Close

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 237
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi i przepraszam za moje gadanie bzdur, to chyba dobitnie właśnie ukazuje ze nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie chce pokazywać moich zdjęć tez bo wstyd, powiem tylko ze najbardziej interesuje mnie fotografowanie ludzi na ulicy jak i tez portrety ludzi których znam. Na wyjazdy wakacyjne czy imprezy rodzinne mój Canon jest idealny, klisza była by do bardziej ambitnych projektów.

    Do wydania mam 1000zl na wszystko łącznie z filmami. Firma jest mi w sumie obojętna, aby aparat robił dobre zdjęcia. O Nikonie słyszałam tylko ze profesjonaliści używają wiec dla mnie będzie więcej niż wystarczający.

  2. #12
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    w tym dziale jest watek o F80 i chyba taki bym Ci proponował - ale niech moi koledzy bardziej w onanizmie zaprawieni się wypowiedzą ... do tego stałka 50/f1,8 i na filmy sporo zostanie ... aaa warto mieć dobry statyw - to zawsze się przyda

  3. #13

    Domyślnie

    Ja niezmiennie odradzam Nikona. Wybór Nikona musi być w pełni świadomy. System jest drogi i aparaty współpracują tylko z tym co ma bagnet F.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #14
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    może i masz rację ... wtedy coś na m42 lub m39 lub ... cos z wbudowanym np Yashica electro 35 - chyba jednak się nie znam

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    (....) ale niech moi koledzy bardziej w onanizmie zaprawieni się wypowiedzą ...
    wtf ?? że niby którą ręką

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Żeby rozpętać flejma w tym dziale, to trzeba być wysokiej rangi zawodnikiem.
    Ludkowie co najwyżej powtórzą, to co tkwi w odmętach AO.
    Ok, załóżmy więc, że Monika vel Kasia pyta poważnie.
    1000PLN to w zasadzie jest kwota, w której zmieścisz się kupując aparat + obiektyw. Zdyboo odradza Nikona jako zbyt drogiego, może i słusznie. Popatrz na alle/gro na Canony AE-1 lub AE-1 program. Są w granicach 300 PLN.

    Tutaj masz ładną wersję: http://allegro.pl/canon-ae-1-program...953522207.html

    Zostanie Ci 600 talarów na filmy, wywoływanie, odbitki itp itd.

    Do tego aparatu poprzez tanią przejściówkę (ok 50 pln chyba) będziesz mogła podpiąć każdy obiektyw na gwint M42. Jest ich sporo i są względnie tanie. Zresztą obiektywy Canon FD też nie są drogie. Tak czy inaczej podlinkowany przeze mnie zestaw spełnia wszystkie Twoje potrzeby.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    jestem Kasia i bawię się fotografią już ponad sześć miesięcy. Używam Canona G7 ale niestety nie jest to to czego szukam, to takie bardziej pstrykanie niż robienie zdjęć i mam taki niedosyt ze tylko się bawię a nie tworze.
    Masz aparat, całkiem niezły i mam wrażenie że nie on przeszkadza Ci w fotografowaniu - chyba że szukasz nie kadrów a nowych gadżetów. Jeżeli nie masz siły racjonalizowania bezsensownych decyzji i będziesz potrafiła spojrzeć na to co uzyskasz nowym/starym małoobrazkowym analogiem na 300 zł w sposób obiektywny, przeczuwam wielkie rozczarowanie.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #18

    Domyślnie

    MariuszJ, czemu jesteś taki agresywny ?

    Spiritwood, dziękuje za rade ale czy ja muszę mieć taki staro-dawny aparat ? One lepsze zdjęcia robią ? Ja bym wolała coś nowoczesnego co samo wszystko ustawia a ja tylko kadruje, jak w moim Canonie tylko na klisze.

    Co powiecie o tych kwadratowych zdjęciach z większego formatu ? Warto myśleć o tym Pentaxonie ?

  9. #19

    Domyślnie

    Chcesz robić zdjęcia, czy tylko naciskać przycisk, a aparat ma wykonać całą resztę? Trochę tego nie rozumiem.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Co powiecie o tych kwadratowych zdjęciach z większego formatu ? Warto myśleć o tym Pentaxonie ?
    A czy twoim zdaniem zdjecie jest lepsze bo jest kwadratowe, a nie prostokątne? Kwadrat przydaje jakiejś szlachetnosci? Czemu wiec prostokątne zdjecia z wielkiego formaty sa ponoć jeszcze szlachetniejsze niz kwadratowe ze sredniego formatu

    Ktoś tu na forum (prosze o wybaczenie nie pamietam nicka) ma taką ładną sygnaturkę: większy format - większy problem - więc, lepiej zacznij od małego obrazka, a ten Canon to dobra rada.
    Völkchlor

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •