Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Efekt białej skóry

    Witajcie
    Mój dylemat dotyczy czegoś takiego jak biała lub nienaturalna skóra , nie chodzi mi o efekt glamour .
    Mianowicie chciałabym uzyskać coś takiego :
    http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=7513856
    http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=7221272
    http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=7426212
    http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=6850180

    Próbuję, ale wychodzi mi coś niebieskiego z domieszką naturalnej brązowej barwy, nie wygląda zbyt estetycznie.

    Byłabym wdzięczna gdybyście odpowiedzieli to naprawdę ważne dla mnie. Najlepiej napisanie krok po kroku, ale jeśli to nie wchodzi w grę to chociaż czego mam użyć, jakich narzędzi

    Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam !

  2. #2

    Domyślnie

    Ale na podlinkowanych zdjęciach nie ma białej skóry... Chyba jedynie na zdjęciu nr 3 kolor jest zbliżony do bieli (ale to chyba efekt makijażu).
    Możesz trochę zbalansować kolory w światłach jeżeli wchodzi Ci w niebieski, czy inny (balans kolorów i zaznaczasz "światła" i śmigasz trzema suwaczkami).
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem potrzebny jest dobry make-up. To podstawa. Na jednym z podlinkowanych zdjęć dokładnie widac granicę. Następnie dobrze dobrany BW, lekko oziebiony ale z umiarem, zeby nie bylo niebieskiej dominanty i trochę obróbki, żeby to wszystko spiąć w calość. niestety gotowej recepty nie podam, choc robilem takie kadry.

  4. #4

    Domyślnie

    Skibek: Pisałam , że " biały lub nienaturalny " Dziękuję Ci za poradę ale próbowałam tego i niestety nic nie wyszło. Na necie też nie ma tego co szukam , niestety.
    marek2004 : Muszę spróbować tego o czym piszesz, może się uda

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icebreakers45 Zobacz posta
    Skibek: Pisałam , że " biały lub nienaturalny " Dziękuję Ci za poradę ale próbowałam tego i niestety nic nie wyszło. Na necie też nie ma tego co szukam , niestety.
    marek2004 : Muszę spróbować tego o czym piszesz, może się uda
    No najlepiej zrobić tak jak marek2004 napisał, założyć odpowiedni makijaż.

    Wszystko też zależy od samego zdjęcia, a dokładnie od oświetlenia modela. Jeżeli robisz zdjęcie to już powinnaś mieć pomysł na późniejszą obróbkę. Wtedy np. dajesz trochę więcej miękkiego światła na twarz. Jeżeli twarz, czy inna skóra jest niedoświetlona to białego nie uzyskasz (chyba, że ostro rozjaśnisz selektywnie, ale to będzie na maxa nienaturalne).

    Na zdjęciach, które podlinkowałaś widać, że są one przekontrastowane. Jest mało szczegółów w światłach (w cieniach z resztą też). Oczywiście chodzi o zdjęcia 1, 2, 4. Zdjęcie nr 3 to głównie dobry makijaż.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że oświetlenie gra tutaj główną rolę a następnie makijaż. Załóżmy, że uzyskałam już mniej więcej zadowalające zdjęcie i przystępuję do obróbki. Najlepiej na suwakach np. dać niebieskiego ? Bo zawsze pozostaje u mnie ten naturalny brąz.

  7. #7

    Domyślnie

    Oświetlenie, co oczywiste, jest bardzo ważne, tak, że nawet o tym nie wspomniałem. Make-up natomiast jest bardzo ważny - bez tego nie ujedziesz, chyba że zmasakrujesz zdjęcie podczas obróbki.

    Cytat Zamieszczone przez icebreakers45 Zobacz posta
    Czyli rozumiem, że oświetlenie gra tutaj główną rolę a następnie makijaż. Załóżmy, że uzyskałam już mniej więcej zadowalające zdjęcie i przystępuję do obróbki. Najlepiej na suwakach np. dać niebieskiego ? Bo zawsze pozostaje u mnie ten naturalny brąz.
    Make-up jest równie ważny jak światło. jedno bez drugiego nic nie pomoże.
    A po co niebieski? Zostaw kolory w spokoju - moim zdaniem nie tędy droga. Może pokaż jakieś zdjęcie, zeby wiedzieć o czym mówimy?
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 05-11-2011 o 21:17

  8. #8

    Domyślnie

    A skąd Ci się bierze brąz? Może balans bieli masz nieprawidłowy? Może zdjęcie na wyjściu jest... brązowe.
    Jeżeli chcesz utrzymać zdjęcie w takiej tonacji (niebieskawej) jak na zdjęciu nr 1, to kliknij "Barwa/Nasycenie" (Ctrl+U) i zaznacz opcję "Koloruj" oraz wybierz górnym suwaczkiem (Barwa) kolor, jaki Ci odpowiada, a środkowym (Nasycenie) ustaw nasycenie. Pewnie utrafisz w ten niebieski, jakiego szukasz.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  9. #9

    Domyślnie

    Skibek, ale Ona szuka białego, a nie niebieskiego...

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem ale na każdych zdjęciach jakie mam ( przyznam , że jest ich dość dużo ) skóra ma kolor brązowy, nie zależy to też od modelki ich miałam dużo. Ustawienia są raczej dobre, może mam coś nie tak z sprzętem . Popróbuję sposobem , który mi powyżej napisałeś Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •