Close

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 237
  1. #21

    Domyślnie

    Ile masz lat MonikaKasia?
    Może spotkamy się na herbacie ii pogadali o fotografii?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    MariuszJ, czemu jesteś taki agresywny ?
    Nie jestem agresywny, tylko szczery. Jeżeli już, to uczulony na tekst, że komuś jakiś aparat w czymś przeszkadza, ale stwierdzić w czym konkretnie już nie potrafi.

    Nie bierz za agresję tego, że próbuję Ci pomóc a nie wymienić Ci znane sobie i nieznane nazwy aparatów, obiektywów, filmów itp. gadżetów. Każdy to kiedyś przechodził, uważam za swoją misję żeby Cię przed tym etapem uchronić. Wiesz, gorzki lek najlepiej leczy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #23

    Domyślnie

    Rozumiem MariuszJ, choć ja słyszałam ze to cukier sprawia ze medycyna szybciej przenika do organizmu Dziękuje za szczerość i chęć pomocy.

    Sztefanek, nie sadziłam ze to portal randkowy

    Puciek, po to chyba technologia się rozwija aby wyręczać użytkownika ? Pierwszy raz słyszę żeby ktoś narzekał na narzędzie ze jest za nowoczesne i za dużo potrafi. Ja wole się skupić na robieniu zdjęć a nie na obsłudze aparatu, tyle już wiem.

    Pastwisko, ja nie wiem, nie znam się. Tak mi mówił znajomy który pasjonuje się fotografia. Pokazywał mi dużo zdjęć na internecie pięknych i większość była rzeczywiście kwadratowa. Mówił tez o aparacie Chaszelad ale nie polecał ze względu na cenę, tylko właśnie tego Pentaxona który ponoć jest o wiele tańszy a tak samo dobry, że nie płaci się za nazwę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Pastwisko, ja nie wiem, nie znam się. Tak mi mówił znajomy który pasjonuje się fotografia. Pokazywał mi dużo zdjęć na internecie pięknych i większość była rzeczywiście kwadratowa. Mówił tez o aparacie Chaszelad ale nie polecał ze względu na cenę, tylko właśnie tego Pentaxona który ponoć jest o wiele tańszy a tak samo dobry, że nie płaci się za nazwę.
    Gdzieś to trzeba by zapisać koniecznie...
    Be obscure clearly...

  5. #25

    Domyślnie

    Nie, no nie mogę.... Dlatego chcesz wejść w fotografię analogową aby pucha zdjęcia robiła za Ciebie. Śmiech na sali. Zostań lepiej przy kompakcie i na nim naucz się kadrować. Skoro nie interesują Cie takie pojęcia jak przysłona, czas naświetlania, ISO czy balans bieli, bo przecież to wszystko już znasz. Wchodzenie w fotografię analogową w Twoim przypadku całkowicie nie ma sensu. To cofanie się w przeszłość przynajmniej o 10 lat. Tak samo kupno lepszej lustrzanki cyfrowej bym sobie odpuścił, bo po co? Skoro w kompakcie można ustawić na auto i mieć ładne, ostre i kolorystyczne fotki i to od razu na ekranie. A Lustrzanka analogowa, nie dość, że zrobi 24-36 zdjęć - tylko! , bo takiej pojemności jest klisza, to jeszcze za cholerę nic nie zobaczysz, bo kliszę trzeba wywołać i dodatkowo zrobić odbitki. Tu znowu będzie lament, bo 600zł szybko się skończy, a za kliszę i odbitki trzeba płacić.

    ps. To jest zwykła prowokacja.
    Ostatnio edytowane przez puciek ; 02-12-2011 o 21:30

  6. #26

    Domyślnie

    Puciek, spokojnie, to tylko aparaty Ach ci faceci i ich zabawki.

    Ja chce po prostu robić zdjęcia a nie zagłębiać się w jakieś techniczne zagadnienia których do niczego nie potrzebuje. Chce być fotografem a nie inżynierem.

    Tomasz, rozumiem ze popełniłam gafę. Nie znam się na tych nazwach ale już zerknęłam na google - przepraszam jeśli kogoś lub jakiś aparat uraziłam, bo widzę ze jesteście nieco drażliwi tu na temat sprzętu. Chodziło naturalnie o marki Hasselblad i Pentacon, bo widzę ze jest i Pentax.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-06-2012 o 13:16 Powód: pis. (Ci------------------>ci)

  7. #27

    Domyślnie

    Przecież tylko naciskając spust migawki w trybie auto, to Ty tylko wybierasz co, a aparat sam decyduje o tym, jakie to będzie zdjęcie, jaka ostrość, jak naświetlone i z jaką głębią ostrości. To nie Ty zdobisz zdjęcie, a aparat. Jeżeli tego nie jesteś w stanie zrozumieć, to nie kupuj żadnej lustrzanki, a tym bardziej analogowej. A tak na początek, to polecam zacząć od zakupienia książek na temat fotografii, bo z takimi brakami nigdy sama nie zrobisz zdjęcia, zdjęcie zrobi aparat, a Ty tylko naciśniesz przycisk.

  8. #28

    Domyślnie

    Majka dobrze się prezentowała z dwuobiektywowcem, nie myślałaś o czymś takim?

    Przepraszam, że robię się coraz bardziej złośliwy. Brnij dalej, ja stąd zmykam.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #29

    Domyślnie

    ale żeby świadomie robić zdjęcie trzeba znać techniczne zagadnienia. Przecież jak nie będziesz wiedziała co to głębia ostrości, przesłona, czas, ISO, odległość hiperfokalna, ekspozycja, itd. itd. to nie będziesz w stanie zrobić dobrego ŚWIADOMEGO zdjęcia.

    Jeśli masz 1000zł to kup sobie na początek najprostszą lustrzankę Nikona np. D50 (ciężko dostać a robi bardzo dobre zdjęcia) lub D60, zapnij do tego obiektyw Nikkor 35 f/1.8 i ucz się świadomej fotografii.

    Witamy w rodzinie MonikoKasiuKRK
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Nie, no nie mogę.... Dlatego chcesz wejść w fotografię analogową aby pucha zdjęcia robiła za Ciebie. Śmiech na sali.
    Wybacz ale co w tym śmiesznego? Ja wydałem w tym celu duzo więcej kasy kupując w pelni automatyczny średni format wlasnie po to zebym mógł się skupić tylko na kadrowaniu i ostrzeniu gdzie chcę, a aparat za mnie robił całą resztę. Ustawiłem sobie priorytet przesłony jak do mnie przyszedł i juz go nie zmieniałem nigdy.
    Völkchlor

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •