Close

Strona 4 z 50 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 499
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Nie można narzucać młodym żeby pokazywali innym zdjęcia np na nk wyłącznie z Twoim logo.
    Uważam przeciwnie Ja zawsze nagrywam młodym zdjęcia na DVD w dwóch folderach: 1 folder - w oryginalnej rozdzielczości, 2 folder - pomniejszone do wielkości 800 px na dłuższym boku i z moją sygnaturą. Oczekuję od klienta, że jeśli będzie gdzieś te zdjęcia pokazywał, to właśnie w takiej formie, ewentualnie musi podać nazwisko autora, czyli moje.

  2. #32

    Domyślnie

    Napisał Aeon88
    Nie można narzucać młodym żeby pokazywali innym zdjęcia np na nk wyłącznie z Twoim logo.
    jakie narzucanie, należy się jak psu buda
    to obowiązek i to ustawowy!

    Warto pamiętać że o ile prawa majątkowe możemy sprzedać, to prawa autorskie (generalnie) mamy dożywotnio, więc sprzedanie zdjęcia nie zwalnia kupującego z umieszczenia nazwiska autora.

    A zresztą:

    "
    Art. 16.
    Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną
    w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem,
    a w szczególności prawo do:
    1) autorstwa utworu,
    2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania
    go anonimowo,
    3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania,
    4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności,
    5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.


    Tak więc mam wg pkt 2 do oznaczenia swojego utworu i to ja decyduje w jakiej formie, czy to podpis pod lub na zdjęciu lub logo które jest też moim podpisem.
    Jak ktoś dostaje ode mnie oryginały które może wywołać to ma też przygotowane miniatury do publikacji w internecie.

  3. #33

    Domyślnie

    to jest narazie zbiór paragrafów, dałem tutaj żeby może doprowadzić umowę ślubną do perfekcji.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    to jest narazie zbiór paragrafów, dałem tutaj żeby może doprowadzić umowę ślubną do perfekcji.
    Więc zbierz te paragrafy, pójdź do prawnika, zapłać mu i ciesz się perfekcyjna umową...


    Człowieku marudzisz bardziej niż ja a to już jest bardzo niebezpieczne...

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez njght_84 Zobacz posta
    to jest narazie zbiór paragrafów, dałem tutaj żeby może doprowadzić umowę ślubną do perfekcji.
    A czym jest umowa jak nie zbiorem paragrafów? Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak umowa idealna, ale taka luźna wymiana zdań pozwala przynajmniej otworzyć oczy na pewne sprawy.

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    - żeby zgoda na użyczenie wizerunku miała sens trzeba dopisać przy ustalonej kwocie, że przy wycenie zastosowano rabat np. 50% (ja mam 25% - młodzi prędzej na to pójdą, a ja mam parę gratisowych złociszy, ale jak ktoś buduje folio to lepiej dać 50%) za zgodę...
    A'propos tego właśnie. Czy ktoś to jeszcze stosuje i z jakimi rezultatami? Bo moim zdaniem klient czytając taką umowę może poczuć się jakby fotograf próbował go naciągnąć. No chyba, że wcześniej, gdy wysyłacie ofertę jest wzmianka o tym, że ceny w niej podane zawierają rabat w zamian za możliwość publikacji zdjęć.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    - jeżeli nie zawrzesz klauzuli o "rabacie za wizerunek" w każdej chwili mogą odwołać zgodę bez podania przyczyny. Zapis o nieodpłatności i bezterminowości jest niezgodny z prawem. Jeżeli jest ta klauzula to owszem mogą cofnąć zgodę ale muszą "zwrócić" rabat (:
    Podaj na to jakiś paragraf, że taki zapis jest niezgodny z prawem a powinno to wyglądać tak jak mówisz czyli w jakiejś formie musi w umowie być zapis że młodzi coś z użyczania wizerunku mają bo inaczej to bezprawne jest.

    Taki punkt jak podałem jest w każdym wzorze umowy w sieci, zarówno w tych zrobionych przez zwykłych ludzi jak i tych niby po porozumieniu z prawnikiem. Jeśli masz rację trzeba to będzie jak najprędzej zmienić i coś takiego jak piszesz w umowie zamieścić.

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    - dlatego piszesz, że w razie ich obecności jakość może zostać zaniżona (jak ktoś już dopisał) - nie przejmujesz się wtedy fuczeniem, młodzi też mogą na Twoje uwagi odpowiedzieć: masz sobie poradzić, po to cię wynajęliśmy żebyś był niewidzialny i wszystko widział (:
    Masz rację

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    - jeżeli podpisujesz umowę z obydwiema osobami to podpisują obydwoje, jak z jedną to podpisuje tylko jedna, nie może podpisać w imieniu drugiej (chyba, że z upoważnieniem).
    Dokladnie. Nawet to upoważnienie nie jest jakimś rozwiązaniem, bo przecież młody pisząc upoważnienie dla młodej nie zna jeszcze warunków mojej umowy, bo młoda też ich nie zna więc nie może mu ich przedstawić aby uzyskać upoważnienie do jej podpisania (bo mimo że oboje widzą moją ofertę na stronie czyli to co dostaną w cenie to pełnej umowy którą mają podpisać i ich warunków nie widzą). A podpisywanie upoważnienia w ciemno jest bez sensu prawnego. Są dwie osoby, podpisują dwie i tak jest najlepiej. Jest jedna, podpisuje jedna, i tylko za siebie.

    Cytat Zamieszczone przez gerronimo Zobacz posta
    Uważam przeciwnie Ja zawsze nagrywam młodym zdjęcia na DVD w dwóch folderach: 1 folder - w oryginalnej rozdzielczości, 2 folder - pomniejszone do wielkości 800 px na dłuższym boku i z moją sygnaturą. Oczekuję od klienta, że jeśli będzie gdzieś te zdjęcia pokazywał, to właśnie w takiej formie, ewentualnie musi podać nazwisko autora, czyli moje.
    Też tak robię, tylko jak do tej pory prosiłem wyłącznie slownie aby w internecie umieszczali zdjęcia z moim logo bo to dla mnie reklama. I część tak robiła, część nie.

    Cytat Zamieszczone przez Foto7 Zobacz posta
    Warto pamiętać że o ile prawa majątkowe możemy sprzedać, to prawa autorskie (generalnie) mamy dożywotnio, więc sprzedanie zdjęcia nie zwalnia kupującego z umieszczenia nazwiska autora. A zresztą:

    "
    Art. 16.
    Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną
    w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem,
    a w szczególności prawo do:
    1) autorstwa utworu,
    2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania
    go anonimowo,
    3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania,
    4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności,
    5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.


    Tak więc mam wg pkt 2 do oznaczenia swojego utworu i to ja decyduje w jakiej formie, czy to podpis pod lub na zdjęciu lub logo które jest też moim podpisem.
    Jak ktoś dostaje ode mnie oryginały które może wywołać to ma też przygotowane miniatury do publikacji w internecie.
    Macie rację, to jest w naszym interesie. A skoro jest na to paragraf że mam prawo żądać żeby każde moje zdjęcie umieszczone w sieci czy gdziekolwiek miało mój podpis/logo podklejone to jak najbardziej jestem ZA żeby taki zapis do umowy wprowadzić.
    ;]

  7. #37

    Domyślnie

    to wrzucam umowę z nowymi poprawkami:

    Umowa dotycząca wykonania zdjęć ślubnych


    W dniu ………………………………………… ………… r. w ………………………………………… …………

    pomiędzy ………………………………………… ………………………………………… ……

    oraz ………………………………………… ………………………………………… ……………

    zwanymi dalej „Zamawiającym” a Janem Kowalskim, zam. Biedronka 222, 32-222 Nibylandia., PESEL: 112233432524, zwanym dalej „Wykonawcą” została zawarta umowa następującej treści:


    § 1

    1. Wykonawca zobowiązuje się w dniu ……………………………………… r. wykonać dzieło w postaci reportażu fotograficznego z uroczystości ślubu i wesela Zamawiającego w miejscowościach:
    a) przygotowania: ………………………………………… i …………………………………………
    b) ślub: ………………………………………… ……………………………………
    c) wesele: ………………………………………… ……………………………………
    oraz plener w miejscu i dniu ustalonym wspólnie przez Zamawiającego i Wykonawcę.

    2. Zgodnie z ustaleniami obu stron dzieło będzie składało się z fotografii wykonanych podczas:
    przygotowań / ślubu / pleneru (w ten sam/inny* dzień) / wesela (do godz. …………………………………………)*
    umieszczonych w formie cyfrowej na …… płycie/płytach* DVD oraz ………………………………………… …………
    ………………………………………… ………………………………………… …………………………… …… .

    3. Plener bez dodatkowych opłat może odbyć się w odległości do XXkm od miejscowości w której odbywa się wesele (plener w ten sam dzień) lub od miejsca zamieszkania Wykonawcy (plener w inny dzień). Jeśli plener wykonywany jest w większej niż wyznaczona odległości, za każdy kolejny km zostaną naliczone opłaty dodatkowe na poczet kosztów paliwa oraz amortyzacji samochodu Wykonawcy w kwocie Xzł/1km.

    4. Jeśli plener wykonywany jest w inny dzień niż dzień ślubu powinien zostać wykonany do pierwszego piątku włącznie licząc od dnia wesela. W innym przypadku dzieło zostanie przekazane Zamawiającemu bez fotografii plenerowych chyba, że na terminowe wykonanie zdjęć plenerowych nie pozwolą panujące warunki pogodowe i/lub zły stan zdrowia Wykonawcy/Zamawiającego uniemożliwiający poprawne wykonanie tych fotografii.

    5. Jeśli plener wykonywany jest w inny dzień niż dzień ślubu może trwać maksymalnie 3 godziny licząc od momentu przyjazdu na miejsce wykonywania zdjęć do momentu wyjazdu z tego miejsca. Za każdą dodatkową godzinę pracy zostanie naliczona opłata dodatkowa w kwocie XXXzł/1h.

    6. Dodatkowe koszty związane z realizacją fotograficznej sesji plenerowej, takie jak koszty wynajęcia pojazdów do zdjęć, odzieży, wejściówki, bilety do obiektów, itd. leżą po stronie Zamawiającego.

    § 2

    1. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dzieło o którym mowa w §1 w terminie XX dni od daty wykonania ostatnich zdjęć dotyczących tego dzieła w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zamawiający nie może z żadnego powodu odłożyć odbioru w.w. dzieła na termin późniejszy pod groźbą rozwiązania umowy z winy Zamawiającego, co będzie skutkowało utratą wpłaconych zadatków oraz niemożnością odebrania przedmiotu tej umowy. Zamawiający może powierzyć odebranie dzieła wskazanej przez siebie osobie jeśli nie będzie mógł uczynić tego osobiście. W razie braku zastrzeżeń przekazanych w terminie 1 dnia od momentu odbioru przedmiotu umowy uznaje się, iż został przyjęty bez zastrzeżeń.

    2. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zobowiązuje się wypłacić Wykonawcy wynagrodzenie w wysokości ………………………zł brutto. Wynagrodzenie to obejmuje koszty dojazdu Wykonawcy na przygotowania, ślub oraz wesele Zamawiającego.

    3. W chwili podpisania tej umowy Wykonawca pobrał od Zamawiającego zadatek w wysokości ………………………zł brutto. W dniu ślubu Zamawiający jest zobowiązany do wypłacenia Wykonawcy drugiego zadatku w wysokości 50% (połowy) wynagrodzenia, o którym mowa w pkt 2. §2. Drugą połowę wynagrodzenia pomniejszoną o zadatek wpłacony w dniu podpisania umowy Zamawiający wypłaca Wykonawcy w momencie odbioru dzieła.

    4. Wykonawca zastrzega sobie prawo do bezterminowego używania wykonanych fotografii w celu reklamowania swojej działalności poprzez publikację w.w. fotografii we wszelkiego typu mediach, prasie, internecie, na terenie całego świata, Zamawiający wyraża zgodę na wykorzystywanie w tych celach swojego wizerunku znajdującego się na wykonanych fotografiach i nie będzie w przyszłości z tego tytułu przedstawiał żadnych roszczeń finansowych.

    5. Jeśli wykonawca będzie podejmował zamiar sprzedaży wykonanych fotografii musi niezwłocznie powiadomić o tym Zamawiającego, sprzedaż może odbyć się wyłącznie po otrzymaniu pisemnej zgody Zamawiającego i musi zostać uwarunkowana oddzielną umową wykonaną na potrzeby transakcji.

    6. Wszelkie prawa Autorskie w tym Autorskie prawa majątkowe do utworu fotograficznego opisanego w §1 nabywa Wykonawca.

    7. Jeśli Zamawiający udostepni fotografie będące przedmiotem tej umowy kamerzyście w celu umieszczenia ich w filmie, na okładce etui lub na etykiecie nośnika zawierającego materiał z uroczystości, kamerzysta musi umieścić informację o autorze zdjęć w miejscu w którym owe zdjęcia wykorzystał w sposób wyraźny, czytelny i jednoznaczny, nie utrudniający odnalezienie tej informacji przez osoby oglądające materiał.

    8. Zamawiający może publikować zdjęcia w internecie, prasie lub innego typu mediach (np. na portalach społecznościowych, blogach, prywatnych stronach internetowych, lokalnych gazetkach itp.) wyłącznie wraz z umieszczonym na zdjęciu podpisem lub logiem autora zdjęć, czyli Wykonawcy. Zdjęcia są chronione prawem autorskim i zabrania się ich przerabiania, udostępniania podmiotom gospodarczym, a także wykorzystywania w celach zarobkowych bez pisemnej zgody Wykonawcy.

    9. Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z portfolio Wykonawcy oraz akceptuje jego styl wykonywania fotografii wraz ze sposobem ich obróbki. Obróbka zdjęć nie obejmuje takich operacji jak usuwanie postaci, usuwanie przedmiotów, dodawanie przedmiotów i postaci, zmiany plastyki twarzy lub postury postaci, retusz twarzy gości weselnych. Wykonawca nie gwarantuje uwiecznienia na fotografiach każdej osoby biorącej udział w uroczystościach.

    10. Zamawiający został poinformowany o możliwości otrzymania fotografii o jakości odbiegającej od tej, którą można zobaczyć przeglądając portfolio, co jest uwarunkowane wieloma czynnikami niezależnymi od Wykonawcy, takimi jak miejsce, oświetlenie sali/świątyni, pogoda.

    11. Zamawiający nie może żądać od Wykonawcy przekazania wszystkich zdjęć wykonanych podczas dnia ślubu i pleneru, jak również jakichkolwiek surowych plików graficznych w formacie RAW lub w formacje JPG jeszcze sprzed obróbki cyfrowej. Surowe fotografie przekazane Zamawiającemu, poddane nieumiejętnej obróbce i drukowi niskiej jakości mogłyby zaszkodzić wizerunkowi marki Wykonawcy, który te fotografie wykonał. W trosce o najwyższą jakość swojej usługi to Wykonawca wybiera część zdjęć spośród wszystkich zrobionych, osobiście poddaje je retuszowi i cyfrowej obróbce, po czym oddaje w ilości proporcjonalnej do swojego czasu pracy zachowując minimalną ilość zdjęć odpowiednią dla tego rodzaju dzieła.

    12. Zamawiający podczas uroczystości weselnych zapewnia Wykonawcy:
    - posiłki
    - nocleg, jeśli miejscowość, w której odbywa się wesele jest oddalone od miejsca zamieszkania Wykonawcy o więcej niż XXXkm.

    13. Wykonawca nie wyraża zgody na obecność podczas uroczystości innych fotografów oraz więcej niż jednego kamerzysty. W przypadku pojawienia się innych osób wykonujących zdjęcia i/lub dodatkowych kamerzystów, zwłaszcza podczas najważniejszych elementów ceremonii (przysięga, nakładanie obrączek), Wykonawca nie odpowiada za ewentualną zaniżoną jakość dzieła.

    14. W przypadku zdarzeń losowych lub choroby, uniemożliwiających Wykonawcy realizację zlecenia, Wykonawca dołoży wszelkich starań, żeby wyznaczyć w zastępstwie innego fotografa, który wykona usługę dla Zamawiającego na poziomie nie niższym niż Wykonawca.

    § 3

    1. Po zawarciu niniejszej umowy rezygnacja przez Zamawiającego z dokumentacji fotograficznej jakiejkolwiek części uroczystości lub sesji plenerowych określonych w §1 niniejszej umowy nie skutkuje obniżeniem ceny za usługę.

    2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają zgodnego oświadczenia woli stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Ewentualne spory między stronami rozstrzygane przez sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Zamawiającego. W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszej umowy, mają zastosowanie odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego oraz Prawa Autorskiego. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



    ………………………………………… ……

    ………………………………………… …… ………………………………………… ……
    (podpis Zamawiającego) (podpis Wykonawcy)


    * niepotrzebne skreślić

    Do dodania obecnie mamy jeszcze taki punkt (trzeba znaleść paragraf potwierdzający jego zgodność z prawem):

    "Wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzeń sprzętu fotograficznego, które miały miejsce podczas realizacji zlecenia i wynikły z winy uczestników uroczystości pokrywa Zamawiający, który zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa Wykonawcy podczas wykonywania jego pracy."


    A do zmiany mamy ten:

    4. Wykonawca zastrzega sobie prawo do bezterminowego używania wykonanych fotografii w celu reklamowania swojej działalności poprzez publikację w.w. fotografii we wszelkiego typu mediach, prasie, internecie, na terenie całego świata, Zamawiający wyraża zgodę na wykorzystywanie w tych celach swojego wizerunku znajdującego się na wykonanych fotografiach i nie będzie w przyszłości z tego tytułu przedstawiał żadnych roszczeń finansowych.

    na mniej więcej ten:

    4. Wynagrodzenie dla Wykonawcy ujęte w punkcie 2. §2 zawiera rabat w wysokości 50% z tytułu wyrażenia zgody na wykorzystywanie wizerunku Zamawiającego na potrzeby reklamowe Wykonawcy, co upoważnia Wykonawcę do bezterminowego używania wykonanych fotografii w celu reklamowania swojej działalności poprzez publikację w.w. fotografii we wszelkiego typu mediach, prasie, internecie, na terenie całego świata. Zamawiający nie będzie w przyszłości z tego tytułu przedstawiał żadnych dodatkowych roszczeń finansowych. Jeśli Zamawiający po podpisaniu niniejszej umowy wyrazi chęć wycofania w.w. zgody będzie zobowiązany do zwrotu rabatu w pełnej jego kwocie.

    JAP, czekam tylko na paragraf
    ;]

  8. #38

    Domyślnie

    Hmm, wpadłem na pewien pomysł jak załatwić propozycję kolegi JAP, bo jak zaczniemy wypisywać rabaty itp to sie zaczną pytania jak to księgować (czy kwota pełna i wpisywać rabat czy podawać tylko kwotę po rabacie itp) i zamiast czegoś takiego:

    4. Wynagrodzenie dla Wykonawcy ujęte w punkcie 2. §2 zawiera rabat w wysokości 50% z tytułu wyrażenia zgody na wykorzystywanie wizerunku Zamawiającego na potrzeby reklamowe Wykonawcy, co upoważnia Wykonawcę do bezterminowego używania wykonanych fotografii w celu reklamowania swojej działalności poprzez publikację w.w. fotografii we wszelkiego typu mediach, prasie, internecie, na terenie całego świata. Zamawiający nie będzie w przyszłości z tego tytułu przedstawiał żadnych dodatkowych roszczeń finansowych. Jeśli Zamawiający po podpisaniu niniejszej umowy wyrazi chęć wycofania w.w. zgody będzie zobowiązany do zwrotu rabatu w pełnej jego kwocie.

    napisałbym coś takiego:

    4. Kwota wynagrodzenia dla Wykonawcy ujęta w punkcie 2. §2 uwzględnia fakt, iż Zamawiający wyraża zgodę na wykorzystywanie jego wizerunku w celach reklamowych Wykonawcy, i upoważnia Wykonawcę do bezterminowego używania wykonanych fotografii w celu reklamowania swojej działalności poprzez publikację w.w. fotografii we wszelkiego typu mediach, prasie, internecie, na terenie całego świata. Zamawiający nie będzie w przyszłości z tego tytułu przedstawiał żadnych dodatkowych roszczeń finansowych. Jeśli Zamawiający po podpisaniu niniejszej umowy wyrazi chęć wycofania w.w. zgody z przyczyny innej niż niezgodne z niniejszą umową wykorzystywanie jego wizerunku, zostanie spisana osobna umowa dotycząca przekazania majątkowych praw autorskich do wykonanych fotografii, gdzie Wykonawca zrzeknie się praw do wykorzystywania zdjęć na jakichkolwiek polach eksploatacji na rzecz Zamawiającego, za co będzie Wykonawcy przysługiwało odopowiednie wynagrodzenie.

    Czyli że cena jest taka a nie inna bo klient wyraża zgodę na publikację zdjęć z jego wizerunkiem w celu mojej reklamy. Jeśli klient zmieni zdanie bez poważnego powodu (jeśli go nie skrzywdziłem w jakikolwiek sposób) podpiszemy umowę o przekazanie autorskich praw majątkowych, ja się zrzeknę praw do zdjęć i dostanę odpowiednią za to kasę. Nie ma tu mowy o jakimś rabacie więc z księgowaniem tego nie będzie problemu - wszystko zostanie jak do tej pory

    Co myślicie?
    ;]

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    JAP, czekam tylko na paragraf
    kodeks cywilny
    Art. 415.
    Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.
    http://pawelstrzyzykowski.blogspot.com/
    http://pawelstrzyzykowski.pl
    D300 + Grip, D70s, 35 f/1,8. N 18 - 70 (3,5 - 4,5) , Di 622, akcesoria

  10. #40

    Domyślnie

    Nie zajmuję się zawodowo fotografią ale takie umowy wyglądają jak piłowanie gałęzi na której się siedzi.Rozumiem,że pewne sprawy muszą być uzgodnione ,jednak nadmierne ograniczanie praw drugiej
    strony potrafi zniechęcić potencjalnych klientów.Chodzi mi tu o prawo do wykorzystania wizerunku i ograniczenia w dysponowaniu produktem za który zamawiający zapłacił.Nie wszyscy zgodzą się na
    zamieszczanie zdjęć z ich prywatnej imprezy na wirtualnych lub realnych witrynach.Co zrobisz jeśli nie wyrażą na to zgody,pomnożysz cenę za usługę.Wtedy z pewnością Ci podziękują.Ten punkt powinien
    być na zasadzie pełnej dobrowolności w zamian np za kilka dodatkowych fot w dużym rozmiarze a i tylko tych które wybrali by zamawiający.Nigdy nie uzyskasz zgody do publikacji wizerunku od wszystkich
    gości weselnych więc publikacja takich zdjęć przypomina stąpanie po kruchym lodzie.Nigdy też nie sprawdzisz co zrobią młodzi ze zdjęciami ze swojej imprezy ,nawet jak wykorzystają je wbrew podpisanym
    umową to nie zdecydowałbym się na jakieś cywilne powództwa i procesy sądowe.Zyskasz tylko nieprzychylną opinię i w rezultacie stracisz klientów.Próba przeniesienia odpowiedzialności na PM za
    uszkodzony lub zniszczony sprzęt to jakiś chory pomysł,od tego są paragrafy kodeksu cywilnego lub prawnego.

Strona 4 z 50 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •