Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pomocy:((( - gwarancje Coolpix SQ

    Mam problem...dokładnie miesiąc temu oddałam aparat do naprawy, kupiłam go w grudniu 2004 w kwietniu padł, faktem jest że spał mi ale potem jeszcze działał i po miesiącu po prstu przestal....ale nie oto mi chodzi....był to coolpix SQ...chodzi mi o to ile Nikon ma czasu ażeby naprawic aparat w ramach gwarancji, lub odesłac do sklepu jeżeli nie podlega to gwarancji, bo z taka odpowiedzia własnie sie licze. szukałam wczędzie a nie mam karty gwarancyjnej, zabrali z aparatem wczoraj minal miesiąc....dzwoniłam do sklepu i niestety jeszce nic niewiedzą.....ja równiez pracuje w sklepie i u mnie w serwisie gwarancyjnym udzielono mi informacjii że najdłuzej moga przetrzymywac aparat miesiąc...nie wiem skąd to czy jest jakas ustawa...szukałam ale nie znalzłam ...wię cbardzo prosze o odpowiedź.......nie wiem co mam robic...no i czy wogole moge cos zrobić(((

    [ Dodano: Sro 08 Cze, 2005 ]
    wiem, że to może głupie pytanie ale może ktoś z waś mial juz takie doświadczenia....bardzo prosze o pomoc...bo mąz mnie .....(((((!!!!!!!!musze ja naprawić i tyle(((( w końcu baba((

  2. #2
    D70|KIT|50tka|DF60|Sigma 70-300 APO SM II|mieszek_m42+pareszkłów|Marumi DHG Circular PL(D) 67mm |& the new one - SABINA (-:

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli w ciągu 14 dni nie udzielono Ci wyjaśnień co do dalszego postępowania to masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub nowego sprzętu.
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    ale czytak jest z nikonem czy ogólnie tak jest.......bo własnie podobno nikon ma jakies dziwne warunki gwarancji...a ja nie mam jej w domu...więc nie moge jej przeczytać.....((dzięki(((

  6. #6

    Domyślnie

    Nikon jak kazda inna firma nie jest sobie panem...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    217

    Domyślnie

    jeżeli aparat był oddany na podstawie -niezgodnosci towaru z umową- to serwis musi orzec co będzie z sprzętem w równe 14 dni... z reklamacją jest gorzej.. do dwóch tygodni powinni powiedzieć(poinformować) co będzie ze sprzętem.. wymiana,naprawa.. jeśli np. nie ma części to mogą trzymać aparat ile chcą.. tak jest z nikonem.. (w praktyce)
    a SQ to 70% reklamacji.. niestety
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •