Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: wybór aparatu

  1. #1

    Domyślnie wybór aparatu

    Witam, niedawno zacząłem studium fotograficzne i moje pytanie brzmi: jaki aparat polecacie z tzw wyższej półki? Interesuje mnie body do którego można podpiąć później również obiektyw macro, w sensie żeby był dobry. i oczywiście jaki obiektyw w zestawie? 18-105 będzie dobre?

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli studium fotograficzne i wyższa półka to nie pozostaje nic innego jak rozglądnąć się za "jednonumerowcami" D3s i D3x. Pierwszy nabędziesz za 17 tys. drugi za 27 tys. Szkła makro jak najbardziej do nich podepniesz. Lekki dysonans powstanie po podpięciu kit-a, o którym wspomniałeś.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anion Zobacz posta
    jeśli studium fotograficzne i wyższa półka to nie pozostaje nic innego jak rozglądnąć się za "jednonumerowcami" D3s i D3x. Pierwszy nabędziesz za 17 tys. drugi za 27 tys. Szkła makro jak najbardziej do nich podepniesz. Lekki dysonans powstanie po podpięciu kit-a, o którym wspomniałeś.
    Bez przesady, myślę, że D700 w zupełności wystarczy, ewentualnie jakiś używany D3. Tak czy inaczej z tym obiektywem 18-105 bedzie dysonans, bo jakby nie patrzeć obiektyw DX i dedykowany pod "niższą półkę"

  4. #4

    Domyślnie

    Mam dziwne wrażenie że chodzi jednak o aparat z niższej półki a wyższej w sensie że nie tej półki na samym dole )
    D90, 18-105, 35/1.8G, 105/2.8VR, SB700 i ... zenit ET ze szklarnią

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    podKraków
    Posty
    104

    Domyślnie

    Chyba, że kolega myśli o wyższej półce jako po prostu o 'lustrzance'. D7000, D300s już są aparatami powiedzmy 'półprofesjonalnymi', a na pewno spełniającymi wymagania pytającego. Ba, D90 czy D5100 na początek przygody z pstrykaniem będzie się nadawał.
    Z tym body o którym mowa wcześniej(np. D3X), to to szkło (18-105) w parze raczej nie idzie...
    aparat i towarzysze patrząco - błyskający. W szufladzie wiekowy A400

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej niech się autor wypowie, co rozumie pod pojęciem "z wyższej półki", bo dla jednych to właśnie jakakolwiek lustrzanka, dla innych będzie to wielkoformatowy Hasselblad czy inny szkielet z przystawką Leaf.
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  7. #7

    Domyślnie

    Chodziło mi głównie o aparat dobry jakościowo. Wiecie, po szkole mam nadzieję szukać roboty w gronie fotograficznym. Dlatego zastanawiam się jaki aparat byłby odpowiedni. Fakt, do tej pory fotografuję amatorsko, dlatego nie orientuje się za bardzo w tym świecie. A chciałbym żeby przyszli 'klienci' byli zadowoleni.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli myślisz na poważnie o fotografii, jako źródle zarobku, i chcesz mieć już teraz sprzęt, którym możnaby zarabiać, to widzę dwie możliwości na body. Albo D300s, albo D700, częściowo w zależności od możliwości finansowych, a częściowo od tego, czy chcesz wchodzić w pełną klatkę. D300s może być wystarczającym wyborem np. do standardowej reporterki. Natomiast tam, gdzie duże znaczenie miałaby plastyka obrazu, czyli np. portrety, śluby, praca w studio, warto zdecydować się na pełna klatkę.

    Haczyk polega na tym, że niedługo powinni pojawić się następcy wymienionych wyżej aparatów. Może dlatego właśnie, póki co lepiej będzie kupić dość tani, ale dający wiele możliwości, D90? A więcej zainwestować w obiektyw, który pozostanie przy ewentualnej zmianie body. Tyle, że i tak już teraz musiał byś się decydować, co dalej - czy pełna klatka, czy pozostanie w DX - bo od tego zależeć będzie właśnie dobór obiektywu do D90. Jeżeli bliżej do D300s i reporterki, to pomyśl nad 17-55 f2.8 - to idealne narzędzie pracy; jeżeli będziesz chciał przejść na pełną klatkę, to musi być to obiektyw współpracujący z FX. Wtedy pomyślałbym nad rozpoczęciem kompletowania stałek, a zacząłbym od okolic 35mm. Wtedy warto by zdecydować się na Nikkora AF 35 mm 2D - będzie współpracował w przyszłości z FX. A na DX będzie to standardowy obiektyw, którym nauczysz się robić zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Feadin ; 17-11-2011 o 11:24
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba sam nie bardzo wiesz czego chcesz. Niby chcesz coś z wyzszej polki, a pozniej wyjezdzasz z kitem, cos kluczysz z macro. Dopiero sie uczysz a juz cos przebakujesz o oczekiwaniach klientow. A wiesz przynajmniej jacy to beda klienci? Sluby, reporterka, przyroda, czy cos innego? Od tego trzeba zaczac
    laaval

    K-5, S9600

  10. #10

    Domyślnie

    Ja po prostu szukam aparatu który zda się na dwa kryteria. Którym będę mógł fotografować swoje (macro, przyroda itp) i który w późniejszym stadium przyda się np na śluby, portrety. Ale się zgadzam z tym kitem to może nie na miejscu gdyż dopiero zaczynam przygodę zaznajamiania się ze sprzętem.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •