Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Dalmierz i potwierdzenie ostrości

    Takie pytanie:
    Chodziz o manualne ustawianie ostrości zarówno na kitowym 18-70 jak i na wiekszym zoomie. Czy ostrośc potwierdzana jest tylko zapalajaca sie zielona dioda w lewym rogu czy tez "zapaleniem" sie na czerwono matowki
    U mnie sie tylko zapala ta dioda. Czy jest w ogole mozliwe potwierdzenie matowka w D70s?
    >>> Pozdrawiam <<<

  2. #2

    Domyślnie

    tylko zapala się zielona dioda.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    Czerwony kolor służy podświetleniu punktu ostrzenia. Aparat sam decyduje kiedy podświetlic a kiedy nie, w zalezności od jasności fotografowanego obiektu. Jak jasny - to widać, że punkt ostrzenia jest pogrubiony, jak ciemno to podświetla żeby było wyraźniej.
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    Czerwony kolor służy podświetleniu punktu ostrzenia. Aparat sam decyduje kiedy podświetlic a kiedy nie, w zalezności od jasności fotografowanego obiektu. Jak jasny - to widać, że punkt ostrzenia jest pogrubiony, jak ciemno to podświetla żeby było wyraźniej.
    Z tym samo decydowaniem - z tego co pamiętam w menu jest do wyboru czy ma się tak zachowywać czy nie.

  5. #5

    Domyślnie

    Zignoruj zieloną diodę, ostrz tak, żebys widział ostre to co chcesz zobaczyć, mimo fatalnego wizjera, coś jednak tam widac
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  6. #6

    Domyślnie

    fishaa - racja, w menu można zdecydować o "samodecydowaniu" domyślnie jednak jest to włączone (przynajmniej u mnie było)
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    Czerwony kolor służy podświetleniu punktu ostrzenia. Aparat sam decyduje kiedy podświetlic a kiedy nie, w zalezności od jasności fotografowanego obiektu. Jak jasny - to widać, że punkt ostrzenia jest pogrubiony, jak ciemno to podświetla żeby było wyraźniej.
    Tak,wszystko zgadza sie w trybie AF. W trybie MF potwierdza ostrość tylko dioda, czy tak?
    >>> Pozdrawiam <<<

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli Ci chodzi o to podświetlenie (pogrubienie) pola, to musi też występować w MF, bo inaczej skąd byś wiedział, w którym punkcie puszka sygnalizuje Ci ostrość?
    MYSZ, ja tak nieraz ignorowałem i parę razy była skucha!
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  9. #9

    Domyślnie

    No wlasnie ostrosc sygnalizuje mi zapalenie sie diody.

    Niech ktos sprawdzi jak jest w MF. Czy zapala sie matowka na czerwono czy nie.

    U mnie jest tak: Przyciskam do polowy spust,zapala sie matowka,ale ostrosc jeszcze nie ustawiona,krece pierscieniem i dojezdzam do momentu gdy jest ostro w wizjerze.Katem oka widze zapalajaca sie diode zielona(matowka nie sygnalizuje)
    >>> Pozdrawiam <<<

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igorsky Zobacz posta
    U mnie jest tak: Przyciskam do polowy spust,zapala sie matowka,ale ostrosc jeszcze nie ustawiona,krece pierscieniem i dojezdzam do momentu gdy jest ostro w wizjerze.Katem oka widze zapalajaca sie diode zielona...
    No właśnie - do tego zmierzam. A matówka dodatkowo ostrości nie sygnalizuje. Jest zapalona i tyle.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •