Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    A w moim US gerneralnie nie wiedzą nic, albo inaczej - każdy twierdzi co innego. Rozmawiałem z dwiema kobietami i każda twierdziła co innego.
    No patrz pan, to tak samo jak w moim US W podobnych sprawach dzwoniłam i niczego się nie dowiedziałam, bo panie zaprzeczały jedna drugiej, po czym naklikałam maila do US. Odpisali, że oni nie są decyzyjnym organem (jakoś tak) i odesłali linkami do artykułów w sieci, żebym tam sobie poszukała odpowiedzi
    Także z tym pytaniem US byłabym ostrożna i tak jak mówią poprzednicy - wszystko tylko na piśmie, za potwierdzeniem, a US (cytuję ich samych) "jest tylko od rozliczania, a nie doradztwa"

  2. #32

    Domyślnie

    Zwróciłem się do mojego US w tej sprawie na piśmie i dostałem odpowiedź, że organem właściwym do wydawania pisemnych interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnych sprawach jest dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie (w moim przypadku, bo mieszkam w woj. mazowieckim). Tak więc teraz będę skrobał następne pismo i ciekaw jestem co z tego wyjdzie.

  3. #33

    Domyślnie

    Opłata za pytanie do Izby to 40 zł ;>

  4. #34

    Domyślnie

    No i jaka jest odpowiedź ??
    D800| D610| 14-24mm | 70-200mm VRII | sigma 35 mm ART | SB910|900|FOMEI PANTHER 600 MINI | EIZO CS230 | PIXEL KING|SanDisc CF 32 GB x 6 | Lowepro Vertex 200 AW

  5. #35

    Domyślnie

    Odpowiedź Izby Skarbowej jest taka, że w oparciu o przedstawiony stan faktyczny odmawia się wszczęcia postępowania w mojej sprawie. Czyli nic z pisania do nich nie wynikło, dalej nic nie wiem. Masakra jakaś, teraz chyba będę musiał do Ministerstwa Finansów pisać

  6. #36

    Domyślnie

    Ja miałem kiedyś zawieszoną, byłem w swoim US w tej sprawie. Powiedziano mi że mogę się reklamować i mogę pobierać zaliczki/zadatki. Zaliczka/zadatek to nie jest zdarzenie gospodarcze, nie księguje się zaliczni/zadatku, tylko po wykonaniu całego zlecenia i wzięciu reszty pieniędzy rachunek się wystawia na pełną kwotę zawierającą zadatek/zaliczkę. Dlatego nie ma problemu z tym żeby je brać.
    ;]

  7. #37

    Domyślnie

    Zaliczka to jak najbardziej 'zdarzenie gospodarcze', w terminie 7 dni od otrzymania zaliczki należy wystawić fakturę zaliczkową, nie wiem jak jest z zadatkiem bo coś takiego nie funkcjonuje w skali makro.

  8. #38

    Domyślnie

    Robert to Ty wogóle całkiem co innego piszesz niż mi powiedzieli w US, a z tego samego miasta jesteśmy. Przez cały okres działalności gospodarczej nie wystawiłem ani jednego rachunku za zadatek/zaliczkę. Chyba że przy fakturach to jest inaczej, ja vatowcem nie jestem.

    PS. Jak by co to ja pod II US Rzeszów podlegam, a sprawę pojaśniał mi Pan z wąsem i długimi włosami w okienku z podatkiem od osób fizycznych.

    PS#2. I wszystko jasne, jak vatowiec to wystawia fakturę zaliczkową do 7 dni, jak nie vatowiec to nie wystawia rachunku zaliczkowego. Źródło: http://www.porachunek.pl/rachunek_zaliczkowy
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 16-09-2012 o 22:20
    ;]

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Robert to Ty wogóle całkiem co innego piszesz niż mi powiedzieli w US, a z tego samego miasta jesteśmy. Przez cały okres działalności gospodarczej nie wystawiłem ani jednego rachunku za zadatek/zaliczkę. Chyba że przy fakturach to jest inaczej, ja vatowcem nie jestem.

    PS. Jak by co to ja pod II US Rzeszów podlegam, a sprawę pojaśniał mi Pan z wąsem i długimi włosami w okienku z podatkiem od osób fizycznych.

    PS#2. I wszystko jasne, jak vatowiec to wystawia fakturę zaliczkową do 7 dni, jak nie vatowiec to nie wystawia rachunku zaliczkowego. Źródło: http://www.porachunek.pl/rachunek_zaliczkowy
    Zostaje tylko napisać: tak.

  10. #40

    Domyślnie

    Odgrzebię temat. Napiszcie mi, często zawieszacie i ponownie odwieszacie DG? Czy można to robić np. parę razy w roku i skarbówka czy zus się nie czepnie? Ja też mam właśnie DG zawieszoną od tamtego roku, bo ze zleceniami było w tym sezonie cienko. Tylko nie wiem czy jak odwieszę a potem po miesiącu znowu zawieszę to skarbówka się mną nie zainteresuje, pod pretekstem że być może robię to zbyt często. Jak z tym jest u was, macie jakieś nieprzyjemne doświadczenia związane z kontrolami itp?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •