Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 131
  1. #1

    Domyślnie zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena

    Drodzy koledzy, szukałem na forum tematu o wycenie usługi i muszę przyznać że sporo wyczytałem, ale nic nie znalazłem na temat wyceny zdjęć do sklepu internetowego.
    Chodzi o sfotografowanie bielizny na modelce (30 zdjęć). Pomożecie?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    jackrabbit podał bardzo dobry przedział. Chociaż 50zł/foto na modelce to nie jest wiele, biorąc pod uwagę, że modelka za free nie popracuje.
    O aranżacji, nie wspominasz, więc rozumiem, że tło jednolite i bez scenek?

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Mnie kiedyś szlag trafił przy takiej rozmowie z klientem i wycenie zlecenia. Zdjęcia miały być takie jak firm najlepszych na rynku. I takie dobre od razu z aparatu, bo po co płacić za obróbkę. Pytam jaka modelka - pokazuje album z kim współprcuje. No to jego wskazania - topowe polskie modelki aktu, boskie figury, ładny biust, doświadczone, nie mające lat 18, z Warszawy, Poznania itd. Mówie mu - one chcą wysokie stawki. No to modelki mam wziąć z naszego miasta, tyle ładnych dziewczyn chodzi po ulicy (słowa klienta), taniej będzie bo nie wezmą za dojazd . No pewnie - co druga dziewczyna mijana na ulicy to króliczek playboya pozujący w przeźroczystej, mikroskopijnej bieliźnie. Dodałem wskazówkę, że starsze dziewczyny (25-28 lat) mogą mieć niezbyt idealna skórę i trzeba będzie obrabiać, a on tego nie chce. Na to odezwała się żona klienta (nie biorąca udziału w rozmowie), stojąca pare metrów dalej z tekstem: Pan mnie obraża. Pani miała około 30-ki, ale była bardzo zadbana. Powinienem spytać, czy ona chce być modelką, ale po prostu ... zjadło mnie i zapomniałem języka w gębie. Dokładnie wiedziałem, że nie mam tego zlecenia, więc powytykałem facetowi, że oczekuje samych sprzeczności i że życzę powodzenia w poszukiwaniu rozwiązania problemów, których on nie zauważa.
    Oczywiście klient nigdy nie zauważa tych "drobiazgów", które są niezbędne a wpływają na wyższą cenę

    Co do odpowiedzi na pytanie: chciałem przy dość katalogowej fotografii, gładkie tła, studio, po 100 zł od ujęcia (nie obrobione, po prostu wywołany RAW). 20 ujęć - 2 tys ( na siebie wezmę wydatek na makijaż). Plus koszt modelki.
    Uważam, że bardzo tanio i wiedziałem, że i tak klient tego nie łyknie. Ale ja poniżej jakiegos minimum nie schodzę, choćbym miał w ogóle nie fotografować. Oczywiście zlecenia nie złapałem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-10-2011 o 22:02
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Jacku, piękny przykład i jakże znajomy
    Żeby przybliżyć wycenę musimy znać wszystkie fakty, a już na pewno oczekiwania klienta i możliwości fotografa...

  6. #6

    Domyślnie

    credka
    jestem w trakcie rozmów, ale coś mi się wydaje, że to klient, który patrzy nie na jakość, lecz na cenę - zapomnijmy o fajnej aranżacji (dodatkowy koszt dla zleceniodawcy)

    Jacek_Z
    niestety wielu jest takich "zleceniodawców"
    2000zł - takie minimum brałem właśnie pod uwagę

  7. #7

    Domyślnie

    Dlatego ja daję klientowi wybór na przykładzie zdjęć. Sam ocenia jakich zdjęć oczekuje i od razu jest świadom ile taka przyjemność kosztuje. Umawianie się na stworzenie jakości bez podania przykładu to dla mnie pomyłka. Nie sądzę, byś był sławą, której efekty wszyscy znają, bez obrazy Klient nie wie czego może się spodziewać (domyślam się, mogę się mylić ) dlatego zaoferuj mu zrobienie przykładowych prac za x pln i xx pln. Niech sam powie co jest dla niego. Oczywiście jakiś poziom trzymaj, nie idź w ślady ofert na oferii, toż to samo zuo!

  8. #8

    Domyślnie

    hehe nie mam takiego zamiaru ok dzięki

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    2 tys ja miałem przy 20 zdjęciach. Plus modelka i to raczej za ponad 1 tys zł.
    Mój klient ewidentnie patrzył na cenę, ale oczekiwał duzo jeśli chodzi o jakość. Pokazywał opakowania bielizny Obsessive itp. (te zdjęcia przeciez nie są obrabiane )
    Sorry, ale nie będe płacił ekipie (dobre modelka, fryzury makijaż) 2 tys i robił za darmo by on dostał dobre zdjęcia. Ja chce też zarobić.

    Obawiam się, że hobbiści robią jednak takie rzeczy za darmo, dla satysfakcji i by mieć co pokazywac jako dorobek. Tu jest problem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    miałem na myśli 2000zł ale za same zdjęcia (nie wliczałem w to modelki i całej reszty)

    ogólnie rzecz biorąc 100zł za zdjęcie, u mnie wychodziłoby 3000zł

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •