Close

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 195 z 195
  1. #191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Trochę nie do końca dobrze interpretujesz opis działania TTL-BL.
    To, że równoważy on światło błyskowe z zastanym, nie znaczy, że przy małej ilości światła będzie całkowicie niedoświetlał.
    W ciemnych warunkach nie ma znaczenia jakiego użyjesz trybu i tak lampa będzie głównym oświetleniem. W takich warunkach często w obu trybach zdjęcia są naświetlone jednakowo. Większy wpływ na oświetlenie zdjęcia ma wybór trybu pomiaru światła (matrycowy, centralny, punktowy) niż to czy jest TTL czy TTL-BL. (dla pewności przed chwilą sprawdzałem).
    Mam małe doświadczenie z zewnętrzną lampą. Po kupnie d90 kilka lat temu, kupiłem na kilka tygodni sb-600 ale z racji początków z lustrzanką totalnie nie ogarniałem nowego nabytku. Jedynie co pamiętam, to problem z doborem ttl a ttl-bl w zależności od sytuacji. Pamiętam, że z ttl-bl miałem większy problem z naświetleniem zdjęć...lub źle pamiętam

    Co warto dokupić do lampy? Mydelniczkę, tzw stofen i tyle? Nakładki zmieniające odcień światła dodane do sb-700 olać?

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jeśli chodzi o taką hybrydę, to własnie Metz 52 AF-1:
    - moc z SB-910
    - funkcje z SB-910 (poza automatyką własną)
    - wielkość SB-700
    - cena mniejsza od SB-700.
    jedyny minus, to mniejsza czułość fotoceli i przez to więcej problemów przy używaniu AWL/CLS.
    Wybór padł na wspomnianego Metza. Obym był zadowolony z wyboru.
    Cieszy Twoje zaangażowanie w odpowiedzi na forum. Dzięki temu ktoś, kto dopiero planuje jakiś zakup może wyrobić sobie jakieś zdanie i wybrać sprzęt.

  2. #192

    Domyślnie

    Na razie nie kupuj nic. Będzie łatwiej przyswoić sobie użytkowanie lampy bez chwilowo zbędnych dodatków.

    W przyszłości - mydelniczka, filtry barwne (najlepiej zestaw Rosco np. u cyfrowych, bo wszystko inne to zdzierstwo), może jakieś większe modyfikatory do błyskania zdalnego.

    Filtry barwne (a szczególnie korekcyjne), sprawdzą się przy każdej lampie reporterskiej. Trzeba tylko zrobić sobie, albo kupić jakiś uchwyt tych filtrów do lampy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #193

    Domyślnie

    Jestem po reportażu ślubnym z metzem 52 - różnorodne warunki pozwoliły mi na użycie praktycznie wszystkich trybów pracy. Naprawdę jest dobrze, dla mnie lepiej niż dobrze, lampa naświetla bardzo trafnie, powtarzalność błysku za każdym razem, praktycznie zero korekcji błysku (chyba że celowo chcę coś się zmienić) ttl bttl hss - pięknie działa! moc wystarczająco duża, można swobodnie odbijać światło w dużych ciemnych salach weselnych. Nie przegrzewa się, nie piszczy i nie trzeszczy, obsługa bardzo szybka intuicyjna, nie trzeba się przyzwyczajać, szukać po menu, zwyczajnie się wchodzi klika i obsługuje. Dobrze że wziąłem tego Metza zamiast Nissina !

  4. #194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jestem po reportażu ślubnym z metzem 52 - różnorodne warunki pozwoliły mi na użycie praktycznie wszystkich trybów pracy. Naprawdę jest dobrze, dla mnie lepiej niż dobrze, lampa naświetla bardzo trafnie, powtarzalność błysku za każdym razem, praktycznie zero korekcji błysku (chyba że celowo chcę coś się zmienić) ttl bttl hss - pięknie działa! moc wystarczająco duża, można swobodnie odbijać światło w dużych ciemnych salach weselnych. Nie przegrzewa się, nie piszczy i nie trzeszczy, obsługa bardzo szybka intuicyjna, nie trzeba się przyzwyczajać, szukać po menu, zwyczajnie się wchodzi klika i obsługuje. Dobrze że wziąłem tego Metza zamiast Nissina !
    A jakość wykonania? Jak się bierze tą lampę w łapę to tak ... nie wiem co myśleć Pytam bo ten nowy metz af-64 robi wrażenie i chodzi po głowie aczkolwiek ja pracuje na dwóch mitrosach i jestem mega zadowolony.

  5. #195

    Domyślnie

    Taka ciekawostka. Bedac ostatnio n asesji w plenerze postawilem sobie nissina na statywie z parasolka. Niestey zawial wiatr i zestaw przewrocil sie wpadajac do stawu. Caly palnik zanurzony byl w wodzie. Szybko wyciagnalem baterie i wylalem wode. Dokonczylem sesje z sabina i po powrocie do domu rozkrecilem lampie i wysuszylem. nastepnego dnia lampa skrecona i o dziwo dziala bez zarzutu
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •