Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-50 3.5 - 5.6 ma ktos?

    Hey.

    Zastanawiam sie nad kupieniem tego obiektywu na "przezycie" tak na 2-3 miesiace bo niestety mocno brakuje mi czegos szerokiego a kasy za bardzo teraz nie mam. Ma go ktos moze? Chetnie bym poczytal jakies opinie ew. sample zobaczyl. Wiem ze to nie rewelacja ale na razie chyba nie mam alternatywy. Chyba ze ma ktos jakis inny pomysl.
    Pozdrawiam Karol

  2. #2

    Domyślnie

    Jak to kto ma?
    Nasz Admin ma

  3. #3

    Domyślnie

    Ooo to milo. Teraz czekamy na JO Admina
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem na zyczenie

    Powiem tak, nie jest to moze za duza konkurencja dla kitowego 18-70, ALE za pieniadze ktore ten obiektyw kosztuje, nie widze zadnej innej alternatywy. Oczywiscie ktos moze powiedziec ze z "goowna bata nie ukrecisz", jednak w tym przypadku bylby w bledzie. To szklo ma kilka zalet. Jest bardzo lekkie i male, obsluga funkcji "D" Nikona, przyzwoity kontrast nawet pod swiatlo, przyjemny choc nie nadmierny bokeh, bardzo szybkie jak na szklo ze zwyklym motorem, precyzyjne i latwe w opanowaniu przy MF, mala odleglosc minimalna od fotografowanego przedmiotu. Do wad zaliczylbym lekkie winietowanie przy szerokim, swiatlo 3.5 (wada oczywista), lekkie rozmycie rogow kadru (charakterystyczne dla Sigmy). Wykonalem tym szklem okolo 800 zdjec, z tego kilka reklamowych(!) i uwazam ze to najlepiej wydane 450,00 na obiektyw spacerowy. Dzieki realnej ogniskowej 27 bije na glowe 42 Nikkora 28-80/3.3-5.6G Nikkora. Zalaczam linke do zdjec nia wykonanych. Pierwsza linka to plik z aparatu, druga to obrobiony NEF (good quality) z dosyc trudna ekspozycja. Zdjecia z niej mozesz rowniez zobaczyc na stronie: http://www.astral.lodz.pl/digital/Tatry choc to miniatury.

    Polecam to szklo tym ktorzy chca szerokiego, spacerowego zooma za male pieniadze.

    http://wisdom.spray.net.pl/ftp/admin/sigma_18_50.jpg
    http://wisdom.spray.net.pl/ftp/admin/sigma_18_50_2.jpg

  5. #5

    Domyślnie

    No i kupilem Nawet zrobilem juz kilka zdjec i jest rzeczywiscie calkiem przyzwoicie. Moze troche krzywi na szerokim koncu, ale jak za te pieniadze to naprawde dobrze. Tym bardziej ze powinien sie szybko zwrocic.
    Pozdrawiam Karol

  6. #6

    Domyślnie

    Ile dałeś i gdzie?
    Sam się powoli zastanawiam nad wymianą 28-80G na 18-50.

  7. #7

    Domyślnie

    Powiem Ci ze w porownaniu do innych szerokich, ta Sigma nie wyglada zle pod wzgledem znieksztalcen. Gorzej z winieta ale kit tez winietuje. Przymknieta daje bardzo dobra ostrosc i kontrast.

  8. #8

    Domyślnie

    Kupilem na www.sklepfotograficzny.pl
    Przede wszystkim dla tego ze potrzebowalem czegos szerokiego na gwaltu rety (no jakos trzeba zarabiac na tych zdjeciach). I musze powiedziec ze naprawde nie jest zly, na pewno nie jest to mistrzostwo swiata, ale za te pieniadze. Poza tym kupilem jeszcze w koncu SB 800 i tu dopiero jestem milo zaskoczony, bardzo przednia lampka, jedno co sie mozna przyczepic to mogla by byc troche mocniejsza. Natomiast bardzo podoba mi sie patent z 5 bateria (ja uzywam akumulatorkow) faktycznie laduje sie sporo szybciej, a mnie sie to czasem przydaje.
    Pozdrawiam Karol

  9. #9

    Domyślnie

    Nowa okolo 500-550, zas uzywane okolo 400,00 w idealnym stanie.

  10. #10

    Domyślnie Re: Sigma 18-50 3.5 - 5.6 ma ktos?

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Zastanawiam sie nad kupieniem tego obiektywu na "przezycie" tak na 2-3 miesiace bo niestety mocno brakuje mi czegos szerokiego a kasy za bardzo teraz nie mam.
    Ja mam to szkło. Kupiłem, żeby zrobić jedną fuchę i natychmiast sprzedać, jednak zostało na dłużej. Przy tej cenie jest faktycznie niezłe, zwróciło mi się już kilka razy
    I will not use abbrev.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •