Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Co byście wybrali?

    Witam serdecznie.Dawno nie uczestniczyłem w rozmowach na forum.Po długiej przerwie wróciłem do fotografii.Proszę o wasze sugestie co byście na moim miejscu wybrali.Dostałem info ,że będę miał dofinansowanie z PUPu 19000zl. Będę zajmował się fotografią okolicznościową oraz produktową i wnętrz.
    Nie wiem czy kupić Nikon D300s wraz z obiektywem Nikkor AF-S DX 17-55mm czy Nikon D700 wraz z obiektywem Nikkor 14-24/2.8G ED AFs.Tylko w tym temacie mam dylemat.Dodatkowo chcę zakupić 85 mm 1.8 Nikona i Nikkor AF-S VR Micro-Nikkor 105 f/2.8G IF-ED. Posiadam już Nikona D90 wraz z obiektywem Nikon 35 AF-S DX Nikkor 35 mm f/1.8G.
    Pierwsza opcja zostawia więcej kasy na dodatkowy osprzęt czy inne obiektywy, druga opcja jest znacznie droższa i nie poszaleje z resztą akcesoriów.
    Będę wdzięczny za wasze sugestie. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Raczej bym szedł w stronę FX
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    stawiałbym tylko na fx

  4. #4

    Domyślnie

    Moja sugestia: D700. Zastanowiłbym się nad szkłem. Czy koniecznie 12-24? Rozważyłbym 24-70 jako szkło bardziej uniwersalne, lub 17-35 jako szeroko/uniwersalnie. Pozostałe - bez uwag, choć 85 i 105 blisko siebie, ale rozumiem, że traktujesz je specjalistycznie i 105 znajdzie inne zastosowania niż portret.

  5. #5

    Domyślnie

    Jest kasa, niepotrzebne bardzo duże makro i dłuuugie tele, za to przydadzą się szerokie kąty i aparat do reporterki okolicznościowej. Odpowiedź jest jedna - D700.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    Moja sugestia: D700. Zastanowiłbym się nad szkłem. Czy koniecznie 12-24? Rozważyłbym 24-70 jako szkło bardziej uniwersalne, lub 17-35 jako szeroko/uniwersalnie..
    On pisał o 14-24. Przy fotografii wnętrz to szkło to niemal konieczność. 17-35 na wnętrza jest zbyt słabe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Moja pomyłka przy pisaniu. Oczywiście myślałem o 14-24.
    Jacku, masz na myśli słabsze optycznie czy różnica w ocenie wynika z różnicy między 14 a 17mm?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    17-35 na wnętrza jest zbyt słabe.
    Bo ma 3 mm więcej? Czy o ostrość na brzegach chodzi?
    http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/

    druga opcja jest znacznie droższa i nie poszaleje z resztą akcesoriów
    I właśnie dlatego bym patrzył w stronę DX także. Wydać masę kasy to nie sztuka, a akcesoria mogę Ci się bardziej przydać, niż nieco większa matryca. Różnice między DX a FX są bardzo często wyolbrzymiane i mitologizowane (używam równolegle FX i DX także do tych rzeczy, które wymieniłeś).
    Czasem lepiej odpuścić kupowanie kolejnego super-hiper szkła czy body, a kupić właśnie różne małe duperelki ułatwiające życie i przyspieszające pracę.
    Ostatnio edytowane przez karolt ; 05-11-2011 o 08:52
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta

    I właśnie dlatego bym patrzył w stronę DX także. Wydać masę kasy to nie sztuka, a akcesoria mogę Ci się bardziej przydać, niż nieco większa matryca. Różnice między DX a FX są bardzo często wyolbrzymiane i mitologizowane (używam równolegle FX i DX także do tych rzeczy, które wymieniłeś).
    Czasem lepiej odpuścić kupowanie kolejnego super-hiper szkła czy body, a kupić właśnie różne małe duperelki ułatwiające życie i przyspieszające pracę.
    święta racja. miałem Dx, Fx i potwierdzam że dużo zależy od tematyki zdjęć. Fx nie jest jedynym słusznym
    celem choć w tym przypadku wydaję się że tak.
    pozdr.

  10. #10

    Domyślnie

    Bierz FX tym bardziej że DX już masz.
    Karolina Trzaska

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •