Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    10

    Domyślnie Jak zrobic zeby odbitka wygladal tak samo jak na monitorze..

    Na monitorze zdjecia wygladaja przepieknie (piekne kolory) natomiast po wywolaniu zdjecia sa z charakterystyczna domianta brązowej barwy, ponadto ciemniejsze niz na monitorze.

    Poprosiłem wiec o test w labie w ktorym wywoluje... (rzekomo pracuja na frontier 350, moj monitor LCD NEC 1760NX).

    Dostalem zdjecie na plycie i odbitke ze tegoz samego zdjecia.
    Roznice sa tak znaczne ze ustawienie czy skalibrowanie monitora jest niemozliwe (zdjecie z plyty na monitorze znacznie jasniejsze, barwy o innych nasyceniach itp w stosunku do odbitki).

    Wpladlem wiec na taki pomysl:

    Na zdjecie z plyty naloze maske dopasowania (barwy, nasycenia) tak aby zdjecie z plyty bylo identyczne z odbitka a nastepnie do moich juz zdjec (tych ladnie kolorowych) zastosuje maske PRZECIWNA!

    Mysle ze pomysl nie byl glupi ale jednak po odebraniu odbitek zdjecia byly za mocno kolorowe (zolte twarze). Laboludek powiedzial ze nie moge wprowadzac korekty wiekszej niz 20% ale zeby uzyskac idnetycznosc testu z plyty z odbitka nie mialem wyjscia i czasami korekty byly nawet do 100%....

    Teraz jednak nie wiem juz co mam robic... prosze doradzcie mi jak Wy poradziliscie sobie...

  2. #2

    Domyślnie

    a jaki to monitor i jakim programem obrabiasz on i jaki format nef czy jpg???
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    A może lab coś ci knoci próbowałeś w innym ??
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  5. #5

    Domyślnie

    po co piszesz posta 2 razy?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    Piszesz, że twoj ekranik to LCD. I to jest chyba źródło Twojego problemu. Obraz z LCD strasznie trudno dobrze skalibrować. Jak możesz to spróbuj obejrzec te same fotki na monitorze CRT - tu różnice powinny być mniejsze.

    Przy operacjach obrazku pamiętaj, że nie koniecznie każde działanie daje ten sam efekt w jedna i drugą stronę.
    Wszyscy mają Nikosie. Mam i Ja

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sęk w tym że na monitorze CRT jest tak samo...

  8. #8

    Domyślnie

    Popros w fotolabie o profil ICC i zaladuj go do Photoshopa. Jest mocno prawdopodobne, ze pracuja na jakims swoim profilu, ktory odjezdza od Twoich ustawien ( mozesz poszukac w sieci kilku roznych profili i sprawdzic ktory jest najblizszy wydrukom). Druga sprawa to korekcja. Zanoszac obrobione przez siebie zdjecia do wywolania musisz poprosic o nieinterweniowanie korekcyjne w Twoje pliki.

  9. #9

    Domyślnie

    Z tego co wiem to kalibracja dla konkretnego modelu fotolabu ma sens pod warunkiem ,że usunie się ze zdjęć dane exif. Służy do tego program JPGCleaner.
    Nikon D90 ; N 18-200 VR ,N 35 1.8 ; T 100-400; SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    A co ma do tego EXIF?

    Żadna kalibracja nic nie da gdy oddając zdjęcie nawet porawiane na poprawnie skalibrowanym monitorze zostanie ono poprawione przez maszynę. Należy wyraźnie zaznaczyć iż maja zrobić fotę w trybie reprodukcji (czyli bez ingerencji LABa) a jak powiedzą że tak się nie da to trzeba innego Laba poszukac...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •