Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141
  1. #1

    Domyślnie Jaki antyradar?!

    Witam!
    Od razu uprzedzę, że nie jestem żadnym piratem drogowym, tylko kierowcą który ma niesamowitego pecha.
    Jak co dzień jechałem tą samą drogą w stronę pracy, ograniczenie na tym odcinku od zawsze 40km/h, fakt, że się zagadałem i jechałem ok. 50 km/h. Jakież było moje zdziwienie, gdy błysnął mi flesz w oczy. Zawróciłem i widzę świeżo postawiony znak z ograniczeniem do 30km/h... Bez żadnej informacji o zmianie organizacji i tym podobne...
    Szczerze mam dość ustawianych fotoradarów przenośnych w miejscach, gdzie się łapie "leszczy" a nie w miejscach naprawdę niebezpiecznych...
    Cena do 200 zł.

    Pozdrawiam
    Dlaczego BODY a nie korpus...?

  2. #2

    Domyślnie

    CB radio....

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Żaden. Po pierwsze, nie ma 100% skuteczności, po drugie jest to nielegalne.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Po trzecie - mają coraz więcej laserowych suszarek.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    Zakładaj lżejsze obuwie, to Ci tak noga nie będzie ciążyć i dociskać pedału gazu. I w dobre szkła także radzę zainwestować, abyś wcześniej znaki dostrzegał.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login_87 Zobacz posta
    CB radio....
    Też sie pod tym podpisuje. Mam, używam od 5 lat. Mandat dostałem trzy razy tylko dlatego, ze się zagapiłem i miałem ściszone, bądź wyłaczone CB

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Squier Zobacz posta
    Witam!
    Od razu uprzedzę, że nie jestem żadnym piratem drogowym, tylko kierowcą który ma niesamowitego pecha.
    Jak co dzień jechałem tą samą drogą w stronę pracy, ograniczenie na tym odcinku od zawsze 40km/h, fakt, że się zagadałem i jechałem ok. 50 km/h. Jakież było moje zdziwienie, gdy błysnął mi flesz w oczy. Zawróciłem i widzę świeżo postawiony znak z ograniczeniem do 30km/h... Bez żadnej informacji o zmianie organizacji i tym podobne...
    Szczerze mam dość ustawianych fotoradarów przenośnych w miejscach, gdzie się łapie "leszczy" a nie w miejscach naprawdę niebezpiecznych...
    Cena do 200 zł.

    Pozdrawiam
    Fotoradary stacjonarne i przenośne są niestety bardzo trudno wykrywalne, ponieważ wiązka radarowa ustawiona jest na konkretny punkt drogi przez co antyradar może wychwycić tylko odbicie tego sygnału. Bardzo dobre antyradary są w stanie wykryć działanie takiego radaru z odległości 500-1000m (w zależności od terenu) jednak ich koszt to minimum 2000zł, wszystko tańsze ma o wiele mniejszą skuteczność i do wykrywania fotoradarów nie nadaje się niemal wcale, a takie za 200zł to zaczną piszczeć wtedy kiedy zrobi Ci fotkę.
    W takim budżecie to tylko najtańsze CB-radio.
    D600, T24-70/2.8 VC, N80-200/2.8, SB700

  8. #8

    Domyślnie

    Niedługo zaczniecie doradzać co kupić osobom, które przez wielkiego pech po prostu są łapane w stanie wskazującym. Ludzie antyradary i wszelkie tego typu urządzenie są nielegalne (ich używanie) więc nie namawiajcie do przestępstwa.

  9. #9
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Niedługo zaczniecie doradzać co kupić osobom, które przez wielkiego pech po prostu są łapane w stanie wskazującym. Ludzie antyradary i wszelkie tego typu urządzenie są nielegalne (ich używanie) więc nie namawiajcie do przestępstwa.
    Z tym przestępstwem to chyba przesadziłeś lekko
    Autorowi wątku również polecam CB, przyda Ci się także w innych celach.

  10. #10

    Domyślnie

    Fotoradary i videoradary działają na zasadzie analizy obrazu, nie ma wysyłanych fal radiowych w związku z czym antyradar wykrywający takie promieniowanie będzie tak samo skuteczny jak płytka CD na lusterku i szklana kula.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •