Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Gruzja pomysłem na wakacje ?

    Witajcie, zastanawiamy się nad Gruzją - miejscem na spędzenie urlopu w przyszłym roku. Co na ten temat sądzicie ? Był ktoś może ? Polecacie ? Odradzacie ? Jakie ceny ? Dodam tylko, że nie interesują mnie typowo zorganizowane wczasy z biurem podróży, lecz wolałbym wakacje na własną rękę. Wstępnie planujemy podróż drogą lotniczą do Tbilisi, a potem na wybrzeże............. no właśnie pociągiem, autobusem ? Czy damy radę z językiem (angielski, rosyjski, można powiedzieć że znamy dość dobrze). Co warto zobaczyć ? Może jednak warto samochodem przez Turcję, lub promem przez Odessę ? Byłbym wdzięczny za kilka słów od osób, które zwiedziły ten mało znany jednak dla mnie rejon . Pozdr. -bob-

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, w przyszlym roku jak sie uda (oby) rowniez planuje wyjazd w tame rejony.Znajomi byli roku temu i bardzo sobie chwala ten wyjazd. Co do jezyka to po angielsku dogadasz sie tylko w najwiekszych miastach (Tibilisi), gdzie indziej tylko rosyjski (choc z tym trzeba tez uwazac bo ruskich tam sie bardzo nie lubi). Co do trasy to wszystko zalezy ile masz czasu, my bedziemy mieli max 2 tyg. wiec jak najmniej czasu chcemy spedzic w podrozy do i z Gruzji, dlatego trasa przez Odesse czy tez Turcje odpada (podroz 1-2 dni dluzsza), zostaje tylko samolot, najlepiej wylot z Ukrainy (najtaniej). Nas akurat ciagnie bardziej w gory niz na wybrzeze wiec nic nie podpowiem

  3. #3

    Domyślnie

    tak, ale na teren Ukrainy, trzeba się jakoś dostać więć albo auto + dodatkowe ubezpieczenie + parking............ albo autobus + czas , bądz pociąg + czas.......... czyli jedno i drugie daje dodatkowe wydatki, pomijam odprawę na granicy.............. z tego co się orientuję to połączenie z Gruzją tylko z Kijowa, kawał drogi......... Byłem kilka razy na Krymie więc wiem o czym mówię.......... Chaos a jakie były ceny kwater w zeszłym roku orientujesz się ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dokladnie o ceny moge podpytac nastepnym razem, ale z ich opowiesci to raczej groszowe sprawy. Poza tym ludzie w Gruzji sa bardz przyjaznie nastawieni zwlaszcza do polakow dlatego czesto mozesz znalezc nocleg u gospodarza za free, tak przynajmniej oni czesto nocowali

  5. #5

    Domyślnie

    Pisze z Tbilisi. Powrocie do Polski (10.11.2011), chetnie odpowiem na Twoje pytania. Rowniez co do Armenii - jutro tam jade.

  6. #6

    Domyślnie

    A jeszcze jedno... koszt busa Przemysl - Lwow to ok 10 zl, pociag Lwow - Kijow na polskie wyjdzie tez ok 70-100 zl, (kilka godzin jazdy). Dla porownania na Krym (Odessa) bilet kosztuje dwa razy tyle i jedzie sie 24h lub wiecej pozniej prom, ktory np. do Potilub Batumi plynie grubo ponad 20 h, i kosztuje podobno kupe kasy(ok 100$/os). Pisze podobno bo znajomi lecieli Kijowa... Jesli chodzi o odprawe na granicy Ukrainskiej to nie wposminam zle, jako ze jechalismy busem z Przemysla to odprawa trwala moze z 5-10min choc fakt ze prywatne samochody trzepano dosc dokladnie, liczac oczywiscie na "dotajce" najlepiej w postaci "papierkow" miedzy innymi dlatego odradzam jazde po Ukrainie na polskich blachach, bo co chwila trzeba smarowac czyjes rece co po dluzszym pobycie moze urusnac do nie malej sumki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Pisze z Tbilisi. Powrocie do Polski (10.11.2011), chetnie odpowiem na Twoje pytania. Rowniez co do Armenii - jutro tam jade.
    będę pamiętał, i odezwę się


    Chaos, samochodem na granicy długo się stoi tylko w drodze powrotnej (przynajmniej ja tak miałem), natomiast po terenie Ukrainy w zeszłym roku zrobiłem 5tyś km, ale mandatu ani razu, w łapę też nikomu nie dawałem................ koszt przelotu trzech osób z Warszawy do Tbilisi, to ok 3tys (tam i powrót), natomiast bus do Lwowa (z Warszawy)80plnx3 +pociąg do kijowa 100plnx3 , to wszystko pomnożyć razy 2(powrót) = 1000pln (a nadal nie mam biletów na samolot z Kijowa do Tbilisi, a straciłem już ponad dobę............ nie warte grzechu w/g mnie
    Ostatnio edytowane przez -bob- ; 30-10-2011 o 20:50

  8. #8

    Domyślnie

    Poluj na LOT
    ja mam bilet na maj do Tbilisi z Wawy za 390zł
    i już się doczekać nie mogę
    PS-jadą sama bo to nie jest dziki i niebezpieczny kraj.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    PS-jadą sama bo to nie jest dziki i niebezpieczny kraj.
    Wyjatkowo bezpieczny, jak i Armenia.
    PS. Spotkalem kilku poroznikow, ktorzy kupili bilety np. do Erewania lub Baku i przemieszczali sie po kilku krajach. Wracali z Tbilisi.
    PS2. To super kraje na samochod.

  10. #10

    Domyślnie

    zaglądnij do nas na bloga https://www.26days.pl myślę że znajdziesz tam kilka odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
    i odpowiadając, od razu na jedno z nich - czy polecam Gruzję?. TAAAkKK i to zdecydowanie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •