Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli zgrywasz programem Nikona (PictureProject), to nie musisz formatować karty - wystarczy zaznaczyć w okienku transferu "Delete original files after transfer" - zdjęcia na karcie zostaną skasowane po przegraniu. Ale w każdym razie formatowanie nie ma wpływu na stan aparatu.
    O WB auto radzę Ci zapomnieć raczej - ustawiaj lepiej konkretne ikonki (chmurka, cień, lampa). Ja noszę w tobie fotograficznej szarą kartkę Kodaka (z drugiej strony białą) - wielkości zdjęcia pocztówkowego (nawet ktoś miał na forum niedawno do sprzedania coś podobnego) - w razie potrzeby wyciągam. Ale można się też posłużyć kawałkiem zwykłego białego papieru. A jeśli zaczniesz pracę z RAW - to możesz WB dopasowywać w komputerze. Pamiętaj też, że ciepłe barwy, oglądane na ekranie komputera (tu dodatkowa zależność od kolorystyki i kalibracji monitora), przeniesione na papier w fotolabie mogą dać nieakceptowalną barwę, np. żółtą. Z czasem nauczysz się brać na to poprawkę.
    Ukłony...
    Krzysztof Paszkiewicz

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    To proste.

    Shooting menu > Optimize imnage > Custom >
    sharpening: +2
    tone comp: -2
    color mode: IIIa - TO JEST NAJWAŻNIEJSZE!!! Ia TO PRZESTRZEŃ Z D....!!! NIE NADAJE SIĘ DO NICZEGO!!!
    saturation: + (enh.)
    hue: -6°
    A zkad ty wytrzasnales takie weird ustawienia ?

    Przeciez hue mu zmieni przestrzen barwna ... moze -6 nie duzo ale zawsze troche.

    A tone obnizone bedzie mdle ...

    Sharp + 1 jest okay ale + 2 bedzie za mocny ... przynajmniej z tego co robilem tak mi wychodzilo
    Nikt mnie nie rozumie ...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TiTeUF Zobacz posta
    A zkad ty wytrzasnales takie weird ustawienia ?

    Przeciez hue mu zmieni przestrzen barwna ... moze -6 nie duzo ale zawsze troche.

    A tone obnizone bedzie mdle ...

    Sharp + 1 jest okay ale + 2 bedzie za mocny ... przynajmniej z tego co robilem tak mi wychodzilo
    Z nikąd. Są one mojego własnego autorstwa. Doszedłem do nich po wnikliwych i zakrojonych na pezprecedensowo szeroką skalę badaniach. Ich wyniki są jednoznaczne i niepodważalne - najbardziej żarówiaste i przyjemniaste barwy można uzyskać wyłącznie w ten sposób. To jest niezrównane "Czorny's kastom jultra wiwyd, nion kolor seting".

    Ustaw tak swoją puchencję, porób trochę zdjęć to pogadamy. Hue nie zmienia przestrzeni barwnej, tylko sziftuje kolory w ton nieco magentowo-cieplejszy, dzięki czemu mordziki wychodzą bardziej różowo. Obniżony tone sprawia, że barwy są czystsze - mniej rozbielone w światłach i mniej zbrudzone w cieniach. Zaś mocne ostrzenie kompensuje wrażenie miękkiego rysunku spowodowane obniżoniem kontrastu luminescencyjnego.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 20-02-2007 o 01:08

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Z nikąd. Są one mojego własnego autorstwa. Doszedłem do nich po wnikliwych i zakrojonych na pezprecedensowo szeroką skalę badaniach. Ich wyniki są jednoznaczne i niepodważalne - najbardziej żarówiaste i przyjemniaste barwy można uzyskać wyłącznie w ten sposób. To jest niezrównane "Czorny's kastom jultra wiwyd, nion kolor seting".

    Ustaw tak swoją puchencję, porób trochę zdjęć to pogadamy. Hue nie zmienia przestrzeni barwnej, tylko sziftuje kolory w ton nieco magentowo-cieplejszy, dzięki czemu mordziki wychodzą bardziej różowo. Obniżony tone sprawia, że barwy są czystsze - mniej rozbielone w światłach i mniej zbrudzone w cieniach. Zaś mocne ostrzenie kompensuje wrażenie miękkiego rysunku spowodowane obniżeniem kontrastu luminescencyjnego.
    A powiedz czy Ci też przy świetle żarowym tak mocno rozmywa kolory
    A czy ten czerwony, który u mnie tak jest widoczny, u Ciebie tez występuje
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    A powiedz czy Ci też przy świetle żarowym tak mocno rozmywa kolory
    jeśli dobrze ustawię WB, to nie.

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    A czy ten czerwony, który u mnie tak jest widoczny, u Ciebie tez występuje
    No więc czerwony w D70 to faktycznie problem - w przestrzeniach sRGB korpus ten ma cholerną tendencję do przepalania czerwieni. Pomaga na na to użycie przestrzeni aRGB (II), ale w przypadku tej przestrzeni koniecznym się staje stosowanie np. Photoshopa. Standardowo Windowsy pracują w sRGB.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    jeśli dobrze ustawię WB, to nie.


    No więc czerwony w D70 to faktycznie problem - w przestrzeniach sRGB korpus ten ma cholerną tendencję do przepalania czerwieni. Pomaga na na to użycie przestrzeni aRGB (II), ale w przypadku tej przestrzeni koniecznym się staje stosowanie np. Photoshopa. Standardowo Windowsy pracują w sRGB.
    Okey.
    To jeżeli tak, czy po wywołaniu na papierze, będzie tez tak mocno czerwone, czy tylko Windows tak prze-czerwienia
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  7. #27

    Domyślnie

    Po wywołaniu może być nawet jeszcze gorzej...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •