Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wykorzystanie zdjęć na www bez zgody autora ?

    Hej

    Nie wiem, czy wybralam dobry dział, ale mam taką pewną sytuację i chciałam zapytać o Wasze zdanie.
    Tydzień temu dostałam maila, który został przez moją skrzynkę wrzucony do spamu - więc odczytałam go przypadkiem dopiero dziś. Mail był od biura podróży organizującego wycieczki do MEksyku. Było w nim pytanie o zgodę na publikację moich zdjęć na ich stronie www (ilustracje do artykułu), zdjęc nota bene znalezionych przez nich tu na forum - własnie z Meksyku - z obchodów Dnia Zmarłych.
    Na maila nie odpisałam, no bo dopiero dziś go przeczytałam.. jednak ku mojemu zdziwieniu - zdjęcia są na ich stronie - ( na dole artykułu zaznaczone zostało że ja jestem autorem)
    Jednak.. no właśnie, poczułam się trochę niefajnie, że nie czekając na moją zgodę po prostu tych zdjęć użyto.
    Mogę próbowac wyciagnąć jakieś konsekwencje ? Czy raczej gra nie warta świeczki?
    Pierwszy raz mam taką sytuację..

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiem w jidysz - File menuches, mele bruches. Dużo zachodu, mało dochodu. Trzeba się nachodzić za tym. Możesz wystąpić o jakieś odszkodowanie, ale dużo zależy od tego jak będą do tego podchodzili. Zostały naruszone twoje prawa osobiste i majątkowe.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz im pismo w którym:
    1. Napiszesz żądanie zapłaty odszkodowania w danej kwocie. (kwotę daj trochę wyższą niż chcesz otrzymać, aby w razie czego mieć z czego zejść)
    2. Na zapłatę dasz im termin (zwyczajowo przyjmuje się 1-2 tygodnie).
    3. Napiszesz, że w przypadku braku wpłaty kierujesz sprawę do sądu i występujesz o odszkodowanie w wyższej kwocie.
    Ale zanim napiszesz im pismo:
    1. Zrób kilka wydruków ich strony wraz z Twoimi zdjęciami, każdy wydruk w inny dzień.
    2. Pokaż stronę 2 niespokrewnionym osobom, które w razie czego będą świadkami.
    3. Dodatkowo możesz zrobić screena lub zapisać stronę na dysku.
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •