, że przestrzeń tego monitora jest znacznie większa (mówił o tym Rodney, który oprofilował go spektrofotometrem i1 Pro, a jego spostrzeżenia potwierdził kolesiowiec z NEC US).

  8. #1028
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Tak z czystej ciekawości: na co zwracać uwagę biorąc monitor do prac typowo cadowskich? Oprócz wielkości, panoramiczności i pivota? Z całym szacunkiem do Eizo, Neca i paru innych wartościowych firm, ale czy jest sens koniecznie wrzucać kilka tysięcy na monitor do zadań, gdzie odwzorowanie kolorów jest praktycznie bez znaczenia?

  9. #1029

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    ... czy jest sens koniecznie wrzucać kilka tysięcy na monitor do zadań, gdzie odwzorowanie kolorów jest praktycznie bez znaczenia?
    Tak, np. po to, żeby nie mieć świecącej czerni (dodatkowo zmieniającej poziom świecenia przy drobnych ruchach głową), sztucznie podbitego, walącego po oczach kontrastu, i mieć dobry poziom minimalnego podświetlania. Zapomniałem o czymś?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #1030

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    co do CAD, to rozejrzyj sie za monitorkami HP np LP3065 posiadam takowy i znakomicie sie w takim zastosowaniu sprawdza, ale również multimedia i amatorsko fotki; w tej klasie bardzo równo podświetlona matryca, i dość niedrogi; ewentualnie któryś z Nec'ów z możliwością automat. korekcji podświetlenia, jeśli szukasz tańszego jest np za ok1900 pln HP LP2465 24', nie powinien odbiegać jakościowo od tej 30'

Strona 103 z 828 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153203603 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •