Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Mikołajkowe zdjęcie

    Witam

    W mojej pracy organizowane są Mikołajki w jednym z centrów handlowych. Będzie Mikołaj itp. No i koledzy z pracy wiedząc że mam lustrzankę oznajmili mi, że będę robić dzieciakom zdjęcia z Mikołajem. Tylko że nie bardzo wiem ja to zrobić. Nikt nie oczekuje że będą to profesjonalne zdjęcia ale i tak chciałabym zrobić przyzwoite zdjęcia. Bardzo proszę o podpowiedzi jak mam tego dokonać żeby dzieciaki miały fajną pamiątkę. Mam d80 i sb900 używane do tej pory jedynie do robienia zdjęć rodzinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Chciałabym Ci podpowiedzieć, ale nie wiem właściwie nic o warunkach w jakich będą robione zdjęcia... Od warunków zależą ustawienia aparatu, lampy... Korzystasz z manualnych ustawień, czy działasz na auto albo programach?
    Jeżeli nikt nie oczekuje profesjonalnych zdjęć, to zrób im z jedną lampą na body i będzie cacy. Jeżeli chcesz czegoś więcej, dobrałabym lampę na statyw.
    Najlepiej będzie jak podjedziesz w miejsce przyszłej sesji i pstrykniesz trochę zdjęć próbnych. Zobaczysz je potem na kompie i sama dojdziesz do wniosku, czego na zdjęciach brakuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej staram się robić zdjęcia na manualnych ustawieniach ale różnie z z tym bywa. Coś mówili o Złotych Tarasach. Rzadko tam bywam więc sama nie wiem nawet jak tam jest.
    Raczej będę musiała poradzić sobie z jedną lampą na body ponieważ więcej nie posiadam. Ale też zastanawiam się ponieważ przecież nie będę dzieciakom pstrykać lampą po oczach a na sufit to też tam za bardzo nie mam na co liczyć. Słyszałam o takim czymś jak sztuczny sufit ale nie wiem czy w ogóle warto kasę na to wydawać.

  4. #4

    Domyślnie

    Teodor Ryszkus
    698 472 153
    najprościej będzie do mnie zadzwonić i mi to zlecić. później będziesz miała nieprzyjemności że zdjęcia się do niczego nie nadają. poza tym co za system oszczędzania, kasa na event jest, na fotografa nie ma ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    ...poza tym co za system oszczędzania, kasa na event jest, na fotografa nie ma ?
    Ale dlaczego masz pretensje do dziewczyny, a nie do firmy? Zadzwoń do firmy, jak masz odwagę, opierdziel, że oszczędzają i psują Ci rynek, a potem podaj swój kontakt i czekaj na zlecenie od firmy
    Chce dziewczyna podjąć się zadania, spróbować sił, to niech próbuje... Jak zepsuje, to jej sprawa, jak da radę, też jej sprawa.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy na żadnym forum nie można po prostu uzyskać odpowiedzi na zadane pytania tylko od razu trafia się ktoś kto ma o wszystko pretensje? Nie mam zamiaru tłumaczyć czemu w ten sposób robimy bo to nasza sprawa. Jeśli odpowiedzi nie są związane z pytaniem to bardzo proszę o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy.

  7. #7

    Domyślnie

    Razem z lampą dostałaś dyfuzor lub Masz na palniku lampy biały plastik. Palnik lampy do góry skorzystaj z jednego z wymienionych dodatków i ognia. Parametry lampy ustawiaj wedle warunków, po prostu testuj. Nic innego nie jest Ci potrzebne.

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj,

    Warto pojechać i sprawdzić miejsce gdzie będzie robiona sesja z Mikołajem, co do ustawień aparatu:

    Ja bym zrobił na:
    lampa 45 stopni+ dyfuzor, tryb M, ISO 200, F4 i czas 60, ale:

    jak jest jasno i zobaczysz, że prześwietla to:
    1. zmniejsz moc lampy lub
    2. zwiększ wartość przesłony

    Jeżeli zobaczysz, że zdjęcia są niedoświetlone to:
    1. przesłone zmniejsz lub
    2. zwiększ moc lampy- lub
    3. zwiększ ISO


    i cała filozofia.

    Jestem przekonany, że wyjdzie jak ta lala a raczej jak ten mikołaj.

  9. #9

    Domyślnie

    być może chodzi również o aranżację kadrów? Podpowiem tak; w każdym centrum handlowym zawsze jest jakaś choinka, więc na jej tle stawiasz fotel, krzesło, taboret na nim oczywiście mikołaj ,,musi być'' najlepiej ktoś znajomy; Do mikołaja podchodzą kolejno dzieci i mikołaj sadza je na swoim kolanie do zdjęcia. Teraz tak abyś miała więcej czasu na zrobienie dobrego kadru z każdym dzieciakiem to, ustalasz z mikołajem że dziecko zanim dostanie prezent od mikołaja musi powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę, młodsze dzieci wystarczy pytać: ile masz lat jak masz na imię itd;. frajda gwarantowana dla wszystkich a i rozbawione miny rodziców w między czasie można uchwycić do albumu pomysłów 1000 mam w głowie np;. zamiast krzesła ,,tronu'' wystarczą zwykłe sanki drewniane będzie zabawniej. Jeżeli chodzi o prezenty wystarczy fajny lizak, lub czekoladka (mikołaj) aha pamiętaj że czym bardziej oryginalna postać w odgrywaniu roli mikołaja tym lepiej, warto zadbać o autentyczny kostium.
    D700+50mm f1.8G+Di866

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    Teodor Ryszkus
    698 472 153
    najprościej będzie do mnie zadzwonić i mi to zlecić. później będziesz miała nieprzyjemności że zdjęcia się do niczego nie nadają. poza tym co za system oszczędzania, kasa na event jest, na fotografa nie ma ?
    Po co ludzie robią sobie zdjęcia i kupują kompakty, przecież mogą zadzwonić do Ciebie i zlecić zrobienie zdjęć.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •