Close

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzicie o fotografii za pomocą aparatów analogowych małoobrazkowych.

Głosujących
86. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • już jej nie ma

    0 0%
  • jest na wymarciu

    20 23,26%
  • jeszcze nie jest na wymarciu ale niedługo będzie

    27 31,40%
  • jak na razie ma się dobrze, a to, że widać jakby wszyscy używali cyfrówek to nieporozumienie

    20 23,26%
  • chwilowo wymiera, ale kiedyś wróci (w znaczeniu, że zaczną znowu produkować nowy sprzęt)

    19 22,09%
Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Analog a cyfra

  1. #1

    Domyślnie Analog a cyfra

    Pytanie z gatunku filozoficznych?
    Co sądzicie o fotografii za pomocą aparatów analogowych.

    a: już jej nie ma
    b: jest na wymarciu
    c: jeszcze nie jest na wymarciu ale niedługo będzie
    d: jak na razie ma się dobrze, a to, że widać jakby wszyscy używali cyfrówek to nieporozumienie
    e: chwilowo wymiera, ale kiedyś wróci (w znaczeniu, że zaczną znowu produkować nowy sprzęt)

    Jeżeli wybrałeś odpowiedź b to: umrze za:

    a: 2-3 lata
    b: 3-5 lat
    c: 5-10 lat
    d: powyżej 10 lat
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  2. #2

    Domyślnie

    1 c
    2 b

    FF jako standard w cyfrze to kwestia czasu …analog bay

    35 mm odejdzie to jest pewne
    Zdjęcia nie mogą teraz czekać i starzec sie w labie
    Z mistrzostw świata fotki są dodawane z 5 minutowym opóźnieniem na portalach
    FOTOGRAF robi fotkę ona trafia bezprzewodowo do grafika gdzieś nie daleko on juz ja poprawia delikatnie i wysyła do portali
    Gdzie tu miejsce dla Analogów ??
    Wiadomo większość ludzi wybierze mercedesa rocznik 07 ale są też tacy co lecą na modele z 70 lat koneserzy pasjonaci hobbiści
    Dla mnie analog to przeszłość o wiele szybciej eliminuje swoje błędy jak widzie fotkę po jej zrobieniu niż pare dni później na papierze wiedząc ze i tak była poprawiana
    Ale to moje zdanie cenie ludzi którzy wybierają Analogi bo gdyby nie oni to cyfra nigdy by sie pojawiła

  3. #3

    Domyślnie

    No i mamy kolejny wątek o wyższości jednych świat nad drugimi
    Patio podałeś tak wąski obszar foto, że nawet tego komentować się nie chce.
    Masy będą się megacośtam posługiwać, a pasjonaci uzupełniać to jeszcze analogiem.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    ...i oswiadczam, ze analogow nie bylo, nie ma i... nie potrzeba
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    do reporterki takiej "niechlujanwej" jak ja to nazywam czyli strzalnie fotek w serii po 10000000 szt. tak jak np paparazzi aby tylko ustrzelic to moze i analog odchodzi albo i juz odszedl ale, slajdy do landszafcików, filmy b&w uzywane w swiadomym fotoreportazu jak np. Nachtwey to mysle jeszcze dlugo bedzie. Jednak to ziarno i jakosc analogowego materialu jeszcze troche przegania cyfre.

    No i nie wspominajac tutaj o srednim formacie do fotografowania mody itd. polaroidy to tez jeszcze troche pobedzie.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  6. #6

    Domyślnie

    szymony nie chodzi tu o wyższość cyfry nad analogiem, czy też odwrotnie, a o to jak ludzie podchodzą do zmiany technologii. Tzn. czy ktoś kto zaczął fotografować cyfrówką mógłby jeszcze wrócić do analoga - czy już wie że będzie analogowe aparaty traktował jedynie hobbystycznie i to do czasu gdy filmów do nich nie będzie musiał zamawaiać przez net w jednej hurtowni w Polsce/Europie.
    Inaczej, chodzi mi o to czy z analogiem będzie tak jak np. z dużym formatem czy bardziej kontrastowo jak z kamerami otworkowymi, czy też może ktoś widzi szansę, że np za 10 lat cyfra się wszystkim przeje, a agfa znowu zacznie produkować filmy...
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  7. #7

    Domyślnie

    kronos 28 z tą fot mody to chyba już nie tak. Hasiek ma dziś 39 mln pix za 2-3 lata będzie miał 80 - wielkość średniego fortmatu nie będzie już grała roli.
    Taki np. Horowiz zdjęcia reklamowe - już głownie na dslr Canona robi.
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Golakowa Szyja
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gary Zobacz posta
    ...i oswiadczam, ze analogow nie bylo, nie ma i... nie potrzeba
    Celuloid to okres dziesięcioleci świetności,a odchodzi niestety.Generalnie to wielka już w pewnym sensie historia fotografii i kazdy szanujący się digitalowiec powinien ją znać.W niektórych dziedzinach jak prawdziwa kinematografia będzie jeszcze ku pokrzepieniu serc długo dominować....Co ciekawe wielkość negatywu w kinematografii to dokładnie wymiar matrycy APS-C i nikt tam nie zrzędzi że nie ma FF

  9. #9

    Domyślnie

    nie no ja nie mowie ze tylko w fotografii mody jest analogowy sredni format sa tez te H3D czy H2D ale sa napewno w mniejszosci. Wystarczy sobie wlaczyc w nocy FashionTV tam leci seria Photographers i widac czym chlopaki strzelaja to powiem ci ze 7 na 10 to analogi maiye i inne analogowe hassele na polaroidach czy innych filmach.

    Wiesz to H3D jest fajne ale DROGIE - 120tys zl a taka mamiya noo 20 tys i jest git z tym co potrzeba. Choc nadal to H3D nie oferuje takiej jakosci jak negatywy 6x7 czy inne.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  10. #10

    Domyślnie

    obstawiłem jest na wymarciu a największy wpływ na to ma rozwój coraz tańszej technologii cyfrowej, no i oczywiście marketing teraz po cyfrę sięgają nawet profesjonaliści.
    Czytałem gdzieś o pewnym fotografie (bodajże w foto pozytywie) że nie przejdzie na cyfrę, po dwóch latach zmienił zdanie i już nie ma zamiaru przejść na analoga (to chyba był Olek E300) więc producenci wiedzą że profesjonaliści odstawiają analoga robią wszystko żeby kupowali cyfrę zresztą nawet Nikon zaprzestał produkcji analogów z wyjątkiem F6 - chyba że coś się zmieniło
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •