Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Prawa autorskie

  1. #1

    Domyślnie Prawa autorskie

    Witam kolegów!
    Nie wiem, czy wybrałem dobry dział, ale jak widzę pisze się tu o wszystkim.. W razie "W" proszę o przeniesienie. Ale do rzeczy. Otóż kilkanaście tygodni temu (wakacje) napisał do mnie manager pewnego pensjonatu w Czechach i poprosił mnie o pozwolenie na nieodpłatne wykorzystanie mojego zdjęcia na stronie internetowej tego pensjonatu. Warunkiem, który sam zaproponował było odniesienie do autora oraz źródła (jestem amatorem, publikuję na Panoramio). Podał mi adres tej strony i po kilku tygodniach moja fota pojawiła się na stronie głównej, na eksponowanym miejscu oraz w galerii. W żaden znany mi sposób nie znalazłem jednak owego odniesienia do autora i źródła. Napisałem maila do managera- odpisał, że mam rację, odniesienia nie ma, i żebym w tej sprawie kontaktował się już bezpośrednio z pensjonatem ponieważ on już tam nie pracuje. Czy jest sens w tej sytuacji kruszyć kopię czy odpuścić? Trochę mi się nie podoba, że złamali warunki mojej zgody...
    Jeśli ktoś coś podpowie, będę wdzięczny.
    ***

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym napisał, że warunki umowy o wykorzystanie zdjęć nie zostały dotrzymane. Ale to zależy od Ciebie czy chce Ci się z nimi bawić czy nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy gra jest warta świeczki? Jak napiszę, to albo usuną zdjęcie albo wstawią odnośnik. Ale jak na razie wg mnie działają niezgodnie z prawem.
    ***

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaszekj3 Zobacz posta
    Ale jak na razie wg mnie działają niezgodnie z prawem.
    No więc zrób z tym coś... a wiesz co masz robić, przynajmniej znasz podstawy. To, że facet tam nie pracuje nie zwalnia go od odpowiedzialności w dotrzymaniu warunków Waszej umowy.
    Z nim zawierałeś umowę, czy z osobami trzecimi?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym się nie cackał, bo oddanie zdjęcia komuś kto wykorzystuje je w celach zarobkowych to i tak lekka przesada. Mogli przynajmniej zaoferować tygodniowy pobyt za darmo, a nie link, w który kliknie i tak grupa ludzi, która nie jest Twoim targetem (kuracjusze, czescy turyści, babcie z wnuczkami ze Słowacji czy Węgier, LOL).

    Po prostu poproś w ogóle o usunięcie zdjęcia i zapomnij o sprawie, bo walka o link i tak Ci korzyści nie przyniesie.

  6. #6

    Domyślnie

    O swoje zdjęcia trzeba dbać. Pamiętaj, że ma ono wartość (sprzęt, umiejętności, itd.)
    Należy pamiętać, że za darmo to boli gardło.
    D750/D700 / D80 + Nikkor N 24-70 + Nikkor 50mm + Samyang 14mm + SB600

  7. #7

    Domyślnie

    za darmo to bym sobie hamburgera zjadł.

    na cholerę dawałeś to zdjęcie za free? z czystej radości serca? czy naprawdę potrzebujesz tego linka?
    tyle się mówi żeby nie dawać roboty za darmochę a to ciągle i ciągle powraca.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za rady. Cóż, ryszkut, człowiek uczy się na własnej skórze... Dałem z czystej radości serca. Myślałem, że moje zdjęcie na ich stronie będzie jakąś "promocją" mojej galerii. A ich strona zawiera takie badziewiaste foty, że aż wstyd Dałem ciała i tyle..Na przyszłość będę rozumniejszy. W każdym razie sprawa skończyła się usunięciem. Pozdrawiam wszystkich! Można zamykać.
    ***

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •