Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Ja używałem do astro gdzie potrzeba było palić migawkę po 5-10 minut. Zdjęcia zaprezentowane powyżej raczej takich czasów nie wymagały
    FF + szkła

  2. #12

    Domyślnie

    W D200 można naświetlać nawet 300 sekund .

    Jak to się robi?
    Ustawiamy interwał np. na 32s, czas naświetlania na 30s i nastawiamy wielokrotną ekspozycję (maksymalnie 10 klatek) i... mamy NEF-a naświetlanego 300s (5 minut)
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  3. #13

    Domyślnie

    Ale jednak co 30 sekund będzie kłapnięcie lustra.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Ale jednak co 30 sekund będzie kłapnięcie lustra.
    A to jakiś problem? Film z tego chcesz kręcić? To wyciszysz ten moment
    Chyba, że chcesz śpiącą żonę fotografować przez 5 minut i boisz się, że się obudzi
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    A to jakiś problem? Film z tego chcesz kręcić? To wyciszysz ten moment
    Chyba, że chcesz śpiącą żonę fotografować przez 5 minut i boisz się, że się obudzi
    Problem w tym, że klapnięcie lustra powoduje drgania, nawet na solidnym statywie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Problem w tym, że klapnięcie lustra powoduje drgania, nawet na solidnym statywie.
    I sądzisz, że owe drganie będzie widoczne przy naświetlaniu 10x30s? Hm... chyba jesteś w błędzie
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #17

    Domyślnie

    No fakt, chyba jestem
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #18

    Domyślnie

    Będzie widoczne, jeśli spowoduje przesunięcie obrazu w ramach luzu w zestawie aparat-statyw. Dlatego tak, kłapanie lustra raz na 30 sekund może być problemem.
    Oczywiście nie będzie problemem przy naprawdę solidnym i/lub dociążonym statywie itd., ale trzeba to uwzględnić.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #19

    Domyślnie

    D200 (wstępne podn. lustra)+ dowolny wężyk z blokadą + solidna podstawa (niekoniecznie statyw) radzą sobie doskonale. Niemniej to nie jest największy problem przy długich czasach stosowanych w d200...otóż matryca ma tendencję do szybkiego przegrzewania się, co w rezultacie prowadzi do powstawania szumu na wygenerowanym obrazie. Poza zwróceniem szczególnej uwagi na umiarkowany czas otwarcia migawy należy uwzględnic przerwy pomiędzy poszcz. naświetleniami umożl. spadek temperatury matrycy. Ja nie stosuję czasów dłuższych niż 4min. oraz 2 minutowe przerwy pomiędzy(iso100)...ale to tylko ja...Zapewne znajdą się lepsi patenciarze.

    ....o zużyciu pałera nie wspomnę...
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-11-2011 o 21:33
    ~"~

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •