Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie lekki plecak na aparat + kurtke etc ..

    nosze sie z zakupem takiego plecaka od jakiegos czasu .. do tej pory uzywalem torby na ramie , ale jest niepraktyczna gdyz nie moge w nia zmiescic nic poza aparatem + 2 obiektywy ...

    szukam czegos do 500pln
    chcialbym tam zmiescic body , 2 obiektywy
    i co wazne jakies takie rzeczy typu kurtka przeciwdeszczowa , jakies przekaski etc ...

    wazne jest tez zeby dostep do aparatu byl szybki i wygodny , bez koniecznosci sciagania calego plecaka z plecow .
    czy ktos uzywal plecakow Kata Bumblebee DL-210 ?


    z gory dzieki za pomoc .

  2. #2

    Domyślnie

    Uważasz, że w Kata Bumblebee DL-210 dostęp do aparatu jest szybki i wygodny?
    The name of the game is to fill the frame.

  3. #3

    Domyślnie

    O czymś takim pomyśl może , bardzo fajny plecak.

    http://allegro.pl/fotoforma-lowepro-...944061160.html
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himin Zobacz posta
    nosze sie z zakupem takiego plecaka od jakiegos czasu .. do tej pory uzywalem torby na ramie , ale jest niepraktyczna gdyz nie moge w nia zmiescic nic poza aparatem + 2 obiektywy ...

    szukam czegos do 500pln
    chcialbym tam zmiescic body , 2 obiektywy
    i co wazne jakies takie rzeczy typu kurtka przeciwdeszczowa , jakies przekaski etc ...

    wazne jest tez zeby dostep do aparatu byl szybki i wygodny , bez koniecznosci sciagania calego plecaka z plecow .
    czy ktos uzywal plecakow Kata Bumblebee DL-210 ?


    z gory dzieki za pomoc .
    ja bym wybrał Kata 467i (co zresztą zrobiłem), bo nie lubię slingów (które gwarantują to co chcesz, czyli wyjmowanie sprzętu foto bez zdejmowania plecaka - obracasz i masz), ale skoro chcesz taką funkcjonalność to masz Kata 123-GO-30 albo Kata 3N1-30 - zostając oczywiście w Kacie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie

    Dorzucę swoje trzy grosze do wątku, jako że sam mam Katę 3n1-30. Ogólnie plecak bardzo dobry jakościowo, bardzo wygodny, nie męczący pleców (pod warunkiem noszenia na obu szelkach, czy to standardowo, czy przypiętych "na krzyż"). Ma duże możliwości konfiguracji, łącznie z połączeniem komory górnej i foto w jedną - po wypięciu przegródek może wtedy "robić" za zwykły plecak. W górnej komorze spokojnie mieście się 1,5 litrowa woda + sporo kanapek + turystyczna kurtka (taka w miarę cienka, która po złożeniu zajmuje niewiele miejsca); na całodniowe wycieczki w terenie jest idealny.

    Natomiast w mojej ocenie do łażenia po mieście nie jest zbyt dobry. Jego konstrukcja jest dość sztywna, przez co, nawet nie wyładowany po brzegi, dość znacznie odstaje jednak od pleców. Zastanawiałem się też nad wersją 3n1-33, z kieszenią na laptopa, ale tamten odstawał na tyle, że było to już dość niepraktyczne. No i przede wszystkim - może ten plecak nie krzyczy umieszczonymi na nim logo, że w środku jest sprzęt foto, ale dyskretny to on na pewno nie jest, bo wygląda jednak dość nowocześnie, głównie z racji pozycji rączki do noszenia oraz struktury materiału. Jako plecak foto na co dzień, jak dla mnie, się nie sprawdza. Ale ktoś może mieć zupelnie inne zdanie w tym temacie.

    Natomiast funkcja slinga jest dobrze zrealizowana i sprawdza się, ale trzeba uważać na dobre rozmieszczenie zawartości plecaka, aby było równomierne - inaczej sięganie po sprzęt może już nie być tak wygodne. No i trzeba dobrze rozplanować układ przegródek, tak aby rzeczywiście był dostęp do potrzebnych obiektywów bez zdejmowania plecaka. Bo nici z funkcjonalności slinga, jeżeli obiektyw będzie za przegródką niedostępną z pozycji zsuniętego do przodu plecaka. Ale to raczej uwaga ogólna o wszystkich slingach.

    Podsumowując - świetny plecak do przenoszenia całości sprzętu podczas podróży, bardzo dobry na jednodniowe wycieczki, gdzie plecy mogłyby wysiąść po dźwiganiu sprzętu na jednym ramieniu, ale na co dzień nie jest najlepszym rozwiązaniem. Sam teraz rozglądam się za jakąś nierzucającą się w oczy torbą.

    A tak w ogóle, to kupiłbym Katę 467i, czyli nie-slinga (bo nie był to warunek konieczny), gdyby tylko zmieścił się w komorze foto cały mój sprzęt, bo musiałem mieć coś także do przenoszenia całości. Ale ponieważ się nie mieścił, wybrałem 3n1-30. Niemniej jestem z tego plecaka zadowolony. Tyle, że właśnie po całodziennych wyprawach tak naprawdę się go docenia.
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  6. #6

    Domyślnie

    Do posiadaczy katy - czy d3s wejdzie do 3n1-20/22 czy musi być już największa trzydziestka? chodzi mi o wielkość otworu wejściowego z boku jak i wysokość samego plecaka. z góry dzięki za podpowiedź
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Katę 3n1-20, więc jak chcesz to możesz sobie przymierzyć.
    Do mojej wkładam d300s z podpiętym N17-55 i mieści się w szerokości plecaka. Aparat swoją szerokością jest ułożony prostopadle do krótszego boku komory i jest jeszcze miejsce. Więcej miejsca będzie jak go ułożysz równolegle.
    nic...

  8. #8

    Domyślnie

    Ktoś z Was widział, albo testował Katę 3n1-25 ?
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comret Zobacz posta
    Ktoś z Was widział, albo testował Katę 3n1-25 ?
    widziałem na żywo, nie do końca mi się podobają materiały użyte i zdecydowanie nie podoba się cena, ale plecaczek wygodny i jak ktoś cierpi na nadmiar kasy to czemu nie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •