Close

Strona 2 z 120 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1196
  1. #11

    Domyślnie

    jakby co to posz na PM, moge podeslac zdjecia z elmarita
    Road to Manila

  2. #12

    Domyślnie

    Zeiss jak najbardziej. Biogon 35 f2.8, Planar 50 f2, Sonnar 50 f1.5. 28mm nie próbowałem. Jest też biogon 35 f2, ale ja wolę 2.8. Dłuższy jest dopiero 85. I do M9 trzeba je chyba kodować, albo ręcznie wprowadzać typ obiektywu
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #13

    Domyślnie

    Dottore, nic kodować ani wprowadzać ręcznie nie trzeba. Chyba, że chce się mieć automatyczną korektę winiety poprzez podniesienie ISO w rogach.
    Dotyczy to wszystkich szkieł nadających się do M9, czyli Leitza, Zeissa, Voigtlandera, KMZ... zarówno z bagnetem M jak i gwintem M39 i adapterem na M, od Elmara 3.5/50 z lat 1930 począwszy na współczesnych skończywszy.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #14

    Domyślnie

    No widać trzeba kodować skoro ktoś kodowanie wymyślił. Jakby nie było to można nie kodować, ale jak jest to trzeba. Wiem, że będą pasowały, nie wiem czy aparat robi coś jeszcze poza korygowaniem winiety (korekcja geometrii?). Tak czy owak kodowanie przy pomocy flamastra nie jest szczególnie skomplikowane. Zeissowe szkła są całkiem dobre, a cenowo mocno konkurencyjne wobec leici. Nie podejmuję się oceniać na ile słabsze, czy może podobne do leicowych. Są solidnie wykonane, a rysują bardzo ładnie.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #15

    Domyślnie

    No to sobie koduj - może nawet oo. Koderyni przyjmą Cię wtedy do nowicjatu. Z tym, że robienie tego flamastrem to jak tatuaż henną - szybciej się zetrze niż znudzi.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #16

    Domyślnie

    I to jest cała frajda z kodowania. Możesz to robić w kółko. A tak z ciekawości, to robi coś aparat poza poprawianiem winiety?
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  7. #17

    Domyślnie

    Wpisuje obiektyw do EXIF'u.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    A tak z ciekawości, to robi coś aparat poza poprawianiem winiety?
    zdjecia
    Road to Manila

  9. #19

    Domyślnie

    M9 to kapitalny sprzet. Nie ma co dyskutowac. Wszelkie marudzenie, to gadanie tych, ktorzy nie mieli okazji porobic nim zdjec.
    Ja niestety jestem w tej grupce odseparowanych przez cene aparatu. Jesli Cie stac to goraco polecam. Zobaczysz jak pozytywnie wplynie to na poziom Twoich fotografii.

  10. #20

    Domyślnie

    No właśnie. Na poziom moich wpłynęło. Niektórzy twierdzą nawet, że pozytywnie.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 2 z 120 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •