Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Wydzielenie osoby z tła jak?

    Witam serdecznie szukam jakiegoś prostego sposobu na oddzielenie osoby z jednolitego tła. Kłopot sprawiają mi włosy. Program użytkowy CS7

  2. #2

    Domyślnie

    Co to jest "CS7" ???
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Włosy najlepiej wydzielić pracując na kanale. Jeśli tło jest jednolite, to nie zabiera to zbyt wiele czasu. Wybierasz najbardziej kontrastowy kanał > powielasz > odwracasz (ctrl + I) > Ctrl + L, zacieśniasz skrajne suwaki, trochę zabawy ściemnianiem, rozjaśnianiem, pędzlem, tak by doprowadzić tylko do czerni i bieli. Następnie Ctrl + klikasz na kopii kanału, na którym pracujesz (tworzy się zaznaczenie)> klikasz na kanale srgb > wracasz na paletę warstw > Ctrl + J > gotowe.



  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominikpl72 Zobacz posta
    Co to jest "CS7" ???

    Aby sie dowartościować tak nazywam Adobe Photoshop 7.0 CE

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    Włosy najlepiej wydzielić pracując na kanale. Jeśli tło jest jednolite, to nie zabiera to zbyt wiele czasu. Wybierasz najbardziej kontrastowy kanał > powielasz > odwracasz (ctrl + I) > Ctrl + L, zacieśniasz skrajne suwaki, trochę zabawy ściemnianiem, rozjaśnianiem, pędzlem, tak by doprowadzić tylko do czerni i bieli. Następnie Ctrl + klikasz na kopii kanału, na którym pracujesz (tworzy się zaznaczenie)> klikasz na kanale srgb > wracasz na paletę warstw > Ctrl + J > gotowe.
    Jutro dam znać jak mi poszło.

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    > wracasz na paletę warstw > Ctrl + J > gotowe.
    Po Ctrl + J tworzy mi się dodatkowa warstwa i osoba na niej jest jakby to opisać półprzeźroczysta. Gdy wyłączę dolną warstwę główną to obraz jest za bardzo wyblakły. Gdzieś robię błąd.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Aby sie dowartościować tak nazywam Adobe Photoshop 7.0 CE
    Hehe - no to teraz rozumiem Twoje męki z selekcją włosów
    Ale nie przejmuj się - ja też przesiadłem się wyżej właśnie z wersji 7.0 dopiero kilka miesięcy temu
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Generalnie wycinanie włosów, jeśli ma to być zrobione naprawdę dobrze, to jedna z najtrudniejszych sztuczek retuszerskich. Wszystko zależy od zdjęcia (fryzury) i tła, ale tak czy siak, nie ma jednej, dobrze działającej metody, zwykle trzeba sięgnąć po mieszankę kilku – trochę automatycznych selekcji, trochę zabawy z kanałami, trochę ręcznego malowania. W zależności od więlkości zdjęcia i tego na co docelowo ma być postać włożona, jest to zwykle zabawa na parę godzin. Jeśli ktoś ma wprawę. Ale teraz nawet na okładkach czasopism odwala się taką tandetę z automatu, że nie ma co popadać w zbytnie kompleksy
    I'm one of those bad things that happen to good people

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ja nie potrzebuję jakiegoś dokładnego wydzielenia. Ten podany tutaj jak dla mnie jest wystarczający tylko tak jak wczesniej wspisałm gdzies robie błąd który wybiela mi zdjęcie. Chyba Ctr L to powoduje.

  10. #10

    Domyślnie

    Bo zapewne nie jesteś na kanale z selekcją.
    I'm one of those bad things that happen to good people

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •