Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Eeeee tam. Miałem podobnie jak mi upadł aparat na beton (w torbie :-\ )
    Pierścień filtra lekko zdeformowany był, szło ciężko, ale w zasadzie bez problemu dałem radę go odkręcić...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    ..... Miałem podobnie jak mi upadł aparat na beton (w torbie :-\ ) ...
    To ty w torbie beton nosisz?
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    To ty w torbie beton nosisz?
    A gdzie ma nosić? w kieszeni? ;P

    Ja bym spróbował taką gumą do odkręcania słoików. Ewentualnie są takie "odkręcacze" do słoików i butelek na zasadzie dźwigni (takie jakby szczypce z osią na drugim końcu). Można jeszcze "bacikiem" do odkręcania filtrów oleju w samochodzie (ale tego nie próbowałem).
    Opcja z paskiem skórzanym też wydaje się być rozsądna.

    To, że powierzchnia z gwintem się odkształciła to nic jeszcze nie znaczy. Przy odkręcaniu może trochę wrócić do dawnego kształtu. Z pewnością lekko szło nie będzie

    Powodzenia. Jak odkręcisz to daj znać jaką metodą
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #14

    Domyślnie

    Miałem identycznie, poszło paskiem. Próba nie kosztuje nic, prawie każdy ma jakiś pasek. Podobnie postawienie na gumie (tylko coś takiego ciężej znaleźć). Wybijania, czy tłuczenia szkła filtra nie polecam - zawsze może porysować soczewkę, a po co, skoro wiele osób poradziło sobie bez tego bonusa? Przepiłowanie też jest jakąś opcję, ale to raczej ostateczność. Można też pomyśleć o rozcięciu obwodu filtra. Trzy ostatnie metody pozostawiłbym jednak komuś, kto ma wprawę w posługiwaniu się narzędziami.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •