Close

Strona 102 z 829 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202602 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 8281
  1. #1011

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    W poszukiwaniu przyzwoitego monitora LCD natknąłem się na ten wątek. Dobrnąłem do 58 strony i mam zamiar drążyć dalej, ale widząc, że lista polecanych monitorów nie zmieniła się od tamtego czasu (przynajmniej w interesującym mnie zakresie do 2k PLN) mam już teraz kilka pytań:
    Lista jest cały czas aktualizowana.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    1. Biorąc pod uwagę, że nie mam zamiaru kupić kalibratora jaki jest sens kupować monitor o 10-bitowej przestrzeni barwnej na kanał, skoro i tak nie będę mógł dokonać korekcji?
    Jak bez czujnika chce Pan:
    1. Ustawić punkt bieli (temperaturę)?
    2. Jak Pan ma zamiar skorygować charakterystykę gamma?

    Monitor z 10 bitową skalą jest doskonalszy od 8 bitowych, ale nadal jest to domowy, przypadkowo świecący monitor z dużym rozrzutem fabrycznym parametrów.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    2. Czy nie ma ryzyka, że zdjęcie edytowane na dobrym monitorze będą zbyt subtelne (za mało kontrastowe, podkolorowane itd.), kiedy trzeba je będzie wyświetlić na monitorze TN nieuświadomionego w niuansach technologii LCD znajomego/członka rodziny?
    Jeśli odpowiednio przygotuje Pan zdjęcia, będzie względnie poprawnie.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    4. Czy S1932 jest na matrycy VA, a jeśli tak, to w jakim zakresie występuje w nim color shifting przy zmianie kąta patrzenia (opisane choćby tu http://monitortest.blogspot.com)?
    W swojej praktyce spotykam się ze skrajnymi opiniami użytkowników. Od zachwytu, że kąty są wyśmienite, po dyskwalifikację. Wszystko zależy od preferencji, choć obiektywnie, zmiana koloru w funkcji kąta występuje w tym modelu, w sposób widoczny.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    3. Czy znacie jakieś godne polecenia serwisy internetowe, gdzie można poczytać fachowe recenzje monitorów LCD? Doceniam wiedzę i doświadczenie Toma, ale uważam, że podejmowanie decyzji o zakupie na podstawie oceny jednego człowieka jest jednak nierozważne. W szczególności zależałoby mi na możliwości naocznego porównania (także na fotografiach) rożnic pomiędzy monitorami (np. podświetlenia) abym wiedział co tracę/zyskuję decydując się na gorszy lub lepszy monitor.
    Jeśli podważa Pan prawidłowość wyboru na podstawie mojej opinii, to jednak mimo powyższego, nie docenia Pan mojej "wiedzy i doświadczenia". Chyba się jednak obrażę...

    Co do serwisów internetowych, spotkać można skrajnie rożne opinie o tym samym monitorze.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1012

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Dziękuję za szybką odpowiedź

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Lista jest cały czas aktualizowana.
    Zapewne, chodziło mi tylko o to, że w najniższych segmentach nie zauważyłem zmian od strony nr 58 (ponad pół roku temu).

    Jak bez czujnika chce Pan:
    1. Ustawić punkt bieli (temperaturę)?
    2. Jak Pan ma zamiar skorygować charakterystykę gamma?
    Nie mam zamiaru tego robić, ponieważ kalibrator kosztuje niemal tyle co sam monitor i uważam ten wydatek za nieuzasadniony w moim przypadku.

    Monitor z 10 bitową skalą jest doskonalszy od 8 bitowych, ale nadal jest to domowy, przypadkowo świecący monitor z dużym rozrzutem fabrycznym parametrów.
    Czy dobrze zatem rozumiem, że bez sprzętowej kalibracji te 10 bitów na kanał zda się psu na budę i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?

    W swojej praktyce spotykam się ze skrajnymi opiniami użytkowników. Od zachwytu, że kąty są wyśmienite, po dyskwalifikację. Wszystko zależy od preferencji, choć obiektywnie, zmiana koloru w funkcji kąta występuje w tym modelu, w sposób widoczny.
    Właśnie dlatego zależałoby mi na możliwości porównania różnych monitorów na zdjęciach - wady podświetlenia, color shifting itd - abym mógł zobaczyć na co się decyduję płacąc mniej/więcej.

    Jeśli podważa Pan prawidłowość wyboru na podstawie mojej opinii, to jednak mimo powyższego, nie docenia Pan mojej "wiedzy i doświadczenia". Chyba się jednak obrażę...
    Errare humanum est.

    Co do serwisów internetowych, spotkać można skrajnie rożne opinie o tym samym monitorze.
    Jest to tak zwana "oczywista oczywistość" jednak zawsze byłem zdania, że wybór podjęty na podstawie wielu różnych opinii jest zwykle trafniejszy.
    Wydaje mi się, iż recenzja, do której odnośnik zamieściłem wcześniej jest rzetelnie opracowana, jednak jest to jedyna recenzja przygotowana przez tego autora. Przy okazji (z czystej ciekawości), czy jest jakiś szczególny powód dla którego monitor 2490WUXi, używany tam jako referencyjny, nie znalazł się w Pańskim zestawieniu? Bo widzę tam 2690WUXi.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

    PS. Dla porządku dodam, że nie dysponuję lustrzanką za 6 tysięcy, ale zwykłym Canonem 610 i monitorem ADI Microscan GT56, który stracił ostrość w środku obrazu (stąd poszukiwania LCD).

  3. #1013

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    Zapewne, chodziło mi tylko o to, że w najniższych segmentach nie zauważyłem zmian od strony nr 58 (ponad pół roku temu).
    W najtańszym segmencie w ostatnich miesiącach były dwie lub trzy zmiany.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    Nie mam zamiaru tego robić, ponieważ kalibrator kosztuje niemal tyle co sam monitor i uważam ten wydatek za nieuzasadniony w moim przypadku.
    Powtarzam, bez kalibratora nie ustawi Pan poprawnie pkt bieli. Przy regulacji na oko, raz Pan będzie widział zafarb żółty, raz neutralnie biało, raz niebieski, zależnie od kondycji oczu, oświetlenia czy autosugestii.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    Czy dobrze zatem rozumiem, że bez sprzętowej kalibracji te 10 bitów na kanał zda się psu na budę i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?
    Absolutnie nieprawda. Monitor z 10 bitowym kolorem ma lepiej fabrycznie skorygowaną charakterystykę jasności. Prostsze monitory mają krzywą jasności zmierzającą do kształtu S. Czym gorsze, tym bardziej. Zmiana jasności nie jest liniowa, cienie i światła zbyt szybko uciekają w stronę końców zakresu.

    Cytat Zamieszczone przez Killgore Zobacz posta
    Przy okazji (z czystej ciekawości), czy jest jakiś szczególny powód dla którego monitor 2490WUXi, używany tam jako referencyjny, nie znalazł się w Pańskim zestawieniu? Bo widzę tam 2690WUXi.
    Nie miałem tego monitora w ręku.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #1014

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Mam pytanie o duzy monitor, ktory mialby sluzyc i do obrobkie zdjec (kompletnie amatorskiej) i jako rzadko uzywane TV i kino domowe, ja wiem ze obecnie ponizej 32" to juz nie telewizor, ale kanapa bedzie jakies 3m od ekranu a tv prawie nie ogladamy, a na dobre filmy to do kina...

    Wracajac do tematu, do zastosowan jak powyzej:

    czy wystarczy: Nec MULTI SYNC 2690WUXI WIDE IPS DVI za jakies 4tys

    czy tez lepiej:Nec SPECTRA VIEW 2690 za ok 5,5tys

    czy tez bez: Eizo SX2761W ok za 6,5tys to nawet nie ma co siadac do obrobki zdjec?

    no i pytanie jak taki malutki monitorek sprawdzi sie w ogladaniu filmow z kanapy?

  5. #1015

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Właściwie to raczej ten ostatni. Najniższy punkt czerni, najwyższa trwałość. A do amatorskiej fotografii się nada bez kłopotu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #1016

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Właściwie to raczej ten ostatni. Najniższy punkt czerni, najwyższa trwałość. A do amatorskiej fotografii się nada bez kłopotu.

    pytanie czy jest to roznica az tak duza ze warta 2,5tys dla amatora na poziomie D50 i druku zdjec 10x15cm?

  7. #1017

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    pytanie czy jest to roznica az tak duza ze warta 2,5tys dla amatora na poziomie D50 i druku zdjec 10x15cm?
    Przede wszystkim płaci się za "made in Japan", jakość.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #1018

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Jeszcze jedno: czy ktorykolwiek z nich da sie skalibrowac pod linuksem?

  9. #1019

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Jeszcze jedno: czy ktorykolwiek z nich da sie skalibrowac pod linuksem?
    Nec jest kalibrowany, Eizo nie. Pomijając to, profilery działają z reguły pod Win/Mac.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #1020

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nec jest kalibrowany,.
    rozumiem ze model Spectra?

Strona 102 z 829 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202602 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •