Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie Który obiektyw wybrać ?

    Witam.
    Tydzień temu kupiłem moje pierwsze lustro.Nikon D3100 z obiektywem Nikkor 18-55 mm f/3,5-5,6G AF-S VR DX w zestawie.I teraz przymierzam się do obiektywu makro i mam dwa do wyboru w tej samej cenie.Pierwszy to Nikkor Af-S 55-200/4-5.6G Dx - Non Vr a drugi to Tamron 70-300mm F/4-5.6 for Nikon.I teraz moje pytanie,który wybrać?Tamron do 300 jest i chyba może lepsze zbliżenie zrobić z większej odległości(tak mi sie przynajmniej wydaje)i niby ma redukcje drgań a Nikkor nie.I jeszcze jedno pytanie odnośnie Tamrona.Z racji że obiektyw który teraz mam jest do 55 a Tamron zaczyna sie od 70 to nie będzie "dziury" w tym zakresie 55-70.Pytam bo sprzedający tak mi wytłumaczył w sklepie że to się powinno pokrywać.W zestawie do Nikkora jest przysłona słoneczna a do Tamrona nie.

  2. #2

    Domyślnie

    Nic się nie musi pokrywać, niema reguły.
    A oba szkła raczej nie specjalnie nadają się do macro. W tej cenie szukaj nikkora 60 2.8, albo 40 2.8, albo 85 3.5 ew tamron 90 2.8 tokina 100 2.8 sigma 70 czy 105 2.8. To są klasyczne szkła macro. Te co podałeś to zwykłe tele-zoomy amatorskie. Poszukaj w necie co to jest skala odwzorowania i na tej podstawie będziesz wiedział, który obiektyw się nadaje, a który nie. Moim zdaniem macro zaczyna się od 1:2.5 ale niektórzy twierdzą, że dopiero przy skali 1:1 możemy mówić o prawdziwym macro.
    l N D3s l N24/2.8 l P 50/1.8 l N55/3.5 l SY 85/1.4 l N105/4.0 l N300/4 VRl
    l X-T10 l F35/1.4 l SY 12/2.0 l

  3. #3
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez komand1306 Zobacz posta
    I teraz przymierzam się do obiektywu makro i mam dwa do wyboru w tej samej cenie.Pierwszy to Nikkor Af-S 55-200/4-5.6G Dx - Non Vr a drugi to Tamron 70-300mm F/4-5.6 for Nikon.
    A ktory to makro? Bo ja zadnego nie widze...

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez komand1306 Zobacz posta
    bo sprzedający tak mi wytłumaczył w sklepie że to się powinno pokrywać
    kłamczuszek z tego sprzedawcy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    kłamczuszek z tego sprzedawcy
    to się nazywa dobry sprzedawca ktoś lubi długie tele i UWA więc musi mieć cały zakres od 14-400 bo inaczej się nie pokrywa Ciekaw jestem co to za sklep ale pewnie jeden z tych nie dla debili czy jakoś tak
    l N D3s l N24/2.8 l P 50/1.8 l N55/3.5 l SY 85/1.4 l N105/4.0 l N300/4 VRl
    l X-T10 l F35/1.4 l SY 12/2.0 l

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie jak pisalem w moim poscie to jest moje lustro i moje informacje o lustrzankach =0,bazuje na tym co poczytalem w necie i od sprzedających w kilku sklepach.Moj wybór padl na D3100 poniewaz mial dosyc dobre recenzje na necie jako aparat dla amatorow.Moze mi ktos wytlumaczyc do czego sloza te obiektywy co podalem.Do zrobienia lepszego zblizenia obiektow bardziej oddalonych ?
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 18-10-2011 o 12:18

  7. #7

    Domyślnie

    tak, to są obiektywy którymi 'przybliżysz'/'powiększysz' sobie obraz. Ale tak jak pisali poprzednicy do makro średnio się nadają lub nie nadają się wcale. Te co wypisałeś przydałyby Ci się do fotografowania np ptaków, bo na 55mm w twoim kicie ptaszek z paru metrów zajmował by malutką część kadru, jak założysz 300mm na DX'a (D3100) to będzie pewnie zajmował conajmniej połowę lub większą część kadru (z paru metrów fotografując). Jak chcesz focić ptoki, kup 300mm, stabilizacja i 100mm na długim końcu się przydadzą. Jak chcesz focić robale, poszukaj czegoś z listy kolegi mArcoki.
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    ok to mi mniej wiencej wytlumaczyles o co w tym biega.Chce najpierw nauczyc sie obslogiwac ten aparat i miec mozliwosc robienia zdjec ptakow jak to okresliles.Czyli Tamron ten co podalem dla moich potrzeb byl by lepszy od Nikkora?

  9. #9

    Domyślnie

    A i jeszcze pytanie odnosnie Tamrona.Niby nie nadaje sie do makro a ma przeloncznik Normal/Makro 180-300.Do czego on jest?Nie do fotek makro?

  10. #10

    Domyślnie

    Klasyczne makro to 1:1 czyli jeśli fotografujesz 1cm mrówkę to taką samą wielkość masz na matrycy. W przypadku obiektywów tele z makro masz powiększenie 1:2 do 1:4, czyli obraz danej mrówki będzie miał na matrycy pół centymetra lub ćwierć. Niektórym to wystarcza, inni chcą mieć powiększenie 2:1, czyli obraz większy niż w rzeczywistości.

    Aeon88 - 300mm na ptaszki to nie jest wcale dużo. Musisz podejść naprawdę blisko i potem i tak czeka Cię wycinanie z kadru. Tutaj było z 10 metrów i ogniskowa 400mm (czyli dla FF 600mm). I to jest wycinek kadru.

    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •