Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie efekt zdjęcia jakby 3d

    ostatnio przeglądałam stronę http://lukabandita.com/ i natrafiłam tam na takie zdjęcie:

    moje pytanie to jak uzyskać taki efekt (jakby 3d;p)?
    nawet nie wiem gdzie szukać, pod jaką nazwą. już kiedyś gdzieś widziałam coś podobnego i próbowałam w PSie coś zdziałać ale mi nie wyszło ;]
    z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  3. #3

    Domyślnie

    To nie jest efekt 3D, takie coś można uzyskać przesuwając kanały RGB w photoshopie o kilka pikseli

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seeth Zobacz posta
    To nie jest efekt 3D, takie coś można uzyskać przesuwając kanały RGB w photoshopie o kilka pikseli
    wiem, że to nie jest 3d ale nie wiedziałam jak to nazwać ;p potrafisz może takie coś znaleźć na youtube? bo ja szukałam ale nie widzę.

    Cytat Zamieszczone przez FajaR Zobacz posta
    dzięki, ale nie chcę specjalnie ściągać jakiś programów. chcę to zrobić w photoshopie. i nie chodzi mi tu żeby to serio było 3d. po prostu nie wiedziałam jak to nazwać.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 28-10-2011 o 23:28 Powód: Łączenie.

  5. #5

    Domyślnie

    najprościej wejść w paletę kanały (channels) wybrać narzędzie przesunięcie (V) kliknąć na kanał np. czerwony i go przesunąć, później zielony a na końcu niebieski, każdy w inną stronę i gotowe. Zrobiłbym Printscreena aby pokazać co i jak ale mi się coś z przyciskiem stało że nie działa. Oczywiście są inne sposoby na uzyskanie takiego efektu ale ten uważam za najmniej skomplikowany.
    Ostatnio edytowane przez Seeth ; 28-10-2011 o 14:30

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze Seeth. Jeżeli chodzi Tobie o efekt ze zdjęcia to przesuwanie kanałów to najprostszy i najszybszy sposób. Efekt 3d to inna bajka

  7. #7

    Domyślnie

    ok, dzięki wielkie!

  8. #8

    Domyślnie

    witaj
    jesli chodzi o foto 3D jest to kwestia 2 zdjec zlozonych za pomoca programu
    po pierwsze sfotografowanie obiektu - efekt powstaje tak jak widza to nasze oczy - prawidlowo powinno sie wykonac przesuniecie o ok 7cm w prawo lub w lewo

    ja takie fotki wykonuje w sterophotomaker'ze (freeware)

    mozna kombinowac aby ekfekty byly rozne - to juz od nas zalezy co chcemy uzyskac

    milej zabawy
    N D300s + N D200 SB 900 + N80-200 f:2.8 + N18-200 VR + N50 f:1.8 D + Samyang 8mm f:3.5 + Tokina 28-70 f:2.8 + Kenko Tele x2 Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Grudziądz/Warszawa
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FajaR Zobacz posta
    Przetestowałem ten program po Twoim wątku i powiem Ci, że efekt jest słaby Zastanawiam się czy są lepsze programy tego typu (nawet płatne?)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •