Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: NEC p221w

  1. #1

    Domyślnie NEC p221w

    Witam zamierzam kupic monitor nec p221w. Czytając różne opinie na jego temat zauwazylem ze wiele osób zwraca uwage na problem z nierównomiernym poswietleniem oraz na hotpixele. Monitor najchetniej bym zamówił przez net ( znalazlem za 1499zł). Moje pytanie brzmi w ktorym sklepie najlepiej kupic zeby nie natknać się na wymienione wady, moze uzytkownicy tych monitorów sie wypowiedzą gdzie kupowali i jak wrazenia. Oczywiscie w gre wchodzi zakup w sklepie stacjonarnym ale na terenie Inowrocławia/Torunia/Bydgoszczy, moze ktos z was zna jakis dobry sklep w tych miastach.


    Z gory dzieki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem ten monitor i sprzedałem. co mogę powiedzieć to najlepiej znaleźć sklep gdzie rozpakują monitor podłącza sprawdza i skalibrują. Zagadaj do kolegi Czornyj. On mi pomógł w doborze zakupie i kalibracji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    najlepiej znaleźć sklep gdzie rozpakują monitor podłącza sprawdza i skalibrują. Zagadaj do kolegi Czornyj. On mi pomógł w doborze zakupie i kalibracji.
    Mi również. Pod tym względem mogę go polecić.

  4. #4

    Domyślnie

    Gdzie trafi monitor równo lub nie równo podświetlony lub z hotpixelem czy bez decyduje jakość produkcji (czyli procent kiepskich monitorów) oraz rozkład losowy. Inaczej mówiąc sklepy nie mają na to żadnego wpływu. radą może być selekcja w miejscach gdzie monitorów jest dużo i pozwolą wybierać. Osobiście nie znam takich miejsc. W szczególności nie bardzo widzę taką możliwość kiedy kupujemy przez internet. Dlaczego ktoś miałby dla Pana rozpakowywać sprawdzać i testować monitor azeby następnie sprzedać go w najniższej cenie jaka jest w ofercie internetowej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Miałem ten monitor i sprzedałem. co mogę powiedzieć to najlepiej znaleźć sklep gdzie rozpakują monitor podłącza sprawdza i skalibrują. Zagadaj do kolegi Czornyj. On mi pomógł w doborze zakupie i kalibracji.
    Rozmawialem juz z kolegą Czornyj bylismy juz nawet ugadani co do selekcji i kalibracji niestety nagle przestał odpowiadac na PM ( moze mu sie skrzynka zapchała albo cos). Mam pytanie a czemu sprzedales swoj monitor?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BialyBST Zobacz posta
    Rozmawialem juz z kolegą Czornyj bylismy juz nawet ugadani co do selekcji i kalibracji niestety nagle przestał odpowiadac na PM ( moze mu sie skrzynka zapchała albo cos). Mam pytanie a czemu sprzedales swoj monitor?
    Moze sie zapchała albo gdzies podróżuje. Przypominaj sie ! Napewno Ci pomoże. Kupiłem 231W i tego sie pozbyłem. Myślałem, że bede pracował na 2 ale różnica między nimi mi przeszkadzała. Moja 221W miała wade czerwono zieloną.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Moze sie zapchała albo gdzies podróżuje. Przypominaj sie ! Napewno Ci pomoże. Kupiłem 231W i tego sie pozbyłem. Myślałem, że bede pracował na 2 ale różnica między nimi mi przeszkadzała. Moja 221W miała wade czerwono zieloną.
    Wade czerwono zieloną tzn zafarb ? a tak poza tym to spoko monitor dla amatora:>

  8. #8

    Domyślnie

    Tak miał ten zafarb. Gdyby nie możliwość kupienia lepszego nadal bym go używał bo był bardzo fajny. Warto go skalibrować i daje naprawdę fajny obraz za niewielkie pieniądze.

  9. #9

    Domyślnie

    Domyślam się, że ta cena to w BitComputer. Też chciałem tam kupić ten monitor, a że jestem z Krakowa to nawet poszedłem i jedną sztukę przetestowałem. Panowie zanieśli mi ją do serwisu, tam podłączyłem swojego laptopa, potestowałem sobie i generalnie do niczego nie doszedłem Wydawało mi się, że monitor ma trochę zielony zafarb i gradient nie był idealny. Generalnie doszedłem do wniosku, że w moim przypadku takie testowanie monitora nie ma sensu. Oświetlenie odbiegało znacznie od tego co mam w domu, monitor nie był skalibrowany, mi ciężko było wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Poszedłem jeszcze na dział monitorów porównać go z jakimś Eizo, ale tam pracownik chciał mnie zbyć mówiąc np. że Eizo na pewno ma "lepsze" kolory od Nec'a, kosztuje 1000zł więcej i nie ma sensu ich porównywać. Ja nie chciałem być upierdliwy i sobie poszedłem

    Dwa tygodnie później ktoś spod Krakowa sprzedawał taki monitor na allegro za chyba 900zł. Postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę, pojechałem, pooglądałem, sprawiał lepsze wrażenie (płynny gradient z jednym załamaniem, brak widocznego zafarbu). Dodatkowo zmierzyłem pożyczonym Spyderem 3 maksymalną jasność (było coś ok 250 nitów), stargowałem jeszcze 100zł i kupiłem ten monitor. Później pożyczyłem ColorMunki Photo, skalibrowałem go sprzętowo trialową wersją basiCColor display i generalnie jestem zadowolony

    Moje wnioski:
    - Za 1500zł bym tego monitora w ciemno nie kupił, za duże ryzyko wpadki
    - Wybranie monitora w sklepie samemu, w kiepskich warunkach i ze zniecierpliwionym sprzedawcą za plecami nie jest łatwe. Pewnie czornyj to potrafi, ma kalibrator do dyspozycji i może nawet znajomych w BitComputer i wybrałby dobry egzemplarz.... ale nie wiem czy 1500zł + xxx zł za taką usługę to ciągle dobra cena za ten monitor. Za trochę ponad 2000zł jest już Eizo S2233 :/

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robinhood Zobacz posta
    Domyślam się, że ta cena to w BitComputer. Też chciałem tam kupić ten monitor, a że jestem z Krakowa to nawet poszedłem i jedną sztukę przetestowałem. Panowie zanieśli mi ją do serwisu, tam podłączyłem swojego laptopa, potestowałem sobie i generalnie do niczego nie doszedłem Wydawało mi się, że monitor ma trochę zielony zafarb i gradient nie był idealny. Generalnie doszedłem do wniosku, że w moim przypadku takie testowanie monitora nie ma sensu. Oświetlenie odbiegało znacznie od tego co mam w domu, monitor nie był skalibrowany, mi ciężko było wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Poszedłem jeszcze na dział monitorów porównać go z jakimś Eizo, ale tam pracownik chciał mnie zbyć mówiąc np. że Eizo na pewno ma "lepsze" kolory od Nec'a, kosztuje 1000zł więcej i nie ma sensu ich porównywać. Ja nie chciałem być upierdliwy i sobie poszedłem

    Dwa tygodnie później ktoś spod Krakowa sprzedawał taki monitor na allegro za chyba 900zł. Postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę, pojechałem, pooglądałem, sprawiał lepsze wrażenie (płynny gradient z jednym załamaniem, brak widocznego zafarbu). Dodatkowo zmierzyłem pożyczonym Spyderem 3 maksymalną jasność (było coś ok 250 nitów), stargowałem jeszcze 100zł i kupiłem ten monitor. Później pożyczyłem ColorMunki Photo, skalibrowałem go sprzętowo trialową wersją basiCColor display i generalnie jestem zadowolony

    Moje wnioski:
    - Za 1500zł bym tego monitora w ciemno nie kupił, za duże ryzyko wpadki
    - Wybranie monitora w sklepie samemu, w kiepskich warunkach i ze zniecierpliwionym sprzedawcą za plecami nie jest łatwe. Pewnie czornyj to potrafi, ma kalibrator do dyspozycji i może nawet znajomych w BitComputer i wybrałby dobry egzemplarz.... ale nie wiem czy 1500zł + xxx zł za taką usługę to ciągle dobra cena za ten monitor. Za trochę ponad 2000zł jest już Eizo S2233 :/


    Jestem zdecydowany na ten model i tak juz przekroczylem planowany budżet. Tak sobie mysle ze jakbym zamowil przez net i cos by bylo nie tak to mam 10 dni na zwrot no nie? ale z drugiej strony nie bardzo mam ochote odsylac i wyadawac kase na przesylke nie wiadomo ile razy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •