Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Domyślnie USB 3.0 czytnik kart wewnętrzny i głupie pytanie

    Na płycie nie mam USB 3.0 ale to można rozwiązać szybko kupując kartę na pci-e. Chciałem kupić wewnętrzny czytnik kart żeby mi jedna rzecz zniknęła z biurka. Wpadłem na sensowne czytniki Akasa. Tylko nie kumam chyba podłączenia:

    Zerknijcie w specyfikacje i PC Connection

    1 - Czy ten czytnik podepnę tylko do płyty przystosowanej fabrycznie do USB 3.0?

    2 - Rozumiem że ten można podpiąć do karty na pci-e która ma wewnętrzny port USB 3.0, takiej na przykład ?

    3 - Ten czytnik podepnę pod zwykłe USB 2.0 na płycie a dodatkowo USB 3.0 osobno pod kartę pci-e ?


    I teraz rozumiem że w przypadku 2 pierwszych modeli dane z kart też będą szły szybciej ( w porównaniu do modelu 3 gdzie sam czytnik podpina się pod USB 2.0) jako że całość idzie po USB 3.0



    Zamotałem ?? Mam nadzieję że nie i ktoś mnie oświeci
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 28-10-2011 o 14:53

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta

    I teraz rozumiem że w przypadku 2 pierwszych modeli dane z kart też będą szły szybciej ( w porównaniu do modelu 3 gdzie sam czytnik podpina się pod USB 2.0) jako że całość idzie po USB 3.0
    Hehe sam siebie zacytuję Tak mnie teraz tknęło... Na kiego grzyba mi USB 3.0 przy zrzucie z kary pamięci na HDD skoro karta pójdzie 30 - 60 Mb/s czyli co najwyżej wykorzysta w pełni przepustowości USB 2.0... To chyba sobie sam odpowiedziałem że USB 3.0 może mi się tylko do Dysku zew 3.0 przydać. Czyli mogę opcję 3 kupić - podłączenie do USB 2.0 w płycie + 3.0 do pci-e
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 28-10-2011 o 17:25

  3. #3

    Domyślnie

    jak w niedalekiej przyszłości szybkie karty np. 100MB/s będą powszechne wtedy może się przydać szybsza magistrala, ale to i tak w dużej mierze zależy od wydajności samego czytnika
    jeśli zmienisz kompa na nowszego (czyt. szybszego) pewnie będzie miał USB3 od groma więc będziesz mógł cieszyć się wyższą wydajnością
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    jeśli zmienisz kompa na nowszego (czyt. szybszego) pewnie będzie miał USB3 od groma więc będziesz mógł cieszyć się wyższą wydajnością
    Po pierwsze to skąd wniosek że mój komp jest wolny ?
    Po drugie USB 3 mogę mieć na PCI-E, o czym zresztą pisałem, więc nic nie muszę zmieniać.....

    Pytałem o sposoby podłączenia a potem o prędkości ale najwyraźniej tego kolega nie ogarnął.....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Po pierwsze to skąd wniosek że mój komp jest wolny ?
    Po drugie USB 3 mogę mieć na PCI-E, o czym zresztą pisałem, więc nic nie muszę zmieniać.....

    Pytałem o sposoby podłączenia a potem o prędkości ale najwyraźniej tego kolega nie ogarnął.....
    Nikt przeciez nie napisal ze masz wolnego kompa, tylko ze jak kupisz nowszy sprzet to zapewne bedzie szybszy. Wiekszosc nowych, dobrych plyt glownych ma USB 3.0.
    Wiekszosc wewnetrzynch czytnikow kart podpina sie do plyty glownej specjalnymi wtyczkami 7 pinowymi - Karty USB 3.0 na pci-e zazwyczaj posaidaja jedynie zlacza usb 3.0 na tylnim panelu, chociaz mozna tez znalezc takie z osobnym panelem, gdzie mozna znalezc gniazda tak jak na plycie glownej.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Po pierwsze to skąd wniosek że mój komp jest wolny ?
    Po drugie USB 3 mogę mieć na PCI-E, o czym zresztą pisałem, więc nic nie muszę zmieniać.....

    Pytałem o sposoby podłączenia a potem o prędkości ale najwyraźniej tego kolega nie ogarnął.....
    Nigdzie nie pisałem, że masz wolny komp - pisałem, że gdybyś zmieniał kompa w przyszłości.
    Zmieniać także nie kazałem.
    Napisałem o swoim punkcie widzenia co do wyboru czytnika 1,2 vs 3.
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  7. #7

    Domyślnie

    Płytę mam stosunkowo nową (Asus M4A89GTD PRO) i muszę przyznać że świadomie wybrałem ją bez USB 3.0. Jest dokładnie ten sam model ale ma USB 3.0. Różnica w cenie w momencie zakupu to 40 funtów. Biorąc pod uwagę iż kartę na PCI-E można kupić nawet za 10 funtów to tragedii nie ma.

    Chodzi mi tylko teraz bardziej o to czy jest sens kupować wewnętrzny czytnik w całości chodzący na USB 3.0 czy jest to przerost formy nad treścią bo sama karta pamięci (moje akurat mają około 60mb/s) będzie i tak hamować transfer ?

    Info o 7 pinach cenne tylko że znalazłem np coś 20sto pinowego klik. Dzięki. Ja patrzyłem na takie jak w linku w pierwszym poście.
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 29-10-2011 o 22:13

  8. #8

    Domyślnie

    Strus: USB 3.0 pociagnie wiecej niz 60 mb/s - wiec w tym przypadku karta bedzie ograniczeniem. Przy USB 2.0 jest odwrotnie - karta bedzie szybsza.
    Roznica w szybkosci zrzutu jest mocno zauwazalna - nie chcialbym wracac do USB 2.0.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  9. #9

    Domyślnie

    CZyli mówisz że nawet przy najsłabszym ogniwie jakim będzie karta i tak warto powoli przechodzić na USB 3.0 ?

  10. #10

    Domyślnie

    Tak uważam - karty z roku na rok bedą szybsze (tzn. te szybsze 90 Mb/s będą tanieć do rozsądnych poziomów) to raz, dwa - backup czy inny transfer na zewnetrzny dysk po USB 3.0 jest tak realnie patrzac jakies 2.5 - 3 razy szybszy niz w przypadku USB 2.0. Na 2.0 wyciągałem jakieś 25-33 Mb/s. Nie mogłem przetestować maksymalnego transferu 3.0, bo działam na laptopowym HDD 5400 obr/min, ale moja najszybsza karta Lexar 400x pociągnęła w szczycie 72 Mb/s.
    Gdybyś kupował zewnętrzny czytnik podłączany do USB 3.0 to odradzam i-tec'a: jest szybki, mały i bardzo tandetnie wykonany. Piny prawie na wierzchu, karta wchodzi bardzo płytko a prowadnice są takie sobie. Dzięki temu że można go dwoma palcami rozebrać na części mogłem już dwa razy prostować piny (znaczy sie to tandetne wykonanie ma swoj cel - dostep do jeszcze bardziej tandetnych pinów)
    Lexara nie miałem jezcze okazji sprawdzić - leży nierozpakowany.
    Ostatnio edytowane przez Zolty ; 31-10-2011 o 11:35
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •