Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać taki efekt :) cześć n-ta ;p

    Koledzy, przeglądałem dziś zdjęcia wrzucone na facebooka przez Pana Roberta Wolanskiego i zastaniawiam sie jak Pan Robert uzyskuje taki ciekawy, lekko bajkowy, niby zmiekczony ale dośc kontrastowy efekt na niektórych zdjęciach - przykład:
    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater
    Ma ktoś jakis pomysł ??
    dzięki, pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    Tablet w dłoń, dodge/burn i lokalny kontrast.
    I think in f-stops..
    24, 35, 50, 105

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vall Zobacz posta
    Tablet w dłoń, dodge/burn i lokalny kontrast.
    Wszystko ok, ale kolory z d/b nie wyjda takie jak tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybyśmy mieli do wglądu oryginał to na pewno można by bardziej precyzyjnie określić jakie zabiegi były robione na tym zdjęciu. Jak wcześniej było wspomniane, metoda dodge&burn na pewno została tutaj zastosowana i stempel i inne narzędzia korekcyjne. a zmianę kolorów w Photoshopie można wykonać na tysiące sposobów, Balans kolorów, Krzywe, Levels, kolor selektywny, barwa/nasycenie, solid kolor, no i do tego różne tryby mieszania oraz warstwy, maski i przenikanie. Bardzo ważne też jest oświetlenie podczas robienia zdjęcia.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym to widział tak:

    Światło + światło + światło i do tego jeszcze... światło. Będzie wtedy bajkowo (oczywiście światło umiejętnie wysterowane).
    Potem... oliwkowo-żółty zafarb + wyostrzenie miejscowe (na masce) i lekki blur na "antymasce" (czyli w "zaznacz odwrotnie").

    Oczywiście jest pewnie kilka(naście) innych sposobów i może nawet łatwiejszych, ale ja bym to właśnie tak zrealizował.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •