Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Witam. ja troche z innym pytaniem... J1 w rękach nie miałem, nie bawiłem sie, niewiele wiem. Mam za to Canona G12... ma kilka "ficzerów" na plus, kilka ktore mi nie do końca pasuja... Jak wypadaten Nikon J1 w stosunku co G12?... bo to że ma och ach AF i w ogole wszystko "de best" naczytałem się w folderach i reklamówkach.. ale stawiając obok siebie J1 i G12...
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek78 Zobacz posta
    Jak wypada ten Nikon J1 w stosunku co G12?... bo to że ma och ach AF i w ogole wszystko "de best" naczytałem się w folderach i reklamówkach.. ale stawiając obok siebie J1 i G12...
    oczywiście w folderach będzie wszystko och i ach.
    Miałem przez jakiś czas G11, ale nie polubiłem go. Nie pamiętam już, o co głównie mi chodziło, ale oddałem go synowi. On jest zadowolony.
    Co do N1. Dla mnie ma 4 cechy, które spowodowały, że jestem zadowolony:
    1. bardzo szybki AF, to nie reklama, tylko fakt
    2. duży akumulator, chyba od D7k
    3. możliwość podpięcia "dużych" szkieł
    4. to Nikon, czyli działają mi wszystkie programy: N Transfer, NEF viewer, CNX2, nie muszę instalować innego softu

    Ma jedną wadę, która mnie wkurza. Po zrobieniu zdjęcia ekran zamiera na ~2 sekundy i nie można tego wyłączyć.

    A tak w ogóle, to w ostatnim DFV jest krótki test przejściówki FT1

    edyta podpowiada, że ja mam V1
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 05-03-2012 o 17:59

  3. #13

    Domyślnie

    A jak z manualnymi szkłami? jest ostrzenie na nieskończonośc i pomiar światła?
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  4. #14

    Domyślnie

    ...a jak wypada porównanie do sony nex-5? Sony ma chyba matrycę dx?

  5. #15

    Domyślnie

    W NEX-5N jest matryca podobna do tej z D7000 (niektórzy twierdzą, że ta sama), także obrazek IMHO o kilka klas lepszy.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #16

    Domyślnie

    Nie ukrywam że troszeczkę kibicuje temu "systemowi" i generalnie jest na liście moich zakupów. Obrazek z tego nie jest zły, pomijając że to 10mpx a nie 16 jak w nex5 to przepaści nie ma a na pewno nie jest to kilka klas

    http://www.dpreview.com/reviews/nikonv1j1/18

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fridrih Zobacz posta
    Nie ukrywam że troszeczkę kibicuje temu "systemowi" i generalnie jest na liście moich zakupów. Obrazek z tego nie jest zły, pomijając że to 10mpx a nie 16 jak w nex5 to przepaści nie ma a na pewno nie jest to kilka klas

    http://www.dpreview.com/reviews/nikonv1j1/18
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...brand3%29/Sony

    IMHO to jednak przepaść.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    no raczej nie, to tylko tabelki i wykresy, popatrzmy na realne wyniki, zdjęcia, różnica nie jest wielka a nikon ma matryce o polowe mniejszą.

  9. #19

    Domyślnie

    Długo zastanawiałem się między NEX-em a J1. Chciałem Nikona z przyzwyczajenia ale... Sony daje lepszy obrazek, mniejsze szumy i większą ostrość, szczególnie w trudnych warunkach, czyli przy użyciu wysokiego ISO. Na 3200 jest już kiepsko. Poza tym jest dość powolny. Kupiłem w końcu to co widać w stopce i jestem zadowolony. Szczególnie ze szkłem o ekwiwalencie 24mm idealnie nadaje się na ulice. Wyciągasz, cykasz, chowasz, przychodzisz do redakcji robisz cropa Może kiedyś Nikon zaprezentuje coś równie fajnego. Kto wie?
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fridrih Zobacz posta
    no raczej nie, to tylko tabelki i wykresy, popatrzmy na realne wyniki, zdjęcia, różnica nie jest wielka a nikon ma matryce o polowe mniejszą.
    No wlasnie te "realne wyniki" zniechecaja. Jak sam napisales, to mala matryca, polowe mniejsza od DX, wiec tu nie ma co dyskutowac. Jej wyniki zawsze beda gorsze od tej mniejszej. Moze sa wyjatki od tej reguly, ale ja ich nie znam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •